A ja mam taka propozycjechomikaaa pisze:poczekamy na reszte ofert a poznije dogramy ew szczegoly pierwsza cena to 16pln za plytke z opisami metalizacja otworow i soldermaska bez pokrycia na sciezkach silnopradowych

Może ktoś z kolegów zrobi projekt płytki w taki sposób aby:
1) na płycie od strony opisów były podane również wartości elementów np. zamiast zapisu R1, R1 1K8 2W – bardzo ułatwi to prace montażowe.
2) złącza w które wpina się enkoder, e-stop i sygnały steruje przerobić na raster 5.08 (w UHU raster 3,5 i bardzo źle się podłącza tam cokolwiek. Przy 5mm będzie dużo łatwiej i wygodniej, można lepsze konektory zainstalować)
3) mostki przerobić na jeden standardowy wymiar i grubsze.
4) dużo więcej miejsca na kondensatory (UHU C15C16)
5) dużo więcej miejsca na rezystor (UHU R10) aby wchodził tam 10 i 20 W
6) zapewnić maksymalna szerokość ścieżek prądowych (nawet w przypadku drutowania będzie dużo łatwiej, zmniejszy ryzyko zwarcia)
nadto przydałoby się, aby można było MOSFET montować od strony druku i przez otwory w płycie przykręcać je do radiatora, a to dlatego, ze przy wielkich radiatorach (a są potrzebne) trzeba tworzyć niesamowite konstrukcje ramowe aby odprowadzić ciepło i zagwarantować solidny montaż płytki i mosfetow, (inaczej nie widać ledow i UHU wisi w powietrzu) u mnie radiator na 2 płytki wazy około 6kg a wszystko przez nie przemyślane rozłożenie tranzystorów, przy 60V tak wielki radiator grzeje się do 30st.
W ostatnim tygodniu poskładałem 10 sterowników z czego 6 się spaliło (4 całkowity schrot) ponieważ (m/n) przy 150V iskry łatają po całej płycie może warto uwzględnić i to. Nie pomagają żadne soldermaski w sprayu i tego typu wynalazki. Iskry są tak wielkie ze wypalają dziury na ½ grubości płytki i co ciekawe latają po stronie logiki. Jedyna dobra wiadomość jest taka, ze sam procesor jest odporny na nie.
Wszystkie sugestie oparte są na wielo godzinnym obcowaniu z UHU i jego niedostatkami
