Zakup lasera do blach -relacja z targów

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

www.kimla.pl_
Posty w temacie: 46

#91

Post napisał: www.kimla.pl_ » 26 wrz 2013, 21:06

Dobra, wypowiedź może była mało precyzyjna ale wynika jednak z niej, że chodzi o zupełnie inny podmiot.
Powziąłem informację, że o tym, że ich klient, który zamówił ich laser nie doczekał się go na czas i nie jest z tego powodu zadowolony. Na razie tylko tyle.

P.S Na dobrą kawę oczywiście zawsze zapraszam Szanownych Kolegów. :)



Tagi:


przemo
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 57
Rejestracja: 17 paź 2006, 17:38
Lokalizacja: Śląsk

#92

Post napisał: przemo » 26 wrz 2013, 21:48

To muszę przyznać ze ciekawe wnioski pan wyciąga, bo ja zrozumiałem że ten pan chciałby poznać opinie co jest w nich nie tak i zweryfikować to po dostawie maszyny(nic więcej). Problem w moim przypadku jest taki że miałem okazje poznać pana osobiście podczas prezentacji maszyny którą byliśmy zainteresowani. Wszystko w teorii było pięknie i nawet w Częstochowie byliśmy na prezentacji. Niestety podczas właśnie tej prezentacji okazało się ze w praktyce już tak nie było i mimo ze maszyna była ok to z uzyskaniem parametrów o których była mowa nie było już tak łatwo. Chodziło wtedy o prędkość wrzeciona i metry na minute obróbki. Pana pracownik uświadomił nas podczas testów ze te parametry to tylko teoria bo próby pracy na nich kończyły się tym ze maszyna dostawała wibracji i z wrzecionem też był problem. Druga sprawa to miałem okazje (i mam nadal gdyż ten pan zajmuje się serwisem naszych maszyn) wymienić opinie z panem który zawodowo serwisuje maszyny różnych producentów(w tym Kimla). Delikatnie mówiąc była mało pochlebna o maszynach jak i o serwisie. Chodziło o rozwiązania technologiczne jak i o pomoc producenta, dostępność części itp itd. Piszę o tym bo jakoś ciężko mi uwierzyć ze produkując lasery od (nie wiem, 2lata?) już wszystko działa idealnie. Dodatkowo czytałem tylko jedna opinie na forum o laserze Kimla, i z tego co przeczytałem laser Co2 kopie wasz laser po du...ie, żadnej więcej opinie nie było(poza pańskimi). Niestety ostatnio nie miałem okazji być na targach aby zobaczyć wszystkie lasery w akcji więc nie będę się wypowiadał co na chwilę obecną wymiata. Szczerze powiedziawszy mam wrażenie że często mija się pan z faktami praktycznymi, pomija pan zagadnienia niewygodne dla pana. Dodatkowo bawi mnie ze najlepiej mieć laser fiber i wycinarkę wodną (ciekawe połączenie). Chętnie bym dodatkowo sprawdził jak wypadnie pana laser z wykrawarką młoteczkową. W sumie twierdzi pan ze fiber-y najlepiej wypadają do blachy 5mm i są bezkonkurencyjne.
TruTops Laser/Punch/Bend/Calculate/Fab
SolidWorks/AutoCad
SolidCam
Laser/Punch/Bend/milling


