edm ustawienie elektrod

Dyskusje na temat maszyn do obróbki erozyjnej

Autor tematu
przemo24
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 53
Rejestracja: 26 lut 2008, 18:39
Lokalizacja: Freiburg BW

edm ustawienie elektrod

#1

Post napisał: przemo24 » 21 gru 2010, 18:20

WITAM PANOW :wink: ....
MAM PYTANIE DO WSZYSTKICH KTOZY PRACUJA NA DRAZARKACH , POTRZEBUJE JAKIS SENSOWNY SPOSOB USTAWIENIA ELEKTROD NA MASZYNIE EXERON 314 BO TO TEJ PORY U NAS ODBYWA SIE TO W NASTEPUJACY SPOSOB :
-mierzenie elektrod na maszynie pomiarowej (przesuniecia x y oraz cle) pomiarowiec pisze markerem na oprawce EROWY jakie cle i przesuniecia
-nastepnie przepisuje dane z oprawki do tabeli narzedzia
-i ustawiam "Z " najpierw sondą na detalu a puzniej na tej same plaszczyznie detalu mierze wysokosc elektrody i wpisuje do tabeli narzedzia .

METODA TA WYDAJE MI SIE ARCHAICZNA I MALO PRAKTYCZNA JESLI MACIE JAKIES LEPSZE ROZWIAZANIA TO BEDE WDZIECZNY .



Tagi:


MBK
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2009, 22:34
Lokalizacja: Częstochowa

#2

Post napisał: MBK » 22 gru 2010, 15:59

Najlepiej było by wykonać elektrody już w uchwytach erowy, wtedy przesunięć nie ma, więc nie ma też ustawiania ich na maszynie.

Dopóki elektrody są montowane w uchwytach erowy tylko do drążenia, nie widzę innego sposobu niż przedstawiony przez Ciebie.

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#3

Post napisał: maz » 22 gru 2010, 16:21

Chyba, ze maja calkowita paletyzacje: frezarka, pomiarowka, drazarka i super dokladna robote.
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


Autor tematu
przemo24
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 53
Rejestracja: 26 lut 2008, 18:39
Lokalizacja: Freiburg BW

#4

Post napisał: przemo24 » 22 gru 2010, 21:40

Kolego "MBK"]Najlepiej było by wykonać elektrody już w uchwytach erowy, wtedy przesunięć nie ma, więc nie ma też ustawiania ich na maszynie.

Elektrody sa oczyiscie frezowane w uchwytach erowy ale mimo tego przesuniecia sie zdarzaja sa niewielkie co prawda do dwoch setek ale nie to jest problemem.
chcialbym pominac ustawianie zeta kazdej elektrody poniewaz zajmuje to najwiecej czasu ktory mozna wykorzystac lepiej :lol: .
i mam juz pewien pomysl ktory po urlopie bede probowal wdrorzyc , mianowicie:

zrobie tak jak na frezarce sada bedzie mojm narzedziem (0)
baza beda stupki erowy .

pomiarowiec zmierzy mi wysokosc sady.

i po sprawie pozniej wystarczy wpisywac w tabele narzedzia wysokosc elektrody czyli odleglosc od bazy elektrody do naszej bazy na stupkach elektrody :lol:

co sadzicie???
Ostatnio zmieniony 23 gru 2010, 16:59 przez przemo24, łącznie zmieniany 2 razy.


wladca-swiata
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 349
Rejestracja: 08 lut 2007, 15:07
Lokalizacja: Łódź

#5

Post napisał: wladca-swiata » 22 gru 2010, 22:17

Właśnie tak to powinno się robić. Można jeszcze korekcje elektrod zapisywać na chipach przykręcanych do elektrod, ale potrzebne jest do tego dodatkowe oprzyrządowanie.


Autor tematu
przemo24
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 53
Rejestracja: 26 lut 2008, 18:39
Lokalizacja: Freiburg BW

#6

Post napisał: przemo24 » 23 gru 2010, 17:03

wladca-swiata pisze: Można jeszcze korekcje elektrod zapisywać na chipach przykręcanych do elektrod, ale potrzebne jest do tego dodatkowe oprzyrządowanie.

masz moze jakies namiary na ten system z chipami ? I jak konkretnie sie nazywa ?


wladca-swiata
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 349
Rejestracja: 08 lut 2007, 15:07
Lokalizacja: Łódź

#7

Post napisał: wladca-swiata » 23 gru 2010, 23:20

Widziałem taki system zastosowany z robotem firmy Erowa. Robot był z ok. 2000 roku (coś koło 60 elektrod i 8 palet), drążarka MAHO (chyba) na Heidenhain z 1993, maszyna pomiarowa Zeiss, do tego frezarka HSC. Całość była skonfigurowana pod oprogramowaniem Erowy. Śmigało aż miło. Skontaktuj się z firmą http://www.er-system.com.pl Oni to konfigurowali.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarki drutowe / Elektrodrążarki / EDM”