jaką wypalarkę kupić????

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

gnaked
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2011, 20:03
Lokalizacja: Rzeszów

#101

Post napisał: gnaked » 10 kwie 2011, 12:47

Oczywiście teoretycznie na podstawie danych od producentów, wiem wiem nijak ma się to do rzeczywistości. Gdybym wiedział wszystko, nie pytał bym na forum. W danych producenta wszystko jest piękne i proste. Nawet próbki wyglądają jak cięte laserem :) W każdym bądź razie dzięki za podpowiedzi i proszę o jeszcze więcej dyskusji na temat różnych firm.
.
Dlaczego plazmatome?



Tagi:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 32
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#102

Post napisał: cnccad » 10 kwie 2011, 13:03

po prostu kiedyś pracowałem w firmie produkującej te maszyny i znam je.
i tylko tyle. Wiem co zrobią a co nie są w stanie.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


pandabera
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 13
Posty: 191
Rejestracja: 03 cze 2007, 18:56
Lokalizacja: z Polski

#103

Post napisał: pandabera » 10 kwie 2011, 14:20

Cnccad a co sądzisz o AJAN? Wiem ze ostatnio pojawili się na rynku... W postach ktoś o nich już wspominał.
nic na siłe

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 32
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#104

Post napisał: cnccad » 10 kwie 2011, 15:58

nie serwisowałem ich w Polsce. W Grecji raz , w Czechach 3 razy i stylistyka mi się bardzo nie podoba. :wink: . Ale to moje zdanie , nie koniecznie ważne i dobre.
A samo urządzenie , jak zwykły ploter. nie wypowiem się nic więcej o sterowniku prócz tego że był wyposażony w lustro dysku umieszczone na tym samym dysku co systemowy i jak się pojawiały błędy to od razu naprawiał z "automatu".
Palniki gazowe ... nic atrakcyjnego a plazma , standard dobrze dopracowany.
Ale ogólnie nie są przebojem te maszyny.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


thcim
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 5
Posty: 24
Rejestracja: 09 maja 2011, 15:15
Lokalizacja: Wrocław

#105

Post napisał: thcim » 09 maja 2011, 15:17

pandabera pisze:Cnccad a co sądzisz o AJAN? Wiem ze ostatnio pojawili się na rynku... W postach ktoś o nich już wspominał.
Co można sądzić o firmie AJAN, AEP która w celu zmylenia klientów tworzy sobie własne moderowane forum internetowe ? przecinarki-plazmowe.pl Wszyscy je zachwalają na tym forum ale w takim przypadku jak mogło by być inaczej.

Obrazek


aepcnc
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 10
Posty: 43
Rejestracja: 16 maja 2011, 09:20
Lokalizacja: Zębowice
Kontakt:

#106

Post napisał: aepcnc » 16 maja 2011, 09:37

Witam wszystkich użytkowników, znalazłem ten powyższy post odnoszący się do naszej firmy. Oczywiście chiałbym się krótko wypowiedzieć na temat jego treści i mam nadzieje że nie będzie on odebrany wrogo.
A więc tak, zgadza się że forum było założone przez naszą firmę, nie było to ukrywane przez nas. Posty które były na tym forum były w większości treścią napisaną przez naszych klientów. Byli oni poproszeni o wyrażenie swoich zdań na temat nas i naszych maszyn. Nie wiem dlaczego fakt ten powinien zostać źle odebrany na temat naszych urządzeń.
Fakt że moderowanie tego forum przypadało naszej firmie nie świadczy o tym że usuwane byłe posty które krytykowały nasze urządzenia.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-05-16, 09:50 ]
WAR-BO pisze:Witam wszystkich forumowiczów

Chciałbym zasięgnąć opinii na temat zakupu wypalarki CNC a mianowicie co wybrać dla mojej firmy??
Wymagane parametry maszyny:

1. cięcie blach o grubości do 150mm ( plazma do gr. 25mm z przebijaniem materiału, powyżej palnik tlen+acetylen);
2. wymiary stołu 2000x 6000mm z wydłużonym portalem do wypalania w profilach
3. możliwość ukosowania krawędzi blach do procesu spawania (głowica 3d);
4. obrotnica do rur od średnicy ∅ 40 mm- możliwość zamontowania rury długości 6 m;
5. opcja ze stołem odciągowym lub bez;