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 46

#93

Post napisał: www.kimla.pl_ » 26 wrz 2013, 22:53

Szanowny Kolego,

Jeśli odwiedzałeś firmę Kimla to napisz z jakiej jesteś firmy, chyba to nie tajemnica?
Nie wiem czego się spodziewałeś ale nie da się po 5 minutach prób z materiałem klienta osiągnąć maksymalnej wydajności.
Często trzeba dobrać technologię, narzędzie i sposób mocowania materiału.
Jeśli którykolwiek z tych czynników nie będzie poprawnie dobrany nici z wydajności i jakości.
Czasami sprzedajemy maszyny i wydaje nam się że to co pokazaliśmy klientowi to wydajna obróbka a taki klient przyjeżdża po pół roku i mówi że robi to 3 razy szybciej.
Ale to właśnie często praca klienta związana z optymalizacją parametrów obróbki konkretnego materiału dopiero daje zadowalające rezultaty.
Jeśli rozmawiałeś z "serwisantem" maszyn Kimla, lub takim co próbuje coś naprawić to musisz brać pod uwagę to, że każdy tzw. "niezależny" serwis będzie narzekał na serwis producenta aby sobie robotę nagrać.
Serwis firmy Kimla działa i pomaga swoim klientom.
Już nie jeden klient nam opowiadał jak to jeden z konkurentów firmy Kimla twierdzi że to niemożliwe aby Kimla miał na stanie kilka pomp do waterjetów.
Mieliśmy wówczas frajdę ponieważ prowadziliśmy klienta do magazynu i prosiliśmy aby policzył sam stojące tam pompy.
To samo z wrzecionami i serwonapędami -są ich setki.
To właśnie daje bezpieczeństwo klientowi, że to jest tu w Polsce a nie na drugim końcu świata.

W sprawie waterjetów to podtrzymuję swoje zdanie, że powyżej pewnej grubości lepiej ciąć na waterjecie niż męczyć się na laserze. Granica ta jest uzależniona od mocy lasera ale i tak ciekawą propozycją jest laser 2kW + waterjet w cenie lasera 4kW.
Twierdzę również, że laser fiber przegania już prasy rewolwerowe i w wielu aplikacjach taniej jest już ciąć na laserze, w szczególności przy skomplikowanych kształtach przy których prasa musi się naklepać zanim coś wytnie.

Widzę, że Kolega jest wyznawcą Trumpfa.
Dobre maszyny, ale nawet ich użytkownicy doszli do wniosku, że warto jednak już kupić wycinarkę laserową Kimla.
Niełatwo ich przekonać ale po analizie wydajności, kosztów zakupu i eksploatacji jednak doszli do wniosku, że warto zerwać z "tradycją".
Budujące jest to, że klienci bardzo chętnie wracają po maszyny Kimla.
Użytkownicy posiadający już po kilka maszyn Kimla nie są rzadkością, a i ponad 20 u jednego się znajdzie.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2013, 01:04 przez www.kimla.pl_, łącznie zmieniany 1 raz.


przemo
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 57
Rejestracja: 17 paź 2006, 17:38
Lokalizacja: Śląsk

#94

Post napisał: przemo » 27 wrz 2013, 00:34

nie widzę potrzeby aby to mówić, maszyna nie została zakupiona ale głównie dlatego ze nasz klient wycofał się z zamówienia więc nie było potrzeby, zostaliśmy przy tym co mamy.

