Kolejne sprzęty do zakupu...prośba o poradę

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
habit_m_
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 329
Rejestracja: 07 lut 2010, 13:07
Lokalizacja: Toruń

Kolejne sprzęty do zakupu...prośba o poradę

#1

Post napisał: habit_m_ » 08 mar 2013, 17:02

Dziś rzutem na taśmę kupiłem:

1. Wiertarko wkrętarkę Metabo bs12

http://allegro.pl/wiertarka-wkretarka-m ... 23920.html

3 letnia gwarancja nawet na akumulatory. Korzystna cena do innych mniej firmowych wkrętarek. 2 akumulatory. 12 volt -wziąłem specjalnie. duży moment.

2. Szlifierkę kątową hitachi g13sr3

http://allegro.pl/szlifierka-katowa-hit ... 58690.html

Wybór ze względu na taką DOSIĘ, czyli najlepsza jakość do ceny jaką znalazłem.

Koledzy doradzą czy to dobre sprzęty, może jakieś własne opinie macie.

maciek
Ostatnio zmieniony 21 mar 2013, 09:12 przez habit_m_, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeśli pomogłem wciśnij "pomógł"

Tagi:

Awatar użytkownika

Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

#2

Post napisał: Mat3ys » 08 mar 2013, 19:19

Nie wiem jak model kolegi ale mam dwie szlifierki hitachi wszystko w jak najlepszym porządku.


spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#3

Post napisał: spawacz21 » 08 mar 2013, 23:14

też myślałem nad tą wkrętarką metabo, ale kupiłem AEG
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21


Autor tematu
habit_m_
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 329
Rejestracja: 07 lut 2010, 13:07
Lokalizacja: Toruń

#4

Post napisał: habit_m_ » 10 mar 2013, 09:59

Co do wkrętarki mogę powiedzieć że posiada naprawdę duży moment, wcześniej operowałem trochę pożyczoną makitą z momentem 22 Nm, ale ta moja Metabo z momentem 32 Nm (z akumulatorów 12 V) to prawdziwy urywacz rąk :mrgreen:

Makitą regipsy (fi 5) w deski szaalunkowe wkręcałem albo na maksymalnym momentem lub na wierceniu, a w Metabo wystarczy 1 bieg ustawiony na połowę wartości. Ogólnie duża moc z małego napięcia akumulatorów. (Choć to może być złudne spostrzeżenie bo makita była używana i akumulatory nie były nowe)

Co do akumulatorów to specjalnie chciałem maszynę na 12 V, aby można ją było później przerobić na zasilaną z gniazda zapalniczki samochodu lub na sieciową jak mi akusy padną.

Akumulatory ładują się od pustych do pełnych jakieś 1,5 - 2h, ładowarka z kontrolą ładowania, po naładowaniu nie trzeba wyciągać akusa, przechodzi sama w tryb konserwacji baterii.

Za Metabo bs12 w walizce z dwoma akumulatorami ni-cd i ładowarką dałem 298 zeta i za tą cenę nic lepszego nie znalazłęm - a trochę szukałem.

Co do kątówki Hitachi, to muszę powiedzieć że jest to wersja Hitachi Koki Proffesional. Mała, zgrabna, lepiej leży w dłoni niż mój poprzedni Bosch. Wykonanie bardziej surowe niż Bosch, osłona na śrubki, rękojeść zwykła bez tłumienia wibracji. Jednak upolowałem ją rzutem na taśmę z 220 zeta za 179 i myślę że za tą cenę była to najlepsza opcja. Oczywiście nówka z gwarancją.

maciek
Jeśli pomogłem wciśnij "pomógł"


Autor tematu
habit_m_
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 329
Rejestracja: 07 lut 2010, 13:07
Lokalizacja: Toruń

#5

Post napisał: habit_m_ » 19 mar 2013, 21:44

Ktoś mi podpowie jakieś ciekawe zastosowania dla wkrętarki, jakieś adaptacje do innych prac, bo w sumie mam dwa akumulatory ale niewiele je wykorzystuje, potrzebuje więcej roboty na wkrętarkę bo się marnuje :mrgreen:

maciek
Jeśli pomogłem wciśnij "pomógł"

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#6

Post napisał: Zienek » 20 mar 2013, 09:07

Gdzieś był link do filmiku z odprężaniem udarowym młotkiem 5kg połączonym z wkrętarką sznurkiem na mimośrodzie ;)


Autor tematu
habit_m_
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 329
Rejestracja: 07 lut 2010, 13:07
Lokalizacja: Toruń

#7

Post napisał: habit_m_ » 21 mar 2013, 09:11

Jutro jadę po agregat prądotwórczy około 2 KW pracy ciągłej oraz młotowiertarkę.

