We frezarkach nie ma z tym problemu ponieważ w zasadzie program generuje tylko geometrie ruchu maszyny.
W laserach jest niezwykle wiele uwarunkowań technologicznych ,które powodują, że oprogramowanie dostarczone przez zewnętrzne firmy nie uwzględnia wielu czynników niezbędnych do poprawnej pracy.
Producenci laserów z własnym oprogramowaniem poświęcają miesiące na stworzenie technologii najlepiej wykorzystującej możliwości lasera.
Żaden zewnętrzny dostawca oprogramowania do cięcia nie jest w stanie poświęcić na to tyle czasu.
Powstają więc tablice technologiczne napisane po łebkach, które niby tną ale tylko proste rzeczy, powodują nadmierne zużywanie się dysz, szkiełek i innych elementów głowicy, a przy tym tną znacznie poniżej możliwych wartości, co wprost podnosi niepotrzebnie koszty i ogranicza wydajność.
Nikt na to nie poświęci więcej czasu ponieważ musiało by to kosztować kilkakrotność i tak już drogiego oprogramowania.
Poza tym ani dostawca oprogramowania nie zna dość dobrze maszyny do której pisze postprocesor ani producent maszyny nie zna wszystkich niuansów oprogramowania, które wybrał klient.
Prawda jest taka, że dostawca zewnętrznego oprogramowania nie ma szans na zbliżenie się do jakości przygotowanych tablic przez producenta maszyny.
Technologie różnią się pomiędzy poszczególnymi modelami maszyn jednej marki więc tym bardziej nie ma szans na stosowanie tych samych tablic dla laserów różnych producentów.
Nie po raz pierwszy spotkałem się z sytuacją w której świeżo upieczony właściciel używanego lasera ma dylemat jakie oprogramowanie kupić.
Czy droższe od producenta maszyny czy nie wiele tańsze oprogramowanie firmy trzeciej.
Często skuszony zachwalaniami akwizytorów decyduje się na oprogramowanie obce i się potem męczy niemiłosiernie żeby cokolwiek wyciąć i nawet o tym nie wie, że się męczy ponieważ nie ma porównania.
Jeśli ktoś ma oprogramowanie firmowe to sprzedawcy firm trzecich nawet mu tego nie proponują ponieważ wiedza że nie mają szans i po kilku próbach okazało by się, że oprogramowania nie sprzedadzą ponieważ będzie działało gorzej niż firmowe.
Czasami zdarza się jednak, że właścicielom starych wersji oprogramowania firmowego spodobają się "błyskotki" w programach firm trzecich i zauroczeni firewerkami kupują to oprogramowanie. Najczęściej jednak nie mija zbyt dużo czasu i z powrotem wracają do tego co mieli przedtem. Ale pieniądze już wydane...
W sprawie dokładności to akurat firma Kimla stosuje najdokładniejsze układy pomiarowe z wszystkich producentów maszyn, a każdy nawet początkujący operator wie, że wielkość detali kalibruje się wpisując korekcję ścieżki od średnicy promienia lasera.
Każdy ma swoje powody aby wybrać konkretną maszynę i trzeba to uszanować.
Jeśli ktoś wybrał taką, a nie inną to jest jego decyzja i koniec.
Ani firma Kimla ani żadna inna nie zagarnie całego rynku, konkurencja musi być ponieważ to koło zamachowe rozwoju.
Jednak każdy ma prawo do zbierania informacji i na ich podstawie powinien dokonywać wyboru.
Nie mnie oceniać konkurencję bo na pewno będę subiektywny -taka moja rola, ale jeśli klient Nukona, który kupił w firmie Kimla inną maszynę skarży się, że Nukcon od miesiąca stoi bo nie potrafią naprawić i prosi nas o pomoc w jej uruchomieniu to coś jest na rzeczy, a tłumaczenie, że tyle to trwa bo serwisant z Turcji wizę załatwia właśnie słyszałem od tego klienta. Przedstawicielstwa zagranicznych firm w Polsce najczęściej mają bardzo kiepskie kompetencje i często jak są bezradni w przypadku trudniejszej awarii to niestety muszą wzywać serwis z fabryki, która jest niestety w państwie którego obywatele muszą do Polski wizę załatwiać. I to też nie takie proste ponieważ trzeba im zaproszenie do naszej ambasady wysłać bo inaczej nie dostaną.
Tak czy inaczej nie ma co porównywać kompetencji serwisu fabrycznego do serwisu dystrybutora czy oddziału, który nie uczestniczy na co dzień w wytwarzaniu urządzeń, które ma serwisować.
Firma Kimla chętnie udostępni listę referencyjną każdemu zainteresowanemu kupnem lasera jak i innych produkowanych przez nas maszyn.
Można również umówić się z użytkownikami laserów Kimla i osobiście ocenić ich możliwości.
Obecnie ilości zamówień osiągają kolejne rekordy i już wiemy, że roczne założenia produkcyjne zostaną przekroczone, a akurat lasery w tym przyroście są liderem.
Dzieje się tak, ponieważ lasery Kimla zdobywają coraz większe uznania zarówno wśród użytkowników jak i władz państwowych

http://www.kimla.pl/mov-117-Laser-Kimla ... ty-Medal/1
.