Serwisant z którego usług korzystamy serwisuje wszystkie obrabiarki (nie tylko Kimla), my nie posiadamy żadnej pana maszyny wiec nie mogę zweryfikować jak jest w praktyce, ale nie mam powodu aby temu panu nie wieżyc, tym bardziej że operował na swoich doświadczeniach i opiniach pana klientów z którymi miał do czynienia a którzy chcieli lub korzystali z pana usług, wspominam o tym ponieważ pan bardzo chętnie powołuje się na opinie klientów firmy Eagle (opinie negatywne) i chce zauważyć że z tego co ja słyszałem od osób z branży opinia pana firmy też nie jest wzorcowa tak jak pan stara nam się tu udowodnić. Osobiście sami korzystamy z serwisu kilku firm w zależności która maszyna i żaden z tych serwisów nie jest idealny ale zgadzam się z opiniami kolegów które czytałem na forum że Trumpf ma najlepszy serwis i czas reakcji ale nie do wszystkiego ich bierzemy bo są inne maszyny i oni tego nie będą robić a serwisy które się tego podejmują (często przedstawiciele na Polskę) działają czasami marnie. Nie wątpię że tak jest ze macie dużo na magazynie ale wątpię że traktujecie wszystkich klientów jednakowo z prostych powodów, czasami nie ma możliwości obsłużyć wszystkich.
Co do dwóch maszyn zamiast jednej. Zgadzam się że powyżej pewnej grubości wycinarka wodna będzie lepsza bo laser porostu wcale tego nie przetnie ale to chyba jedyny plus. Nie znam firmy która konkuruje wodą z laserem do stali (a znam ich sporo) w granicach pewnej grubości (powiedzmy do 25mm). Chce zauważyć ze firmy zawsze są ukierunkowane na pewien rodzaj produkcji a nie robią wszystkiego. Nie mogę się odnieść jak jest z ceną 2 za 1 bo nigdy pan nie podał ile kosztuje pański sprzęt ale zakładam ze porównuje pan swoje maszyny z najdroższymi na rynku. bo tak jest porostu wygodnie.
Co do przeganiania puncha przez fibera to wydaje mi się twierdzenie to trochę mało żeby brać to za pewnik. Laser ma przewagę powyżej pewnej grubości której Punch w ogóle nie tnie ale na tym przewaga się kończy. Chciałbym wiedzieć ile tych skomplikowanych kształtów pan obrabia których punch nie wytnie (wycinanie drzewek itp jest dobre na targi dla klientów ale na produkcje już nie). Widziałem w swojej branży pewnie grubo ponad 20000 rysunków do wykonania w rożnych firmach i profilach działalności i mogę powiedzieć ze ilość detali której nie moglibyśmy robić na wykrawarce pewnie zamknie się w 100 a ilość której laser nie jest w stanie wykonać do końca ze względu na dziwne foremki i inne pierdoły to połowa.Zgodzę się że czasami klient życzy sobie robić coś z blachy nierdzewnej i wymagana jest jakość krawędzi której punch nie będzie miał jak laser. Prędkość wykrawania bardzo chętnie możemy sprawdzić, pan na swoim laserze (podobno najszybszy na świecie ) a ja na wykrawarce też najszybszej na świecie. Ilość otworów (różnych)do zrobienia powiedzmy 10000-100000 aby zaznaczyć przewagę jednej z maszyn. Co do ceny wycinania to nie wiem na jakiej podstawie uważa pan że laser jest tańszy, szczerze mówiąc trochę się rozbawiłem bo w tym aspekcie raczej nie ma o czym mówić, przytoczę kilka przykładów o których pan mówił, pobór energii- z tego co pan mówił laser fiber bierze dużo mniej od lasera co2 ale to i tak dwa razy więcej niż wykrawarka, gaz -prosiłbym o dane ile według pana zużyje pan azotu pod ciśnieniem 10-20bar przez jeden dzień cięcia ,zobaczę jak się to ma do tego co my zużywamy), wychodzi całkiem spory koszt, który w ciągu miesiąca daje jeszcze większą sumę.
Co do mojego wyznawania kogokolwiek to ja po prostu wyznaje dobre i sprawdzone rzeczy. Nie jest powiedziane że kiedyś nie będziemy sami używać kimli ale zanim odtrąbimy sukces to nie można mówić o maszynie czy to tej czy innej ze jest the best , bo pan po prostu o tym nie wie z prostej przyczyny, nikt ich nie używał i jest ich mało żeby można co cokolwiek więcej powiedzieć o ich trwałości, i nikt nie może zagwarantować ze np po 2-3 latach pracy nie trzeba będzie robić regeneracji tego czy tamtego.
TruTops Laser/Punch/Bend/Calculate/Fab
SolidWorks/AutoCad
SolidCam
Laser/Punch/Bend/milling


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 46

#95

Post napisał: www.kimla.pl_ » 27 wrz 2013, 00:56

Szanowny Kolego,

Po pierwsze podając cenę za laser + waterjet odnosiłem się do cen maszyn Kimla i wiem, że dla niektórych to co napisałem jest trudne do wyobrażenia patrząc na ceny jakie zapłacili za swoje lasery ale są to fakty.
Co do szybkości cięcia na prasie rewolwerowej to jeśli nie już to niewiele brakuje wydajności fiberom aby je przegoniły:

http://www.kimla.pl/mov-115-Niezwykle-s ... -liniowy/1

Nie twierdze, że prasy nie mają sensu ale jeśli koszt cięcia lasera fiber to ok 50zł/h z gazami, prądem i częściami to okazuje się że jeśli porównać to z kilkakrotnie większa kwotą przy CO2 zaczyna nabierać sensy przesiadka na laser.

