Frezarka CNC do formatek, pcb i obudów

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Raven
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 681
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:54
Lokalizacja: Warszawa

#51

Post napisał: Raven » 31 sty 2013, 23:48

Tak sobie czytam... i ręce opadają...

Oracle twoje własne wnioski:
1. W Chinach wszystko najtaniej...
2. Po co masz wymyślać koło od nowa...

Wyjaśnij nam w dwóch słowach dlaczego nie kupisz chińskich śrub kulowych.



Tagi:

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#52

Post napisał: Alvar4 » 01 lut 2013, 00:14

W dwóch słowach to pewnie Oracle napisze: za drogo :mrgreen:
Wątek popada w chaos i wróżę rychłą śmierć kliniczna tematu.
Ktoś mi powie o co tu chodzi?
1. Generalnie nie będę miał dostępu do grubych blach aluminiowych. Gdzie można na śląsku coś takiego zakupić?
Myślę, że będę potrzebował ok 4 x 1.7 metra o profilu 20-30mm grubość i ok 100m wysokość na ramę. Dodatkowo 2x 1.5 metra o tym samym profilu.
To jakaś zagadka? Próbowałem to sobie narysować i nie potrafię :lol:
Po co koledze w sumie 400 metrów blachy, profilu czy czego tam potrzebujesz?
Proszę Cię, chociaż raz przeczytaj to co sam napisałeś.
A może masz znajomego w odlewni to by Ci odlał formatki na frezarkę? :cool:
Obrazek

Awatar użytkownika

Marooned
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 36
Rejestracja: 24 maja 2010, 00:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#53

Post napisał: Marooned » 01 lut 2013, 00:27

No no.. 100m wysokości na ramę. Zapowiada się frezarka do dźwigów. Zaczynam uważniej śledzić wątek!
Programista, zakurzony elektronik, młody pilot koptera i Bixlera, napalony na frezarkę CNC


Autor tematu
oracle
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 18
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, 19:11
Lokalizacja: Mysłowice

#54

Post napisał: oracle » 01 lut 2013, 00:54

Wyjaśnij nam w dwóch słowach dlaczego nie kupisz chińskich śrub kulowych.
Tłumaczyłem milion razy i nie rozumiem jak tego można nie rozumieć?
Prace, które można wykonać na frezarce mogę mieć za bardzo niską cenę, materiał się znajdzie więc nie będzie nigdzie taniej, nawet z chin. A koła wymyślać nie potrzebuje na nowo bo takie bloki podtrzymujące mogę "zerżnąć" i będzie wszystko pasować bez niepotrzebnego czasu straconego.

Natomiast nie mam dostępu do frezarki cnc a potrzebuje konstrukcję, to chyba jasne, że nie stworzę sobie tego magicznie :twisted: .
Wątek popada w chaos i wróżę rychłą śmierć kliniczna tematu.
Nie ma takiej opcji. W najgorszym wypadku zlecę zrobienie komuś tego jak absolutnie czasu już mieć nie będę. Ale to raczej mało prawdopodobne.

Bardziej prawdopodobne jest, że zlecę komuś zrobienie ramy.

Zastanawiam się obecnie z czego sobie to poskładać. Aluminium jest fajne bo w miarę lekkie i sztywne. Z drugiej strony jest całkiem drogie i ciężko dostępne. Przykładowo nie potrafię dostać kawałków 30x100x1700.

Narysowałem sobie jakąś tam pierdółkę w sketchupie (tak wiem kupka ale najszybciej mi się w nim robi takie kwadratowe rzeczy) na zarys projektu i na obecną chwilę szukam firm (osoba prywatna też może być) które dostarczą mi takie kawałki, najlepiej z otworami już.

Zastanawiam się też nad profilami stalowymi. Tylko, że zaś spawanie może zdeformować konstrukcję i to pewnie musiałbym zostawić jakiemuś zakładowi. Z drugiej strony stal jest bardzo ciężka i taki stolik mógłby podejść pod kilkaset kilo.

Jeżeli nie chcecie pomóc to po co w ogóle się wypowiadać? :wink: Tak czy siak będę potrzebował frezarki za maksymalnie 2-3 miesiące. Daje wam to jakąś dziwną radość, że się pomyliłem i zamiast 100mm napisałem 100m ? Nie rozumiem tego zupełnie.