[ Dodano: 2011-02-28, 13:25 ]
A co myślicie o wypalarkach AJAN ??
Przedstawili mi ofertę muszę powiedzieć że atrakcyjną i cenowo i sprzętowo...
ECKERT jak to jest z ich głowicą do ukosowania?? Naprawdę jest taka jak mówią??
Może coś innego w cenie do ok 400 tyś zł
tak dla przykładu, akurat ta firma (która pytała o maszyny stronę wcześniej) zalicza się dzisiaj do grona naszych klientów. Proszę o podpytanie na temat naszych relacji.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 32
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#107

Post napisał: cnccad » 16 maja 2011, 10:57

to że firma się zalicza do grona klientów to chyba zrozumiałe. kupiła w końcu maszynę.
Pytanie inne , czy będzie się zaliczała do grona zadowolonych klientów po np. roku współpracy :?:

wówczas można mówić o realnej opinii.

Jak dla mnie to są maszyny zabawki. Fakt faktem , każda firma swego czasu produkowała takowe zabawki nim urosła w duży potentat. czas , doświadczenie etc.
Jeżeli działają , spełniają założone cele bez problematycznie , to dlaczego ich nie kupować :?:


więc jak dla mnie taki post nie ma opinie odebrania wrogiego.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


aepcnc
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 10
Posty: 43
Rejestracja: 16 maja 2011, 09:20
Lokalizacja: Zębowice
Kontakt:

#108

Post napisał: aepcnc » 16 maja 2011, 11:04

cnccad pisze:to że firma się zalicza do grona klientów to chyba zrozumiałe. kupiła w końcu maszynę.
Pytanie inne , czy będzie się zaliczała do grona zadowolonych klientów po np. roku współpracy :?:

wówczas można mówić o realnej opinii.

więc jak dla mnie taki post nie ma opinie odebrania wrogiego.
Zgadza się, nic nie stoi na przeszkodzie aby to zweryfikować. Potrzeba tylko czasu.

Co do zabawek to się nie zgadzam, maszyny te pracują w bardzo ciężkim przemyśle, używane są nie rzadko 24h/dobę i radzą sobie bardzo dobrze. Nie wiem na czym opiera się twoja opinia, wypowiadając się w ten sposób można powiedzieć że wszystkie maszyny dostępne na naszym rynku to zabawki.


pandabera
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 13
Posty: 191
Rejestracja: 03 cze 2007, 18:56
Lokalizacja: z Polski

#109

Post napisał: pandabera » 16 maja 2011, 11:10

Widzę, że szykuje się dość ciekawa polemika. Niech się wypowiedzą użytkownicy tych maszyn.
nic na siłe

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 32
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#110

Post napisał: cnccad » 16 maja 2011, 11:32

zabawki ...
to że pracują w trudnych warunkach , to do tego są one stworzone i to one sobie te warunki tworzą. A przemysł ciącia termicznego był i jest ciężkim przemysłem.
Sama konstrukcja nie jest idealnym rozwiazaniem. Brak wyważenia konstrukcji nie jednokrotnie miał wpływ na przeciągnięcie napędu ( przejazd inercyjny ) cięższą stroną nawet o 3mm.
To się zdarza rzadko , ale się zdarza.

Obrazek

jak powyżej ... duże jeżdżące pudło z monitorem , klawiaturą i myszką. To już dawno odbiegło od standardów. Nie wygląda to za najlepiej. Nie wszystkie maszyny są takowe ale spora część ich jest.
Konstrukcja maszyny do cięcia palnikami gazowymi , nie posiada żadnego działającego systemu niwelowania naprężeń wnoszonych od ciepła. Na szczęście nie są to znaczące naprężenia.

ale jak dla mnie , to mogą być. Niech po prostu się wypowiedzą prawdziwi użytkownicy.
Ja nie skreślam tych maszyn bo każda ma jakieś wady.
Wolę te niż np. ECKERT-a chodź ładniejszą mają stylistykę.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”