Natomiast do co do laserów i waterjetów.
Wy patrzycie zupełnie z innego punktu widzenia. Jeśli mówimy o blachach cienkich to oczywiście waterjet to potnie ale niekoniecznie to będzie się opłacało, natomiast jak mi klient mówi, że chce ciąć blachy od 3 do 50mm to co mam mu zaoferować.
do 15mm laser a powyżej water.
Oczywiście jak kupi 6kW laser to potnie i 25mm ale drobnicy nie powycina ci się wszystko przegrzewa. A jak kupi laser i wodę to powyżej pewnej grubości przechodzi na waterjeta i może ciąć do 200mm co jest dla lasera nieosiągalnym kosmosem, nie mówiąc już o wykrawarce.


emesz
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 05 gru 2011, 11:30
Lokalizacja: Kielce

#96

Post napisał: emesz » 27 wrz 2013, 09:29

Porównując laser i wykrawarkę należy pamiętać, że wykrawarki to nie tylko wycinanie płaskich kształtów.
Tu jest fajny film obrazujący, jakie możliwości mają nowoczesne wykrawarki.



przemo
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 57
Rejestracja: 17 paź 2006, 17:38
Lokalizacja: Śląsk

#97

Post napisał: przemo » 27 wrz 2013, 10:45

Witam
Szanowny panie Kimla, niestety fakty o których pan pisze niestety nie są faktami tylko gadaniem ze tak jest bo tak jest (konkrety proszę).
Lasery fiber są szybkie ale im bardziej produkcja jest powtarzalna i w zakresie grubości wykrawarki tym jest ona bardziej opłacalna dla Puncha. Filmik pięknie ukazuje jak tnie się blachę 1mm (faktycznie wypas ale czy sumarycznie szybciej - dyskusyjne). Ciekawe jak będzie pan wycinał blachę więcej niż 2mm gdzie wykrawarka będzie tracić pomiędzy blachą 1 a 5mm może 10 procent wydajności, proszę o zrobienie tego detalu z filmu dla blachy 5mm. Jestem przekonany że będzie cięty pięć razy dłużej podczas gdy wykrawarka straci kilka sekund więcej.
Kolejne zagadnienie to koszt cięcia laserem. Ja piszę o porównaniu puncha i fibera a pan mi mówi o laserze CO2 ze nie jest opłacalny(koszty nie tych maszyn porównujemy).

Co do laserów i waterjetów to nie mówi pan wszystkiego, mianowicie przy cienkich blachach są zupełnie niekonkurencyjne a dodatkowo w całym zakresie grubości blach dochodzi kolejny problem a mianowicie wszech obecna korozja na materiale. Uważam że wykrawarki wodne to świetny sprzęt ale nie nadający się do stali szczególnie tej do 25 mm, inne zastosowania jak najbardziej super.
Tutaj tez wyczułem że oferuje pan klientowi takie rozwiązanie bo tak jest dobrze dla pana.
Chciałbym się jeszcze odnieść do wątku że jestem wyznawcą Trumpfa czy innych firm. Ja jako klient nie mam żadnego interesu wyznawać tą czy inną firmę, po prostu stojąc z boku jestem zdecydowanie bardziej obiektywny niż pan jesli chodzi o dobór technologi i maszyn. Oczywiście rozumie że jako producent maszyn będzie je pan preferował (kto by tego nie robil) ale proszę się też nie dziwić że są tu osoby które nie do końca łykają wszystko co pan powie bo po prostu jest to nie do końca prawdziwe w praktycznych zastosowaniach.
TruTops Laser/Punch/Bend/Calculate/Fab
SolidWorks/AutoCad
SolidCam
Laser/Punch/Bend/milling


