Pompy próżniowe

Dyskusje o układach pneumatycznych, podciśnieniowych i hydraulicznych wykorzystywanych w maszynach

Autor tematu
Barbarjan
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2010, 11:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Pompy próżniowe

#1

Post napisał: Barbarjan » 19 sty 2010, 12:35

Konkretnie szukam pompy próżniowej do termoformierki po wstępnych analizach wysuneły sie firmy:

P.V.R (Vacuum Spars)

BECKER

DVP (Vervo)

Bigiesse (AMT Paliński)

cenowo podobnie Becker trochę droższy dlatego potrzebuje jakieś opinie może mieliście doświadczenia z tymi firmami czy ich pompami.

Z góry dziękuje za odpowiedz.



Tagi:


hs2
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 88
Rejestracja: 28 kwie 2010, 17:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

#2

Post napisał: hs2 » 04 mar 2011, 17:04

napisz coś więcej - jaka wielkość formowania itp :)

jak dobrałeś daj znać jak się pompa spisuje.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6110
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Pompy próżniowe

#3

Post napisał: oprawcafotografii » 04 mar 2011, 17:16

Barbarjan pisze:Konkretnie szukam pompy próżniowej do termoformierki po wstępnych analizach wysuneły sie firmy:

P.V.R (Vacuum Spars)

BECKER

DVP (Vervo)

Bigiesse (AMT Paliński)

cenowo podobnie Becker trochę droższy dlatego potrzebuje jakieś opinie może mieliście doświadczenia z tymi firmami czy ich pompami.

Z góry dziękuje za odpowiedz.
Ta ktore spelnia Twoje oczekiwania i jest najtansza ;-)

Jesli oczekujesz jakiejs porady to okresl wymagania jakie ma
pompa spelniac - jaka duza maszyna, co bedziesz formowal etc.
Inaczej niby jak ktos ma cos doradzic? Wrozka ma wolne ;)

Ja mam wloska pompe o mocy 400W (reszte parametrow moge sprawdzic)
i uzywam jej do przytrzymywania tworzyw sztucznych na stoliku 30x36cm.
Daje rade.

Ps. Wsadzilem glowe pod maszyne i sprawdzilem, ze moja pompa to
EASM Unijet 75, 0.4kW, 2800rpm, 150mmH2O ;) Czyli chyba nie pomoge ;)

J.


misiek12
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2011, 14:36
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Pompy próżniowe

#4

Post napisał: misiek12 » 08 mar 2011, 16:03

Ja równierz miałem problemy z pompą. Przerzuciłem kilka, chińskich włoskich itp. Ostatecznie kupiłem okazyjnie pompę Buscha i jestem z niej zadowolony. Sprawdzałem do niej części i wszystko dokupisz od ręki za przyzwoite pieniądze.


hs2
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 88
Rejestracja: 28 kwie 2010, 17:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

#5

Post napisał: hs2 » 18 mar 2011, 22:49

oprawcafotografii - planuję zrobić taką maszynę, w sumie to za tydzień zaczynam tą maszynę robić i miał bym trochę pytań bo jak rozumiem masz praktykę w pracy na tej maszynie.

Pole formowania jakie założyłem to 98x48 cm (formowane będą formatki hipsu o grubości 2 mm, wymiar 50x100 cm)
i teraz tak:
z moich obliczeń wynika że do nagrzania formatki o tej masie do temperatury formowania potrzebuję od 65,5 KJ do 84,2 Kj (temp zewnętrzna jest zmienna) - dobrałem promienniki podczerwieni o mocy 1,5 kw - zakładam że tworzywo przejdzie do stanu plastycznego w czasie od 44 do 56 sek (wtedy hips będzie miał 90* - niby w tej temp jest termoplastyczny wg innej strony) - moje pytanie do ciebie od strony praktycznej - przy tej mocy promiennika to wykonalne? (nie wiem czemu ale wydaje mi się że to za szybko)

Drugie pytanie od strony ciśnienia - zbiornik 28 l na próżni 0,1 Bar - przeliczyłem że muszę zassać mało powietrza, może z 7 -8 L w porywach - jak to wygląda u ciebie ? jaki zbiornik?
(przeliczyłem że przy 0,100 mbar na każdy cm^2 materiału zadziała siła 1 kg więc chyba starcza do formowania)

Trzecia sprawa to sama pompa - wg mojego wyliczenia pompa o wydajności 57l / min mogła by wystarczyć do tego - masz opcję ustalić ile litrów na minutę albo ile metrów sześciennych na godzinę ma twoja pompa?

misiek12 - jakie spotkały cię problemy z poprzednimi pompami ?


Nie wiem jak działają inne formowarki termiczne do tworzyw bo całość opracowałem na bazie filmów - ja planuję zrobić tak że będę wytwarzał w zbiorniku który ma 28 L podciśnienie 100 m bar i po przyłożeniu tworzywa do formy otworzę zawór do zassania.
Teraz jestem na etapie końcowym - myślę jak zrobić odpowiednio szczelny stół na którym będą formy ), pracować będę na pozytywnych formach (wypukłe formy na stole z dziurami) - pytanie do praktyków - jak gęsto te dziury nawiercić? Jaka jest u was średnica?

jak ktoś robi maszynę niech da znać - chętnie połączę siły, od siebie mogę zaoferować wszystko co z elektryką związane, mechanikę w sumie robię na czuja, tak samo pneumatykę - wszystko tylko na logikę.


grzegorzkrk
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 50
Rejestracja: 11 lut 2011, 23:45
Lokalizacja: Kraków

#6

Post napisał: grzegorzkrk » 18 mar 2011, 23:37

kolego ja wykoanelm samemu prase do foliowania.sprawa nie jest jakos specjalnie trudna choc sa klopotliwe elementy a dokladnie szczelnosc i sposob grzania elementow.stwierdzam ze do grzania nadaja si etylko specjalne promienniki przeznaczone do tego celu(przerobilem na wlasnej skorze a i tak skonczy sie na promiennikach podczerwien).uszczelke wykonalem samemu z silikonu jako jeden element.nie ma zadnego laczenia.


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#7

Post napisał: Mariuszczs » 19 mar 2011, 11:38

a jak się dobiera moc propmienników - np pole robocze 50x50cm i grubośc materiału do 4mm ?


hs2
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 88
Rejestracja: 28 kwie 2010, 17:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

#8

Post napisał: hs2 » 19 mar 2011, 19:16

trochę zeszliśmy z tematu :) za godzinę założę temat o tym co planuję zrobić - zainteresowanych zapraszam do oglądania :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa”