NX wersja do nauki

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

NX wersja do nauki

#1

Post napisał: kubus838 » 20 sty 2011, 16:58

Witam
Czy może ktoś napisać skąd można wziąć wersje testową NX. Jestem swieżym forumowiczem
i włąsnie kończę swoją pierwszą maszynę. Ale jeszcze nie wybrałem sobie programu. W solid edge próbowałem i kicha - dostałęm informacje o Unigraphocs NX ale nigdzie nie mogę znaleźć programu aby sie zapoznać/nauczyć. Proszę aby ktoś napisał skąd można go wziąć.
Robert



Tagi:


marcinello3
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 246
Rejestracja: 08 lut 2008, 12:07
Lokalizacja: tarów

#2

Post napisał: marcinello3 » 20 sty 2011, 17:56

W całkiem legalny sposób, wystarczy kupić książkę NX Cam za około 70zł, i masz NX`a legalnego i z przykładami do wykonaia w sam raz dla początkującego. Pytanie tylko czy nakład się nie wyczerpał?

Awatar użytkownika

nxcam
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 734
Rejestracja: 04 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Tuszyma
Kontakt:

#3

Post napisał: nxcam » 20 sty 2011, 18:07

do NX CAM jest ksiązka wydana przez Helion - zobacz książka NX CAM
do niej jest licencja na 90 dni dla każdego śmiertelnika


Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#4

Post napisał: kubus838 » 20 sty 2011, 20:20

Rozumiem, że jak potrzebuje zobaczyć/sprawdzić oprogramowanie to muszę zakupić książkę z 90-dniową licencją - żadnych wersji demo nie ma? Czyli jak nie wiem czy będę tego uzywał sprawdzić się nie da. Żeby obejrzeć to najpierw muszę kupić? Nie wiem czy dobrze myśle?

Awatar użytkownika

nxcam
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 734
Rejestracja: 04 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Tuszyma
Kontakt:

#5

Post napisał: nxcam » 20 sty 2011, 20:58

wersje testowe NX mają zwykle to do siebie że są bezpłatne, ale są generoane tylko dla firm komercyjnych...
ta wersja w ksiażce to wyjątek - jest dla każdego
sama wersja testowa bez dokumentacji tez niewiela da
ale jesli nie chcesz wydawac pln to napisz to wlascicieli wspomnianej wczesniej strony to wypozycza ksiazke z plyta bezpłatnie


Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#6

Post napisał: kubus838 » 20 sty 2011, 22:08

Tak ale ta wersja z książką jest płatna. To dlaczego mam płacić na poczatku jak tego nie widziałem - ja jestem laikiem w przypadku tego typu programów. Jeden z wielu przykładów. Najpierw chciałem kupić Solid edga ale niestety dostarczony program "demo" rysuje 3d i robi projekty niestety do projewktów 3d muszę mieć jeszcze jakieś programy - mach3 do obsługi frezarki i to rozumiem ale jeszcze jakiś program do konwersji. A to już sie dowiedziałęm z forum. Sprzedawca jeszcze nie odpisał!! Dletego jestem przezorny - najpierw zobaczę dopiero kupie tak jak z samochodem.

Awatar użytkownika

Magneto86
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 266
Rejestracja: 25 cze 2009, 23:06
Lokalizacja: RPZ / DW

#7

Post napisał: Magneto86 » 20 sty 2011, 23:07

kubus838 pisze:Tak ale ta wersja z książką jest płatna.
Płaci się za książkę. Dołączony do niej NX CAM na 3 miesiące jest za darmo. I cena za samą książkę nie jest wygórowana.
Tak, jak już napisano wyżej, to jedyny sposób, żeby osoba prywatna mogła zdobyć licencję testową.

Pisaliśmy już w innym temacie i widzę, że potrzebujesz też bardziej ogólnych informacji...
Program CAMowski, to nie jest program do żadnej konwersji, tylko do programowania obróbki CNC (od prostych do bardzo złożonych) na podstawie modelu 3D.
Maszyna sama nic nie zrobi na podstawie modelu 3D z Solid Edge - wszystkie ruchy narzędzia muszą zostać zaprogramowanie w programie CAMowskim.

Na pewno sporo wyjaśnień będzie we wspomnianej książce, a przecież jest szansa dostać ją za darmo. Dlatego dziwię się, że jeszcze masz pretensje, że nie skontaktowano się w ciągu paru godzin?
kubus838 pisze:Sprzedawca jeszcze nie odpisał!!


Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#8

Post napisał: kubus838 » 21 sty 2011, 17:01

cytat

"Dlatego dziwię się, że jeszcze masz pretensje, że nie skontaktowano się w ciągu paru godzin"

Spokojnie ja nie dziwie się sprzedawcy NX tylko temu który chciał mi sprzedać solid edga - nawet go na oczy nie widziałem tylko wysłał mi nr konta i wręcz nakazał wpłacić pieniążki. Napisałem e-maila do tej firma ze strony który mi podałeś link - i całkiem inna rozmowa. Fakt faktem w dalszym ciągu szukam NC CAM-a demo bo muszę pokazać i wytłumaczyć temu który będzie płacił za wersje uzytkową.
Robert


radeko
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 302
Rejestracja: 20 lut 2009, 20:17
Lokalizacja: -;)

#9

Post napisał: radeko » 21 sty 2011, 22:48

W ubiegłym tygodniu kupiliśmy pełną wersję NX 7.5 za kilkadziesiąt tysięcy USD.
Jak widzisz jest to program z górnej półki , używany i rekomendowany przez najlepsze firmy na świecie. Dlatego nie ma potrzeby wersji DEMO, bo kto chce mieć perełkę na rynku CAD/CAM po prostu to kupuje i dołącza do najlepszych .
Nic dodać nic ująć :)


Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#10

Post napisał: kubus838 » 22 sty 2011, 01:14

Co z tego że kosztuje kila tys usd. Jeżeli nie będę wstanie nuczyć kogoś bo jemu np nie odpowiada pulpit tylko odpowiada mu w innym programie to mów co chcesz jeżeli będzie uprzedzony to i tak nic nie zrobisz. Jest dzisiaj tyle programów, że jest z czego wybierać. Ja mogę się nuczyc każdego ale moi koledzy mają inny pogląd na tego typy sprawy. I co powiem szefowi a on zwolni ich czy zwolni mnie za to żę chce nuczyć ich na siłe a nie pokazać pełną game oprogramowania( a na sam koniec stwierdzi, że wziołem działkę i dlatego na siłe kupiłem program). A ludzie którzy mają pracę i nie muszą się martwić o pieniążki to mają takie sytuacja głoboko w d..pie i chcą tak żeby dobrze było dla nich. A ile firma wyda pieniążków na "sprzet" do pracy to też mają w d..pie. Wiec muszę pokazać pełną gamę oprogramowania i wytłumaczyć a oni niech wybiorą. Mam wielką nadzieje, że wybiorą NX, parę dobrych słów o nim słyszałem(jeżeli zakupimu NX to na 80% stwierdzam, że im w bije do głowy zasady działania) - bo już solid edge to tylko ja uzywam do robienia rysunków technicznych, a koledzy stwierdzili, że jest solid jest be (ale do tego przyczynił sie handlowiec który chciał sprzedać program). Kiedys tokarzowi rysowałem na kartce papiery jak ma wyglądać obudowa łożyska a teraz muszę robić rysunek techniczny w trzech rzutach z "czytelnymi" wymiarami bo tak to ci powie, że on tego nie umie przczytać. Czasami są tacy ludzie a zabić ich nie wolno - bo to karalne!
pzdr
Robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”