OlegKorzeniewsk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2013, 17:10
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

#98

Post napisał: OlegKorzeniewsk » 27 wrz 2013, 17:37

Witam. Zdziwiła mnie odpowiedz pana na temat odbioru EAGLA, ja nie zdążę przyjechać teraz do Pana żeby poznać zalety Pańskiego lasera da i nie o to mnie chodziło i w związku z tym ponawiam prośbę o przysłanie mnie na maila konkretnych danych na temat minusów w laserze EAGLA, chyba że Pan ich nie zna, ale w tedy po co te wszystkie wypowiedzi na tym forum? Mnie interesują wady lasera EAGLE, a nie zalety Pańskiego lasera, chyba że swoją odpowiedzią Pan przyznaje że ich niema, to mnie bardzo by ucieszyło by.

[ Dodano: 2013-09-27, 17:40 ]
P.S. ja nic nie mówiłem na temat opóźnienia w dostawie lasera EAGLE, na razie terminy zgodnie z umową.
„W każdej realizacji kierujemy się wartościami, na których od samego początku budujemy kapitał firmy..
To dzięki profesjonalnemu podejściu w relacjach z klientem możemy odważnie spoglądać w przyszłość”


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 46

#99

Post napisał: www.kimla.pl_ » 27 wrz 2013, 18:39

Szanowny Kolego Oleg,

Nie pisałem o twoim tylko o innym przypadku.
Szczegóły związane z niedoskonałościami konstrukcyjnymi tych laserów znajdzie kolega tu:

http://www.cncforum.pl/viewtopic.php?f=96&t=8954

Szanowny Kolego Przemo,

Nie zgodzę się z kolegą, że nie pisze wszystkiego, a przynajmniej w tym przypadku.
Wyraźnie napisałem:
Jeśli mówimy o blachach cienkich to oczywiście waterjet to potnie ale niekoniecznie to będzie się opłacało
Co wskazuje, że zwróciłem uwagę na to, że sens ekonomiczny cięcia cienkich blach na waterjecie jest niewielki.

Natomiast w sprawie rdzewienia problem dawno jest rozwiązany ponieważ wystarczy dodać specjalny preparat do wody w wannie i nie ma śladu korozji.

Przyznam koledze natomiast rację, że przy grubszych blachach wykrawarka może być wydajniejsza, ale jeśli się pojawiają duże łuki znów laser wygrywa.


OlegKorzeniewsk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2013, 17:10
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

#100

Post napisał: OlegKorzeniewsk » 27 wrz 2013, 19:09

Witam. Kolego Kimel. Tam gdzie mnie Pan wskazał, pokazany błędy konstrukcyjne, a mnie potrzebne błędy które mogą wyskoczyć pod czas uruchamiania. Widzę że Pan unika tego tematu, czyli jak doszło do konkretnych czynów to Pan wymiękł. Łatwo na gębę obrzucać wszystkich błotom, ale jak konkretny odbiorca zwraca się do firmy KIMEL ,to widać jak firma unika konkretnej pomocy. Podejrzewam że to taka polityka firmy - mówić o wszystkim i o ni czym. Szkoda robi Pan wrażenie fachowca który zna się na sprawach związanych z laserami, a w rzeczywistości tylko bla, bla, bla. Ale ze swojej strony bardzo Panu dziękuje za to że podszedł tak Pan do mojej prośby, teraz wiem że wszystko co Pan mówi na forum to tylko zazdrość do bardziej mądrego konkurenta, a to oznacza że wszystko będzie OK.
„W każdej realizacji kierujemy się wartościami, na których od samego początku budujemy kapitał firmy..
To dzięki profesjonalnemu podejściu w relacjach z klientem możemy odważnie spoglądać w przyszłość”

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”