prasa krawędziowa - jaka ?

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#11

Post napisał: numerek » 16 lut 2010, 20:34

Ta aplikacja to na pewno była na maszynie zainstalowana?
z tego co się rozeznaję to nie bo maszyna stara z lat 90-tych a na stronie lanteka widzę że to nowa aplikacja

a ten klucz sprzętowy to co to jest ?

ja w swojej niewiedzy myślałem że z prasą to jest tak że dostaję dxf'a i wysyłam kablem do maszyny i już ...
teraz się dowiaduję że cnc to i tak trzeba wklepać ręcznie z rysunku wszystkie dane ........ oj dużo nauki przede mną ...:(

do tej pory nie interesowało mnie to jak to jest zrobione bo dostawałem gotowe elementy -spawanko i już

nie moja branża ale widzę że trzeba się zagłebić w temat



Tagi:


ganzi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 263
Rejestracja: 18 kwie 2007, 07:35
Lokalizacja: podkarpacie

#12

Post napisał: ganzi » 16 lut 2010, 22:13

z tego co się rozeznaję to nie bo maszyna stara z lat 90-tych a na stronie lanteka widzę że to nowa aplikacja

a ten klucz sprzętowy to co to jest ?

ja w swojej niewiedzy myślałem że z prasą to jest tak że dostaję dxf'a i wysyłam kablem do maszyny i już ...
teraz się dowiaduję że cnc to i tak trzeba wklepać ręcznie z rysunku wszystkie dane ........ oj dużo nauki przede mną ...:(

do tej pory nie interesowało mnie to jak to jest zrobione bo dostawałem gotowe elementy -spawanko i już

nie moja branża ale widzę że trzeba się zagłebić w temat
Skoro nie do końca wiesz jak to wszystko funkcjonuje to pozwolę sobie zrobić takie krótkie wprowadzenie. Jak działają maszyny CNC pewnie wiesz - na podstawie kodu NC maszyna wykonuje określone polecenia i przemieszczenia w osiach. Program z kodem można przygotować bezpośrednio na maszynie, lub korzystając z zewnętrznego CAMa, czyli aplikacji zainstalowanej na komputerze w biurze, w której przygotowujesz program, definiujesz parametry, oglądasz symulację i wygenerowany kod przesyłasz na maszynę. Przykładem takiej aplikacji jest np. wspomniany przez Ciebie Lantek. Ważne jednak, aby producent programu dostarczył odpowiedni postprocesor (tak obrazowo - ma on za zadanie tłumaczyć kod z języka aplikacji na język konkretnej maszyny). Każdy CAM, którego używam zabezpieczony jest kluczem sprzętowym wyglądem przypominającego pendriva wpinanego do USB, (starsze były na LPT) bez niego program się nie uruchomi. Jest to zabezpieczenie producentów, aby programu nie używać jednocześnie na kilku komputerach (można go wpinać do innego komputera, gdy aplikacja jest wyłączona ), lub wyłączyć niektóre funkcje, których dany użytkownik nie kupił. Plusem tego typu aplikacji jest to, że można importować dxf'y i oglądać ładną, kolorową symulację. Wadą z całą pewnością cena.

Programowanie bezpośrednio na maszynie komuś kto wcześniej nie miał wcześniej z tym do czynienia może się na początku okazać nieco skomplikowane, ale po pewnym czasie można nabrać wprawy.

Przykładowe sterowania wyglądają tak: klik, lub klik (zobacz również DNC 80 i DNC 60), a sama aplikacja może wyglądać np. tak: klik


Autor tematu
numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#13

Post napisał: numerek » 16 lut 2010, 22:38

bardzo dziękuję za wyjaśnienie
jak pisałem nie bardzo mam o tym pojęcie ale powoli się rozjaśnia :)
bardzo lubię się uczyć a tym bardzej z tej branzy
skoro nauczyłem się co nieco o G-kodach to i to przyswoję mimo siwej głowy :)

myślę że jak maszyna już stanie u mnie to zadam konkretne pytania bo teraz to tylko poznaję wierzch góry :)

[ Dodano: 2010-03-16, 19:38 ]
no i powiem Wam że to jakaś masakra z maszynami używanymi
safan którego upatrzyłem cacy wyglądał ale ... coś dziwnie szybko sprzedawca wyłaczył maszynę i poprowadził nas na drugi koniec hali i rozprawiał o innych sprawach
wróciłem tam na podpisanie dokumentów i jak poprosiłem aby ponownie zagiąć element to już wiedziałem ...
panika w jego oczach :)
wróciliśmy do maszyny a tam ... olej z siłownika płynął kaskadą

było jeszcze kilka maszyn ale już odpuściłem używane
będzie nówka :) sterowanie delem -wizualizacja i takie tam pierdoły

bardzo wszystkim dziękuję za pomoc w rozjaśnieniu zagadnienia


emoneon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#14

Post napisał: emoneon » 02 kwie 2010, 13:51

koszta zakupu dobrej prasy markowej firmy a tylko taka się naprawdę opłaca ze względu na dobry serwis i gwarancję przekraczają 60 tys. na początek polecam rozejrzenie się za dobrą firma, która posiada prasę i nawiązanie współpracy nie ponosisz w ten sposób kosztów utrzymania oraz eksploatacji.
cięcie laserem, gięcie prasą, cięcie/spawanie blach/aluminium/metali ciemnych, lakiernia proszkowa i na mokro, cynkowanie, przygotowywanie projektów cad/corel

