No niestety nowy problem z MACH3

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC
Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#11

Post napisał: bartuss1 » 24 maja 2011, 08:03

dzwine rzeczy czytam, jednen o jajach, drugi o kablach, widocznie obu brak cierpliwości do macha
kierunek osi a kierunek bazowania - bułka z masłem, jak zmieniasz reserved to zmieniasz i ptaka od home zeby kierunek bazowania pozostał, a kierunek silnika zmieniasz w konfigu ptaszkiem dir low actiw dla danego silnika, juz to pisałem ale olałeś. a zamiast strzałek moge nawet literkami sterowac.


https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Tagi:


Autor tematu
kennyg
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 10
Rejestracja: 16 wrz 2009, 02:12
Lokalizacja: warszawa

#12

Post napisał: kennyg » 24 maja 2011, 09:18

Mjest ustawiona tak jak chciałem ,ale dziwne rzeczy się dzieją z zakresami i skryptami , i to naprawde sprawa odwracania "ptaszków ' przy bazach/krancowkach. Zmieniam miejsce bazowania ale to dopiero jutro , jak coś sie uda to napewno to opisze.
Dziękuje Kolegom za pomoc.
Pozdrawiam
Robert


krzysiekgrab
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 741
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:07
Lokalizacja: Polska, Augustow

#13

Post napisał: krzysiekgrab » 24 maja 2011, 21:10

Ja się zapytam jaka wersja macha?
„Jeżeli nie znasz portu do którego płyniesz,
to żadne wiatry nie będą Ci sprzyjać”

Programowanie sterowników PLC Fatek, HMI Weintek, sterowniki maszyn CNC, Mach3;

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#14

Post napisał: tuxcnc » 24 maja 2011, 22:51

bartuss1 pisze:kierunek osi a kierunek bazowania - bułka z masłem, jak zmieniasz reserved to zmieniasz i ptaka od home zeby kierunek bazowania pozostał, a kierunek silnika zmieniasz w konfigu ptaszkiem dir low actiw dla danego silnika, juz to pisałem ale olałeś. a zamiast strzałek moge nawet literkami sterowac.
Mach nie jest ani jedynym, ani nawet najlepszym programem do sterowania frezarki.
Prawidłowo zbudowana frezarka da się wysterować z każdego programu.
Frezarka ma prawidłowo reagować na sygnały DIR i STEP i wystawiać prawidłowe sygnały z krańcówek.
Wtedy żadne kombinacje z oprogramowaniem nie są do niczego potrzebne.

Z opisu problemu można wywróżyć, że krańcówka HOME jest nieprawidłowo zamontowana, a Mach się sypie, jak to ma w zwyczaju.
Tylko tyle, że to są dwie rzeczy zupełnie od siebie niezależne.

Najlepiej to by było frezarkę uruchomić np. na TurboCNC i mając pewność, ze wszystko mechanicznie i elektrycznie działa poprawnie, brać się dopiero za konfigurację kapryśnego Macha.

.

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#15

Post napisał: k-m-r1 » 25 maja 2011, 10:06

jak sie ktoś spieszy i na pałę robi bez przemyślenia to potem są problemy
czytają temat w pewnym momencie doszedłem do wniosku że problemem nie jest program a obsługa która utrudnia życie
najpierw trzeba sie zapoznać z układem współrzędnych a to czy przesuw asie stół czy wrzeciono nie ma nic do gadania wszystko przesuwa sie miedzy sobą i ty decydujesz gdzie jest bazowanie z przełorzeie krańcówki to nie problem
dla mnie to kolega umyslił sobie że bazowanie ma byc w tym miejscu i koinec a reszta problemów wynika z poprzedniego błędu
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”