kursy CNC - czy warto ?


Picus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 8
Rejestracja: 07 lip 2012, 13:34
Lokalizacja: Kielce

#91

Post napisał: Picus » 12 sie 2012, 16:18

a jestem jeszcze ciekaw jak przebiega egzamin? Czy trudny jest? Po samym tym tyg nauki i siedzeniu w hotelu przy materiale da sie zdac to bez problemu?

EDIT:
Co myslicie o takim podreczniku? MIal ktos w rekach takie cos? oplaca sioe zakupic?
http://allegro.pl/obsluga-i-programowan ... 77479.html



Tagi:


marmagi
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 83
Rejestracja: 10 wrz 2009, 09:42
Lokalizacja: Koszalin

#92

Post napisał: marmagi » 12 sie 2012, 19:11

podręcznik - chyba najlepszy w tej chwili do nabycia
(poza drmową lekturą postów na forum) ;)

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#93

Post napisał: easy2002 » 12 sie 2012, 19:16

Witaj
Polecam lekturę


Poz. 1
PROGRAMOWANIE OBRABIAREK STEROWANYCH NUMERYCZNIE
autor: Jan KOSMOL
Wydawnictwo Politechniki Śląskiej
rok wydania: 2007 (wydanie II poprawione i rozszerzone)
liczba stron: 320
format: B5
oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7335-388-6
Cena ~35 zł

Poz. 2
PROGRAMOWANIE OBRABIAREK NC/CNC
autor: Grzesik Wit, Niesłony Piotr, Bartoszuk Marian
WNT
ISBN: 978-83-204-3452-1
2008, wyd. 1 (dodruk)
Cena ~ 35 zł

Poz. 3
OBSŁUGA I PROGRAMOWANIE OBRABIAREK CNC PODRĘCZNIK OPERATORA + CD
autor: WITOLD HABRAT
Wydawnictwo - KABE
Rok - 2007
Stron - 380 + CD
Oprawa - MIĘKKA LAKIEROWANA
Format - A5
Cena ~50 zł

Poz. 4
OBRABIARKI STEROWANE NUMERYCZNIE
Autor: Honczarenko Jerzy,
rok wydania 2008,
format B5, oprawa miękka, s. 544, rys. 370, tab. 39,
Cena ~45 zł

Poz. 5
NX CAM. PROGRAMOWANIE ŚCIEŻEK DLA OBRABIAREK CNC
Autor: Krzysztof Augustyn
Stron: 384
Format: 168x237
Oprawa: miękka
Książka zawiera DVD-ROM
Cena ~ 60 zł
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


marcin3p
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 02 lis 2012, 09:41
Lokalizacja: Wrocław

#94

Post napisał: marcin3p » 02 lis 2012, 10:14

Witam wszystkich serdecznie,
Z tego forum korzystałem okazjonalnie do tej pory ale muszę dokonać poważnych zmian w życiu zawodowym więc ... jestem
Moje pytanie jest takie
Otóż wszyscy ( większość ) krytykuje szkolenia na operatorów CNC szczególnie tak koloryzowane jak w Start CNC - i mówi że doświadczenie można zdobyć przy maszynie i od kolegów.
Ja jestem po studiach technicznych - kier. mechanika ogólna - z programów CAD-wskich nie korzystałem ani razy w pracy. Przy obrabiarkach stoję już 3 rok i nie zapowiada się żebym mógł się coś nauczyć - tempo nauki jest tak wolne że znikome.
Zresztą niech mi ktoś powie jak mam się uczyć jak najdłużej idące detale wyskakują co 90s. (1.5min.) trzeba je ogradować, wykonać trzy pomiary na te na 100% szt. Co 20 szt. pomiarów jest około 20 :) Nie wspomnę że podajnik do tokarki jest uszkodzony i jak zmienia pręt muszę go przytrzymać ręką bo uchwyt nie załapie i jak wpadnie w obroty wszyscy usłyszą jak moja tokareczka pracuje :D:D:D
Wiedzę mają tylko "Techniczni" po jednym kolesiu na zmianę i podchodzi tylko jak maszyna staje....
Więc mam dość stania przy maszynie - chciałbym w końcu coś robić kreatywnego i podnieść kwalifikacje...
Jaki kurs polecacie ???
Jeśli nie kurs to jak ???? Tylko nie piszcie zmień pracę bo wszyscy w jednej firmie pracować nie będziemy to fizycznie nie możliwe :)

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 7992
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#95

Post napisał: WZÓR » 02 lis 2012, 13:27

marcin3p pisze:... Zresztą niech mi ktoś powie jak mam się uczyć jak najdłużej idące detale wyskakują co 90s. (1.5min.) trzeba je ogradować, wykonać trzy pomiary na te na 100% szt. Co 20 szt. pomiarów jest około 20 :) ....
Ja się uczę w soboty i niedziele w domu przy komputerze - mam demo cad/cam-a , na którym trenuję modelowanie i obróbkę wiórową.
... Więc mam dość stania przy maszynie - chciałbym w końcu coś robić kreatywnego i podnieść kwalifikacje...
Jaki kurs polecacie ???
Jeśli nie kurs to jak ????...
Napisz do mnie na PW , to pomogę .

