Zdesperowana Studentka

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
miqus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2010, 19:58
Lokalizacja: Rzeszów

Zdesperowana Studentka

#1

Post napisał: miqus » 04 paź 2010, 20:18

Witam, nie wiem czy w dobrym dziale to pisze ale nie znalazłam odpowiedniego.

Otóż potrzebuje Waszej pomocy do mojej pracy dyplomowej dot. frezowania, a dokładnie chodzi mi o mikregeometrie powierzchni skrawanych - falistość.
Główną przyczyną występowania falistość jest bicie trzpienia frezarskiego lub bicie ostrzy frezu, gdy te obie przyczyny wystepuja jednocześnie to zarys frezowanej powierzchni ma określoną postać. A co się dzieje i jak to wygląda jeśli występuje tylko jedna z wyżej wymienionych przyczyn?
Głównie chodzi mi o rysunki schematy.
Będę wdzieczna za jakies informacje bo w ksiązkach na temat frezarstwa i frezowania jest malutko.



Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11577
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#2

Post napisał: RomanJ4 » 04 paź 2010, 20:55

Ostatnio zmieniony 04 paź 2010, 21:16 przez RomanJ4, łącznie zmieniany 1 raz.


Maq
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 297
Rejestracja: 14 gru 2009, 15:05
Lokalizacja: podkarpacie

#3

Post napisał: Maq » 04 paź 2010, 20:57

Hmmm tak konkretnie nie odpowiem ale dużo na temat struktury powierzchni jest w książce profesorów z politechniki rzeszowskiej: Oczoś, Liubimov - Struktura geometryczna powierzchni. To jest książka z atlasem powierzchni - różne rodzaje obróbki i przy każdym są parametry struktury geometrycznej także falistość więc można porównać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”