Zasada działania

Maszyny do wycinania gorącym drutem

anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#11

Post napisał: anoda » 04 paź 2005, 15:41

każdą spiralę możesz wyprostować - tylko na gorąco pod obciążęniem - czyli
1. rozwijam
2. rozciągam wstępnie
3. podłaczam napięcie
4. naprężam
5. wyłączam zasilanie
6 . studzę drut


Nie musi wbyć od piekarnika a np od suszarki do włosów.


Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.

Tagi:


kinats
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 07 paź 2005, 01:49
Lokalizacja: Bochnia

#12

Post napisał: kinats » 07 paź 2005, 01:54

Witam.
Pierwszy post na forum ale może sie uda ;)
Poczatkujacy w temacie konstruowania i budowy jestem, ale sie powoli przymierzam, forum extra poprostu, a pomysly czasami na lopatki rozkladaja.
Tak czy inaczej jesli chodzi o drut oporowy, to czy nie mozna by zastosowac typowy do ploterow termicznych??
Pracowalem kiedys w firmie na takim urzadzneiu miedzy innymi, kupowalem drut oporowy 0,16mm za jakies 3zl za mb.
Rozumie ze cala koncepcja forum to szukanie alternatywnych rozwiazan, ale... 3 zl/mb to chyba newiele, wiem ze czasami moze byc problem z dostepnascia, ale internet jest wszedzie.
Kupowalem drucik w krakowie (tyle ze nie pamietam gdzie ;) )
Pozdrawiam

P.S. moze nie koniecznie w tym temcie pytanie, ale mnie tak troche nurtuje, przewalilem troche tematow na forum, ale nie trafilem nigdzie, jak to jest, zrobie sobie juz taka maszynerie, nie jestem elektornikiem wiec kupie sterowniki gotowe, posklecam to wszystko, zapuszcze program, a jak osiagnac jakies odniesienie jesli chodzi o miary, tzn, zeby 1mm na projekcie odpowiadal 1mm w rzeczywistosci??


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#13

Post napisał: 251mz » 07 paź 2005, 07:06

wszystko zalezy od programu sterujacego. W nim ustawiasz jaka masz przekładnie slinik-posów tzn ile kroków ma 1mm itp


yoyer
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 441
Rejestracja: 07 sie 2005, 18:22
Lokalizacja: WLKP

#14

Post napisał: yoyer » 10 paź 2005, 10:08

kinats pisze:Witam.
Tak czy inaczej jesli chodzi o drut oporowy, to czy nie mozna by zastosowac typowy do ploterow termicznych??
Pracowalem kiedys w firmie na takim urzadzneiu miedzy innymi, kupowalem drut oporowy 0,16mm za jakies 3zl za mb.
Rozumie ze cala koncepcja forum to szukanie alternatywnych rozwiazan, ale... 3 zl/mb to chyba newiele, wiem ze czasami moze byc problem z dostepnascia, ale internet jest wszedzie.
Rowniez jestem poczatkujacy w temacie.

Kolega akurat ma racje, sadze, ze z drutem oporowym nie bedzie wiekszego problemu, np.:
http://www.artom.com.pl/Promienniki/001.htm#ceny

camel131 - obrazek z Twojej galerii jest przystosowany do innego troche napiecia ale sadze, ze to nie jest wielki problem. Gorzej z elemenetami po wtornej stronie transformatora - nie wiem czy wszystkie sa dostpene tak od reki.

A to strona wlasciciela tego rysunku http://nsrca.org/technical/tip_tricks/f ... supply.htm
I link na jego stronie do tego schematu (jest pod "circuit")

Pozdro,

PS. kinats - jestem zapewne na podobnym etapie tworzenia jak Ty wiec jestem otwarty na wspolprace, wymiane wiadomosci, pomyslow etc...


Czary
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 20 cze 2006, 09:42
Lokalizacja: Łódź

#15

Post napisał: Czary » 20 cze 2006, 09:46

Witam wszystkich - też jestem początkujący na tym forum, używałem kiedyś (i nadal używam) wycinarki sterowanej "ręcznie" :wink: drut nabyłem na allegro jako "drut oporowy do zgrzewarek" ma grubość 0,8 mm i długość ok. 15 m.
Pozdrawiam !

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Styropianu (Styroduru)”