EMO NEON
+ 48/34 323 44 33
+ 48/34 323 68 88


Autor tematu
numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#15

Post napisał: numerek » 02 kwie 2010, 13:57

emoneon pisze:koszta zakupu dobrej prasy markowej firmy a tylko taka się naprawdę opłaca ze względu na dobry serwis i gwarancję przekraczają 60 tys. na początek polecam rozejrzenie się za dobrą firma, która posiada prasę i nawiązanie współpracy nie ponosisz w ten sposób kosztów utrzymania oraz eksploatacji.
jak rozumiem pisząc 60 tyś masz na myśli złotych polskich tak ?

jak polecasz dobrą firmę masz na myśli tę która reklamujesz ?


piwkot
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 188
Rejestracja: 02 lut 2008, 21:44
Lokalizacja: Kielce

#16

Post napisał: piwkot » 02 kwie 2010, 14:35

Ja pracowałem na prasie EHT i sterowaniu Cybelec. Nie mogę złego słowa o niej powiedzieć, pracowało się fajnie. Bardzo duży plus - serwis ( ten sam Pan co od Trumpfa, dyrektor serwisu na północną Polskę), po prostu dzwoniło się i tłumaczył nawet godzinę co i jak. Naprawiałem tak zderzak jak złapał skos, poszło jak po maśle.

Ja bym zwrócił uwagę, czy sterowanie ma opcje 3D. Jakoś da się rade bez, ale bardzo ułatwia prace przy skomplikowanych rozwinięciach. U nas ta funkcja była, ale nieaktywna , chyba dużo kosztowała ;)

Co do pracownika, tu uważaj, nie każdy się nadaje na prasę. Pracownik musi mieć ogromną wyobraźnie 3D. Tam gdzie pracowałem było tak, że każdy nowy przyjmowany był na próbę na zlecenie. Sam uczyłem kilku, niestety żaden się nie utrzymał, a ile detali zepsutych to szok - jednemu na 20 sztuk wyszło 2 ostatnie, po dwóch tygodniach nauki. Najlepiej jest mieć jednego pracownika, który będzie w tym bardzo dobry i wtedy to On będzie wiedział kto się nadaje , a kto nie, jeśli będzie uczciwy oczywiście. Bo może odrzucać wszystkich, żeby mieć monopol ;)

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#17

Post napisał: gelo » 03 kwie 2010, 13:59

numerek pisze:
emoneon pisze:koszta zakupu dobrej prasy markowej firmy a tylko taka się naprawdę opłaca ze względu na dobry serwis i gwarancję przekraczają 60 tys. na początek polecam rozejrzenie się za dobrą firma, która posiada prasę i nawiązanie współpracy nie ponosisz w ten sposób kosztów utrzymania oraz eksploatacji.
jak rozumiem pisząc 60 tyś masz na myśli złotych polskich tak ?

jak polecasz dobrą firmę masz na myśli tę która reklamujesz ?
Niestety za 60 tys euro ciezko kupic dobra nowa maszyne CNC nie mowiac juz o 60k PLN.

Prasa o parametrach jakie potrzebujesz dla INOX 4mm (czyli 2000 x 110Ton (lub 135 Ton ) bedzie kosztowac ok 80-100 tys Euro :(, ale zakladajac ze masz odpowiedni przerob i tak sie zwroci.
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


clubber
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 13 kwie 2010, 23:35
Lokalizacja: Zach

#18

Post napisał: clubber » 17 kwie 2010, 13:39

clubber84
Ostatnio zmieniony 08 sty 2013, 19:02 przez clubber, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Dario_W
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 05 gru 2009, 17:44
Lokalizacja: Gdynia - Poland

#19

Post napisał: Dario_W » 19 lut 2011, 15:52

widzę że stary post ale dla porządku i dla tych co czasem śledzą tematy dopowiem, że SAFAN robi bardzo dobre prasy krawędziowe. Szczególnie polecam serwo-elektryczne bo są szybsze, dokładniejsze i mniej awaryjne.

[ Dodano: 2011-03-06, 09:24 ]
jakby coś to mam dwa używane Safany w dobrej cenie ale co ważne w bardzo dobrym staine. Hydrauliczna 120 ton z 2006 roku, serwoelektryczna 100 ton z 2009 roku.
__________________
SALVAGNINI, SAFAN, BEWO, SCHULER
Obrazek


maro2466
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2010, 14:27
Lokalizacja: Ustroń

#20

Post napisał: maro2466 » 16 mar 2011, 15:48

Polecam krawędziarki holenderskiej firmy Darley , w Polsce zajmuje sie sprzedażą firma AMA-DAR .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”