Frezarka z aluminium

Plany budowy maszyn CNC
Awatar użytkownika

KAPaGo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 172
Rejestracja: 04 sie 2004, 14:45
Lokalizacja: EU

#11

Post napisał: KAPaGo » 15 lis 2004, 14:17

to nie jest walek tylko sruba kulowa !



Tagi:

Awatar użytkownika

chomikaaa
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 988
Rejestracja: 19 cze 2004, 23:22
Lokalizacja: lodz

#12

Post napisał: chomikaaa » 15 lis 2004, 16:50

karpago mialem na mysli maszyne taka jak wkonal mariuszh ma ja w galerii poogladaj poczytaj co napisalem i wyciagnij wnioski
ja nie dyskfalifikuje tego materialu ale on sie nie nadaje sam chyba zreszta wiesz co do sztywnosci tej konstrukcji ze zdjecia to ta sruba chyba jest mniejsz sztywna wzdluznie niz odp jej rozmiarom pret pozatym mnie chodzilo tez o sposob wykonania otworow w profilach skomplikowanych ksztaltow w domowych warunkach jest to do nie wykonania chyba si z tym zgodzisz

Awatar użytkownika

KAPaGo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 172
Rejestracja: 04 sie 2004, 14:45
Lokalizacja: EU

#13

Post napisał: KAPaGo » 15 lis 2004, 19:39

owszem w domowych warunkach niektóre rzeczy wychodzą tragicznie ....z tym sie zgadzam,tu wywierce tam wywierce a wychodzi nie tak jak bym chciał co do profili one maja specjalne konstrukcje ciezko raczej taki profil wygiąć takimi silnikami.. zreszta mi sie podobaja te konstrukcje ... wystarczy poklikac po niemieckich stronach jakie cuda robią i im to działa i nie dosc ze działa to jakie elementy z tego wytwarzaja [frezowane elementy i w stali i w alu i tp itd]....


mihau2x
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2004, 07:46
Lokalizacja: Sosnowiec

#14

Post napisał: mihau2x » 16 lis 2004, 16:42

hmm profile fajna sprawa, ale ja tesch jestem zdania ze nadaja sie one raczej do lekkich konstrukcji, lub do lekkiej obróbki. Przez pewien czas tez zastanawiałem sie nad uzyciem ich w swojej maszynie ( niestety jesczze niestworzonej :cry: ). Moja maszyna musi mieć sztywna konstrukcje, chciałbym na niej sporadycznie powalczyć w grubszych metala miekkich. W pewnym momecie napotkałem problem gdyz byłem juz prawie zdecydowany na zakup silników krokowych około 3-4Nm ( niewiem czy wystarcza do 40mm alu, czy moze moga być słabsze). Rozmawialem z różnymi ludźmi którzy zachecaja mnie do zastanaowienia sie nad inwestycja w serva, ale jak widomo serva niesą tanie i sterowanie ich tesch jest bardziej skomplikowane nisch krokowych. Za krokowymi przemawiaja cena prosty sterownik itp a za servami szybkosć, niegubi kroków ( w koncu to zę są stosowane w maszynach przemysłowych zamiast silników krokowych cos znaczy).


mawwo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 239
Rejestracja: 12 wrz 2004, 14:19
Lokalizacja: Pabianice

#15

Post napisał: mawwo » 22 gru 2004, 00:03

co do sztywności to niestety w najdłuższej osi będzie dosłownie mizerna bo jest na bardzo długiej prowadnicy w postaci wałka
Dzisiaj tak jeszcze raz popatrzyłem na zdjęcie tego dużego plotera(frezarki) i zauważyłem że nie ma tam prowadnicy w postaci wałka tylko długa prowadnica liniowa na łozyskach obwodowych przykręcona do konstrukcji , napewno sztywność jest zachowana
pozdrawiam
Wojtek
mawwo

504-045-238


frajer
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2005, 00:42
Lokalizacja: gdansk

Jeżeli, to co tutaj jest do ściągnięcia to są plany...

#16

Post napisał: frajer » 16 sty 2005, 00:54

to ja nie jestem Frajer :-)
Czy szanowni koledzy widzieli w życiu jakieś "plany" ???
Nazywanie w ten sposób zdjęć katalogowych , budzi we mnie zwątpienie...
Na podstawie tego co ściągnąłem, żaden mechanik nic nie wykona.
Temat zamknięty.


maggot
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 74
Rejestracja: 26 sie 2004, 01:28
Lokalizacja: bialystok

#17

Post napisał: maggot » 16 sty 2005, 02:20

moze i prawda moze i nie.. ja to te plany i (inne - z innych stron) traktowalem jako przyklady rozwiazan a nie gotowe przepisy. kazdy robi maszynke wg wlasnych mozliwosci co z tego ze ktos zrobi w ten czy inny sposob jak np. w zaleznosci od rodzaju oprawek lozysk trzeba by zmienic sposob ich mocowania..
po za tym badz co badz maszynki amatorskie maja to do sienbie ze kazda jest inna. poprostu nie rozumiem Twego postu. i to jeszcze z takim nastawieniem heh. dobrze ze wogole tu cos jest..
pozdrawiam i zycze szczescia..

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plany budowy maszyn”