obróbka hartowanej stali 65HRC

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

mafagr
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 78
Rejestracja: 14 maja 2012, 21:20
Lokalizacja: Podkarpacie

#11

Post napisał: mafagr » 25 cze 2012, 15:52

Trochę za mało tych informacji dałeś żeby można było coś konkretnego Ci zaproponować bo najpierw piszesz o płaskiej powierzchni a później wychodzi że jest to kształt. Jeśli chciałeś to zrobić jednym narzędziem to powodzenia. Tak jak napisał kolega władca_świata będzie potrzeba na pewno kilku narzędzi i systematycznej kontroli ich zużycia oraz odpowiedniej strategi obróbczej. Ale przy takiej twardości trzeba mieś narzędzia do obróbki metali o wysokiej twardości a takie narzędzia wcale tanie nie są. Na początek poważnie zastanowiłbym się jeszcze raz nad tym czy nie wybrać rzeczywiście innego rodzaju obróbki niż frezowanie.



Tagi:


Autor tematu
ledeburyt
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 09 cze 2012, 20:16
Lokalizacja: poland

#12

Post napisał: ledeburyt » 25 cze 2012, 18:31

Żadna inna obróbka nie wchodzi w grę..jest to płaszczyzna zawierająca promienie, oprócz tego jestem gotowy do działania i mam pewne poparcie doświadczonych technologów, że mogę tak to wykonać..powiadomię was o wynikach;)


mafagr
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 78
Rejestracja: 14 maja 2012, 21:20
Lokalizacja: Podkarpacie

#13

Post napisał: mafagr » 25 cze 2012, 19:33

To że płaszczyzna zawiera promienie to wcale nic nie znaczy i nie przeszkadza, jeśli wybralibyśmy drążenie to możemy wykonać dowolnie skomplikowany kształt, wystarczy wykonać odpowiednie elektrody a następnie nimi wydrążyć. Jeśli to właśnie Ci pewni doświadczeni technologowie podsunęli Ci pomysł z frezowaniem tego frezem kulowym to życzę powodzenia :razz:

Osobiście bardzo jestem ciekaw efektów i z niecierpliwością oczekuje na Twoją wypowiedź po wykonaniu zadania :grin:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7991
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#14

Post napisał: WZÓR » 25 cze 2012, 19:48

ledeburyt pisze:Żadna inna obróbka nie wchodzi w grę..jest to płaszczyzna zawierająca promienie, oprócz tego jestem gotowy do działania i mam pewne poparcie doświadczonych technologów, że mogę tak to wykonać....
Czasami poczytaj co doświadczony operator pisze..... :mrgreen:

...... mam takiego na stanie - przy obróbce WCL i NC ( hartowanej ) jak znalazł.

:arrow: http://www.hoffmann-group.com/fileadmin ... index.html
str. 348 artykuł 21 2105 (płytki - strona dalej).


Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


wladca-swiata
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 349
Rejestracja: 08 lut 2007, 15:07
Lokalizacja: Łódź

#15

Post napisał: wladca-swiata » 29 cze 2012, 23:37

Chyba już się nie dowiemy co z tego wyszło


MoldMichal
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 307
Rejestracja: 03 mar 2012, 12:04
Lokalizacja: Częstochowa

#16

Post napisał: MoldMichal » 30 cze 2012, 10:53

poszło pewnie perę frezów :D a obróbka nie skończona ;)
poczekajmy może da znać jak poszło ;)


mafagr
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 78
Rejestracja: 14 maja 2012, 21:20
Lokalizacja: Podkarpacie

#17

Post napisał: mafagr » 01 lip 2012, 10:52

Też mi się tak wydaje, że poleciało już kilka narzędzi a efekty nadal marne i teraz cisza i wstyd się pochwalić :roll:


wladca-swiata
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 349
Rejestracja: 08 lut 2007, 15:07
Lokalizacja: Łódź

#18

Post napisał: wladca-swiata » 06 lip 2012, 19:40

Powiem szczerze, że wkurza mnie to strasznie, że jak już znajdzie się jakiś temat, o którym można podyskutować to główny zainteresowany znika po pierwszej konstruktywnej radzie. Nie odpisuje i ogólnie olewa doradzających nie opisując wyników prac. A to właśnie dzięki takim opisom forum można zapełnić jakąś konstruktywną wiedzą. Bardzo rzadko zabieram tu głos właśnie przez takie podejście forumowiczów.


akol
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 66
Rejestracja: 15 sie 2012, 22:28
Lokalizacja: Śląsk

#19

Post napisał: akol » 05 wrz 2012, 21:02

--------------------------------------------------------------------------------

ledeburyt napisał/a:
Żadna inna obróbka nie wchodzi w grę..jest to płaszczyzna zawierająca promienie, oprócz tego jestem gotowy do działania i mam pewne poparcie doświadczonych technologów, że mogę tak to wykonać....

Czasami poczytaj co doświadczony operator pisze.....

...... mam takiego na stanie - przy obróbce WCL i NC ( hartowanej ) jak znalazł.

http://www.hoffmann-group...alog/index.html
str. 348 artykuł 21 2105 (płytki - strona dalej).


Mariusz.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Nie proponowałbym Hoffmana no ale głowicę z płytkami okrągłymi lub też płytkami APFTlub zgrupy A... na pewno . Tymbardziej najbardziej typowe 16 mm które produkują wszyscy producenci .

Hoffman tylko produkuje trzpieniówkę węglikową i nie wszystko ma dobre . Wiem bo znam jego dostawców .

ale jak najbardziej składak do pierwszego "tłoczenia " tj...frezowania jest najlepszą ideą .

Nie siedzę już w skrawających od 6 lat .......dlatego nie chce czegoś/kogoś polecić .

Przy monolitach trzeba mieć na pewno frez z kątami i geometrią pod tą twardość ...... i naczej to głupota i drogi interes .
akol

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#20

Post napisał: rafalxfiles » 06 wrz 2012, 18:55

Pewnie jeszcze się frezuje...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”