Pomóżcie coś dobrać w miarę rozsądnego.

W pierwszym rzucie i po wstępnych spekulacjach narazie jest wizja taka:

Agregat castorama mac allister 2 (2,4) Kw i motowiertarka De Walt.

Aczkolwiek z tym deWalt jeszcze dokadnie nie wiem, bo ma udar 2,2 J, a jest jeszcze hitachi koki 3,2 J, więc się wacham. Koledzy doradzą czy między taką różnicą w julach jest komfort pracy.

Jeżeli chodzi o agregat to niestety na orginał mnie nie stać made by honda, więc chińczyk dla amatoraa,a z chińczyków ten mac allister wydał mi się rozsądny,

maciek
Jeśli pomogłem wciśnij "pomógł"

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#8

Post napisał: BYDGOST » 21 mar 2013, 17:14

habit_m_ pisze:potrzebuje więcej roboty na wkrętarkę bo się marnuje
Ja kiedyś wiertarką mieszałem żonie ciasto na pierniki bo mikser nie dał rady. Jesteś z Torunia to pomysł w sam raz. :smile:
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Autor tematu
habit_m_
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 329
Rejestracja: 07 lut 2010, 13:07
Lokalizacja: Toruń

#9

Post napisał: habit_m_ » 21 mar 2013, 18:41

Ja kiedyś mojej jak jej suszarka do włosów padła, żeby wzięła opalarkę. A moja opalarka skill ma temperaturę 50 stopni na 1 biegu więc mogłaby dać radę. Ale nie zaryzykowała :mrgreen:

maciek

p.s. może rozwiniemy ten wątek na zasadzie, WYKORZYSTANIE ELEKTROSPRZĘTU DO CELÓW INNYCH :mrgreen:

[ Dodano: 2013-03-22, 17:59 ]
No i stało się rzutem na taśmę po całym dniu negocjacji i jazdy po mieście, nabyłem kolejne sprzęty:

1. Młotowiertarka Hitachi DH 24 PC3 za cenę 466 zeta :mrgreen:

http://www.ceneo.pl/1510215#tab=reviews

Zatargowałem w promocji jeszcze przy zakupie z agregatem DeWalta o 100 tańszego ale miał tylko 2,4 jula udaru oraz ostatni powystawowy egzemplarz, a że po upuście cena była podobna do tego hitachi, wziąłem hitachi. 3.2 jula wali jak szalona.

2. Agregat prądotwórczy MacAlister from Castorama z 3 letnią gwarancją.

Tu walka była ostra, nie obeszło się bez kierownika ale wkońcu jest. Z 897 zeta zrabatowałem na 680 zeta :mrgreen:

Chińczyk pod marką castoramy z 3 letnią gwarancją.
2KW mocy ciągłej, 2,4 KW chwilowe maksymalne.

Ciężki jak diabli, agregat 39 kilo, w pudle 43. Dobrze że mieszkam na 1 piętrze :mrgreen:

Jakieś opinie z w/w sprzętu? Cały czas się biję jeszcze z myślami że zamiast hitachi mogłem łyknąć dewalta, koledzy mają jakieś opinie?

maciek

ps. a Teraz zabawna historia, mam orginalne dłuto, orginalne wiertła fi 18 długie i zachciało mi się kupić chińczyk jakiś szpicak (bo jutro podkuwanko będzie a już mi się nie chciało za szpicakiem jechać specjalnie, nowa motowiertara a ja próbowałem go przez godzinę wyjąć. Jutro oddam go do sprzedawcy, ale się wpieniłem. Nie mogłem odciągnąć wogóle uchwytu. Tak więc tylko orginalne - nie ma z nimi problemu.
Jeśli pomogłem wciśnij "pomógł"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”