Zgrzewanie nakrętek

Spawalnictwo i obróbka cieplna

InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1687
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#11

Post napisał: InzSpawalnik » 08 sty 2013, 09:12

Osobiscie nie lubie zastosowania nakretki badz sruby przyspawanej badz zgrzewanej do innego elementu. Przedewszystkim ze wzgledu na utrate ksztaltu - zwlaszcza w przypadku nakretek zawsze dochodzi do wiekszego badz mniejszego skurczu i trzeba je ponownie nacinac . Zastanawia mnie rowniez jaki wplyw ma temperatura procesu na wlasciwosci mechaniczne materialu z ktorego wykonana jest nakretka - w przypadku materialow ulepszanych cieplnie te wlasciwosci napewno ulegna zmianie. Na koniec utrata wlasciwosci antykorozyjnych warstwy wierzchniej - czy to powloki cynkowej elektrolitycznej czy nakladanej ogniowo. Sam cynk tez wplywa negatywnie na wlasciwosci zlacza. Nakretki i sruby lubie widziec w zastosowaniach do ktorych zostale zaprojektowane - dwa elementy z otworami sciskane ukladem sruba + nakretka, sruby sa rozciagane a ewentualne sily dzialajace w plaszczyznie sciskanych elementow kompensowane przez sily tarcia.

Gdzies kiedys spotkalem sie z inna ciekawa technologia "wytwarzania gwintow" na powierchniach blach lub innych plaskich elementow - Flow Drill Thread Forming.
- link do filmowej prezentacji techniki ponizej:



Tagi:


SARIV.PL
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 05 sty 2012, 08:30
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

#12

Post napisał: SARIV.PL » 08 sty 2013, 09:22

InzSpawalnik pisze:Osobiscie nie lubie zastosowania nakretki badz sruby przyspawanej badz zgrzewanej do innego elementu. Przedewszystkim ze wzgledu na utrate ksztaltu - zwlaszcza w przypadku nakretek zawsze dochodzi do wiekszego badz mniejszego skurczu i trzeba je ponownie nacinac . Zastanawia mnie rowniez jaki wplyw ma temperatura procesu na wlasciwosci mechaniczne materialu z ktorego wykonana jest nakretka - w przypadku materialow ulepszanych cieplnie te wlasciwosci napewno ulegna zmianie. Na koniec utrata wlasciwosci antykorozyjnych warstwy wierzchniej - czy to powloki cynkowej elektrolitycznej czy nakladanej ogniowo. Sam cynk tez wplywa negatywnie na wlasciwosci zlacza. Nakretki i sruby lubie widziec w zastosowaniach do ktorych zostale zaprojektowane - dwa elementy z otworami sciskane ukladem sruba + nakretka, sruby sa rozciagane a ewentualne sily dzialajace w plaszczyznie sciskanych elementow kompensowane przez sily tarcia.

Gdzies kiedys spotkalem sie z inna ciekawa technologia "wytwarzania gwintow" na powierchniach blach lub innych plaskich elementow - Flow Drill Thread Forming.
- link do filmowej prezentacji techniki ponizej:

Witam,
Można jeszcze zastosować
ELEMNTY DO WCIKANIA
http://www.sariv.pl/katalog/wciskane
WKŁADKI GWINTOWOWANE
http://www.sariv.pl/katalog/wkladki_gwintowane

FILM http://www.sariv.pl/firma


MrZuk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2013, 20:23
Lokalizacja: Polska

#13

Post napisał: MrZuk » 07 mar 2013, 20:32

Witam,
Jeżeli potrzebne są informacje na temat urządzeń do zgrzewania garbowego nakrętek, to polecam firmę z Zielonki WELD.

www.weld.org.pl
Ekspert zgrzewania

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”