Bardzo prosze o pomoc w budowie maszyny 2000x1500.

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

małysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 122
Rejestracja: 02 mar 2006, 21:00
Lokalizacja: Maków podhalański

#11

Post napisał: małysz » 30 sie 2006, 10:58

Nie wiem w jakim celu do współrzednościówki chcecie zakładac takie mocne krokówki lub serwa. Napewno niejeden z was widział jak działa taka wiertarka. To porusza sie z prędkością żółwia. Na co gościowi prędkość posuwu . na czym on tam ma zgubić krok Na przeciągu na chali produkcyjnej. Ja proponuje 1,89Nm elektronika od markompa i duże przełożenie na śrubie. Otrzymasz to co chcesz wspórzednościówke z pożądną dokładnością.



Tagi:

Awatar użytkownika

chomikaaa
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 988
Rejestracja: 19 cze 2004, 23:22
Lokalizacja: lodz

#12

Post napisał: chomikaaa » 30 sie 2006, 16:27

małysz, zapomniales ze to format 2000x1500

i maszyna musi wazyc pozatym ma byc dokladna a przez to ciezka brama musi byc ciezka tak aby podczas wiercenia nie zostala podnoszona przez os z do gory bo powodowaloby to niedokladnosci a taka mase trzeba ruszyc trzeba wziac pod uwage ze potrzebne beda tu sruby kulowe chociaz i z trapezowymi da rade ale wg mnie silniki musza byc mocniejesze widac co bylo u kolegi bartussa z tymi silnikami a tu przeciez konstrukcja ma byc ciezka pozatym jak okaze sie wypalem to wzroznie chcec zarobkowania na niej a wtedy szybkosc bedzie miec znaczenie


candle
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 154
Rejestracja: 20 lis 2004, 01:22
Lokalizacja: Lublin

#13

Post napisał: candle » 30 sie 2006, 20:20

tylko z tego co czytalem silniki bartusa mialy problem bo cala konstrukcja miala problem
moze bez pochopnych wnioskow - silnik 1.89Nm kosztuje 160zl - nawet jak sie "nie uda" to mozna go odsprzedac licznej rzeszy amatorow dla ktorych to az nadmiar mocy
ponadto mamy calkiem ladne silniki 3Nm kolegi Piotrjub po bardzo dobrej cenie - tylko zeby nikt nie sugerowal ze czynie jakas reklame
z faktami sie nie dyskutuje

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”