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


vipCNC
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 12 lis 2008, 10:48
Lokalizacja: Katowice

tu zobacz

#96

Post napisał: vipCNC » 28 paź 2013, 11:22



grbuy
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 11 mar 2014, 09:51
Lokalizacja: Żarów

#97

Post napisał: grbuy » 27 mar 2014, 06:43

Siema! Odgrzebuję temat ponieważ chciałbym zaczerpnąć waszych opinii odnośnie szkoleń cnc które odbywają się w centrum kształcenia praktycznego we wrocławiu (http://www.ckp.pl/Default.aspx?tabid=99) lub w Startcnc. Od ponad 2 lat pracuję na tokarkach HACO TUR 560 MN ze sterownią numeryczną Siemens Sinumeric 810D. Tokarki w naszym zakładzie to dość skromnie wyposażone maszyny, ale podstawy już mam wpojone. Mianowicie maszyny obsługujemy w shopturnie, a sprawa wygląda tak, że ogarnąłem sobie już shopturn praktycznie w 85%. Ustawianie i dodawanie nowych narzędzi nie sprawia mi problemu. Pisanie programów jak i znajomość rysunku technicznego również. Sedno tkwi w tym, że chciałbym zmienić pracę ponieważ odkąd się zatrudniłem moje zarobki niewiele wzrosły (wieczny kryzys) na dodatek nie mam możliwości dalszego rozwoju w obecnym zakładzie pracy. A więc złożyłem już kilka podań i wszędzie pytają o kursy, szkołę w tym kierunku lub właśnie chociażby amatorskie programowanie g codem. Co prawda mój staż jest dość krótki, ale dobrze się czuję w tym co robię i chciałbym już pracować w tym kierunku na stałe. Nie dawno zatrudnił się w naszej firmie chłopak który pracował na fanucu i programował maszynę w g codzie. Może mistrzem jeszcze nie jest, ale co nieco mi wyjaśnił i osobiście czuję zajawkę na tą dziedzinę i chcę drążyć temat. Tak więc szukałem jakiś kursów na necie i natrafiłem na Startcnc i kursy w centrum kształcenia praktycznego we wrocławiu i ich oferta wydaje mi się atrakcyjna, lecz z tego co piszą na necie na temat startcnc to opinie są mieszane... A więc odnośnie CKP we Wrocku czy ktoś korzystał z was ze szkolenia u nich? Widziałem ze kolega Wczoraj tu poleca to Startcnc... Trochę minęło czasu od waszych ostatnich komentarzy tak więc może jest jeszcze ktoś świeżo po ich kursach i się wypowie na temat tego Startcnc lub CKP we wrocku. W grę wchodzą
również inne opcje w okolicach wrocławia lub na dolnym śląsku. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź :)


halunek
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 26 kwie 2014, 22:15
Lokalizacja: Warszawa

#98

Post napisał: halunek » 21 maja 2014, 18:40

tez chcialbym zapytac o CKP, czy po takiej szkole mam tak zwane wykształcenie kierunkowe?


mikuś
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 30 maja 2014, 19:54
Lokalizacja: Wawa

#99

Post napisał: mikuś » 30 maja 2014, 20:02

Witam, ja mam pytanie - czy ktoś z Was korzystał ze szkoleń oferowanych przez firmę APX ? nie znalazłem info, jeśli przeoczyłem jakąś opinię, to sorry. Rozważam takie szkolenie, bo jest w mojej rodzinnej okolicy. Nie wiem tylko, czy mogę iść z ulicy czy może robią szkolenia zamknięte (dla pracodawców itp.). Będę wdzięczny za opinię.


kamiloperator
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 62
Rejestracja: 07 sty 2013, 12:05
Lokalizacja: północ

#100

Post napisał: kamiloperator » 04 cze 2014, 14:54

Witam. Mam taką prośbę doradźcie mi czy moje plany/marzenia mają sens :-)
Otóż mam 24 lata, z obróbka i cnc mam do czynienia przez 4 lata technikum i 2,5 roku w pracy "grzebania i kombinowania" przy ustawianiu i programach. Chciałbym nauczyć się cama. I mam środki na zainwestowanie w siebie z tm ze nie wiem gdzie. Tyle że na Śląsku. Start cnc za 2.5 tys nauczy mnie podstaw master cam i da mi go na pendrive do domu - gdzie mógłbym juz sam coś kombinować znając podstawy ale myślicie że to dobry wyjściowy program? Którego opanowanie pomoże w przyszłości? Na pewno jeszcze co najmniej rok przy maszynach postoje zanim zacznę się rozglądać za interesująca mnie praca programisty. Obecnie znam sterowanie tokarki i frezarki 3 os heidenhain i z kursu pamiętam podstawy sinumerik.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”