Polski system podatkowy na 114. miejscu na świecie ...

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

barola
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 395
Rejestracja: 30 sty 2011, 22:34
Lokalizacja: monaghan

#61

Post napisał: barola » 07 wrz 2013, 22:40

Tak sobie czytam I postanowiłem wtrącić swoje 5... .Nie mieszkam w Polsce I to pozwoliło mi poznać jak to jest na "zgniłym zachodzie" pomiędzy pracodawcą a pracownikiem .Znam kilka przykładów kiedy to pracodawca ,właściciel firmy budowlanej posiadający miliony euro (wiem bo znam go 8 lat) wsiada w koparkę I pracuje jak każdy .Pracownikom którzy pracują uczciwie ,płaci również uczciwie . Twierdzi że najlepsi pracownicy są z Polski bo nie robią problemów jeżeli chodzi o nadgodziny i pilne zlecenia.Ci polacy również są zadowoleni, pracują uczciwie bo wiedzą że jeżeli firma ma się dobrze to i im będzie żyło się bez zmartwień o przyszłość.Uważam że nie powinno traktować się szefa jako wroga ,tylko być zadowolonym że mamy zatrudnienie ,a jeżeli ktoś uważa inaczej to niech założy swój biznes i nie narzeka na pracodawców .Zaznaczam że wiem co mówię ,bo byłem pracownikiem i pracodawcą, a łaskę to robi pracodawca że daje pracę a nie pracownik że pracuje.



Tagi:


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 6134
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#62

Post napisał: oprawcafotografii » 08 wrz 2013, 08:23

barola pisze:Tak sobie czytam I postanowiłem wtrącić swoje 5... .Nie mieszkam w Polsce I to pozwoliło mi poznać jak to jest na "zgniłym zachodzie" pomiędzy pracodawcą a pracownikiem .Znam kilka przykładów kiedy to pracodawca ,właściciel firmy budowlanej posiadający miliony euro (wiem bo znam go 8 lat) wsiada w koparkę I pracuje jak każdy .Pracownikom którzy pracują uczciwie ,płaci również uczciwie . Twierdzi że najlepsi pracownicy są z Polski bo nie robią problemów jeżeli chodzi o nadgodziny i pilne zlecenia.Ci polacy również są zadowoleni, pracują uczciwie bo wiedzą że jeżeli firma ma się dobrze to i im będzie żyło się bez zmartwień o przyszłość.
Zdradze tajemnice: u nas tez da sie tak pracowac, trzeba tylko sprobowac ;)
Uważam że nie powinno traktować się szefa jako wroga ,tylko być zadowolonym że mamy zatrudnienie ,a jeżeli ktoś uważa inaczej to niech założy swój biznes i nie narzeka na pracodawców .Zaznaczam że wiem co mówię ,bo byłem pracownikiem i pracodawcą, a łaskę to robi pracodawca że daje pracę a nie pracownik że pracuje.
Swiete slowa.

q
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2013, 16:19 przez oprawcafotografii, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#63

Post napisał: maz » 08 wrz 2013, 11:18

ten kto daje Ci kase, jest twoim klientem. Dbaj o to, abyś miał co zaoferowąc, aby klient cie nie zostawił. Tyczy sie to relacji pracownik-szef, szef - szef wszystkich szefów ;-)) Prosta zasada i podstawowe prawo rynku.
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


Autor tematu
trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 52
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

#64

Post napisał: trzasu » 14 wrz 2013, 15:57

kolejne "ułatwienia" dla przedsiębiorców ...


http://finanse.wp.pl/kat,1034015,title, ... omosc.html

Jedna z najważniejszych zmian dotyczy terminu powstania obowiązku podatkowego, a więc momentu, od którego urząd skarbowy zaczyna liczyć czas potrzebny na rozliczenie się z VAT. Od nowego roku zostanie on przesunięty na dzień dostarczenia towaru lub wykonania usługi. Do tej pory była to data wystawienia faktury.


Najlepiej tę zmianę zrozumieć na przykładzie. Wyobraźmy sobie sytuację, w której 28 września nastąpiło wykonanie usługi, wystawienie faktury odbyło się 1 października, a termin płatności ustalono na 30 dni od daty jej wystawienia, czyli na 31 października. Zgodnie z obecnymi przepisami w zależności od tego, czy rozliczamy się miesięcznie, czy kwartalnie, VAT musimy zapłacić do 25 listopada, jeśli rozliczamy się z fiskusem co miesiąc, lub do 25 stycznia, gdy robimy to co kwartał. Jeśli nasz kontrahent wywiąże się z umowy i w terminie zapłaci za towar lub usługę, to przelew do urzędu skarbowego możemy wykonać ze środków, które od niego otrzymamy. Po 1 stycznia VAT będziemy musieli rozliczyć w deklaracji za wrzesień lub III kwartał. Terminem płatności będzie w obydwu przypadkach 25 października. Jako że płatnicy często zwlekają z zapłaceniem faktury do ostatniej chwili (w naszym przykładzie do 31 października), przedsiębiorcy będą musieli finansować podatek ze środków własnych firmy.[/i]


brawo dla "lyberałów" rządzących obecnie ...

Awatar użytkownika

triera
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1454
Rejestracja: 16 paź 2005, 01:26
Lokalizacja: Świecie

#65

Post napisał: triera » 14 wrz 2013, 21:38

Jak oni zamierzają to sprawdzać:
- dla każdej operacji obowiązkowo jeden kontrolujący z US?

Jakby było mało, podobno rozważają podniesienie składki zdrowotnej,
dla przedsiębiorcy ~+190zł.

Oby na rozważaniach się skończyło,
bo niedługo sami będą musieli płacić składki.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 6134
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#66

Post napisał: oprawcafotografii » 15 wrz 2013, 07:49

trzasu pisze: Jedna z najważniejszych zmian dotyczy terminu powstania obowiązku podatkowego, a więc momentu, od którego urząd skarbowy zaczyna liczyć czas potrzebny na rozliczenie się z VAT. Od nowego roku zostanie on przesunięty na dzień dostarczenia towaru lub wykonania usługi. Do tej pory była to data wystawienia faktury. ...
I niech mi ktos powie ze to nie jest sabotaz.

q


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 44
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#67

Post napisał: kamar » 15 wrz 2013, 09:00

oprawcafotografii pisze: I niech mi ktos powie ze to nie jest sabotaz.
A pisz od razu - ludobójstwo :)
Przejawów bandytyzmu w tym kraju jest trochę więcej. Chociażby płacenie chorobowego pracownikowi przez trzydzieści parę dni z kieszeni małego pracodawcy czy rozważana współodpowiedzialność kupującego za odprowadzenie naliczonego VAT-u przez sprzedającego.
Drobne machlojki z przesunięciem podatku na następny okres rozliczeniowy to przy tym pryszcz.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 6134
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#68

Post napisał: oprawcafotografii » 15 wrz 2013, 09:27

Nie od rzeczy bedzie chyba zmienic temat watku na "gdzie by tu przeniesc biznes"? ;)

q


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 44
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#69

Post napisał: kamar » 15 wrz 2013, 09:55

A przy okazji pytanie - Na czyjej 5-osiówce robiono wczorajszego, styropianowego Tuska ? :)


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 6134
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#70

Post napisał: oprawcafotografii » 15 wrz 2013, 10:00

I czy zwiazkowcy za to zaplacili z f-ra, czy bez ;)

q

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”