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#55

Post napisał: Alvar4 » 01 lut 2013, 01:52

No wiesz jak się tak ciągle mylisz i do firmy też wysłałeś zapytanie o 100 metrowe formatki to się nie dziw że Ci nie chcą takich wyciąć :razz:
Musisz się precyzyjniej i bezbłędnie wypowiadać w sprawach technicznych bo inaczej się nie dogadasz z nikim.
W sprawie aluminium proponuję napisać do:

http://avanti-metale.pl/

lub do:

http://swiataluminium.com.pl/
Obrazek


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#56

Post napisał: Dudi1203 » 01 lut 2013, 01:54

oracle pisze:Z drugiej strony jest całkiem drogie i ciężko dostępne. Przykładowo nie potrafię dostać kawałków 30x100x1700.
Słabo szukasz :wink:


bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 894
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#57

Post napisał: bh91 » 01 lut 2013, 23:33

Piszesz że nie bedziesz wymyślał koła na nowo...

Śruby i nakrętki kulowe chciałeś robić a obsady do łożysk nie? :shock: jak możesz mieć tanio to zrób i oszczędź na elektronike - tam też pójdzie trochę $$

O blachy zapytaj firmy które je wycinają - zazwyczaj mają cos na stanie.

o masz -

Datron :)


Autor tematu
oracle
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 18
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, 19:11
Lokalizacja: Mysłowice

#58

Post napisał: oracle » 02 lut 2013, 12:29

Śruby i nakrętki kulowe chciałeś robić a obsady do łożysk nie?
O matko... Powiedz mi, gdzie tak napisałem? Ile razy muszę tłumaczyć, że zwyczajnie zaniósłbym rysunek techniczny już gotowego dynksa. Czy to śruba czy to nakrętka czy to obsada itp. W razie faila po prostu kupie to co się nie udało. Proste i logiczne nie?
jak możesz mieć tanio to zrób i oszczędź na elektronike - tam też pójdzie trochę $$
Kolega nowy w produkcji elektroniki? Na pierdółkach ~100-500zł się nie oszczędzi bo: trzeba zaprojektować - kupa czasu.
zrobić - kupa czasu i może max połowa ceny za wszystkie graty. Zazwyczaj wychodzi tak 50-100zł mniej.
Potem testy jeszcze...

W przeciwieństwie do robienia elementów mechanicznych gdzie to podbieram gotowy rysunek techniczny, zdjęcia itp. Zanoszę i już nie muszę się tym zajmować.

Szukam firm obok siebie zajmujących się obróbką metali (okolice Katowic, Mysłowice). Wolałbym coś pod ręką, żeby w razie czego podjechać.
do firmy też wysłałeś zapytanie o 100 metrowe formatki
Nie wysyłam, dzwonie od razu. Maile to są dobre jak mi nie zależy albo jak już całą listę mam przesłać.

Zastanawiam się też nad blachami stalowymi. Będzie taniej i bardziej prawdopodobne, że znajdę coś w okolicy. Niestety będzie to ciężkie jak cholera.


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#59

Post napisał: jarekk » 02 lut 2013, 12:38

oracle pisze:W przeciwieństwie do robienia elementów mechanicznych gdzie to podbieram gotowy rysunek techniczny, zdjęcia itp. Zanoszę i już nie muszę się tym zajmować.
Potem tylko dopasować, dopiłować, kląć i zanosić jeszcze raz ;-)

Jest podobnie jak z elektroniką !!


Autor tematu
oracle
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 18
Posty: 24
Rejestracja: 14 lip 2010, 19:11
Lokalizacja: Mysłowice

#60

Post napisał: oracle » 02 lut 2013, 12:47

Co chcesz dopasowywać czy piłować jak to jeden zakład będzie robił i od razu powiem im, żeby do przycięli tak, żeby pasowało?

Do nich przywozi się to do czego ma to pasować. Jak chcemy wał napędowy to skrzynia też u nich ląduje. Jak chcemy tłoczysko to cały siłownik im zawozimy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”