Grawerka, x=450, y=400, z=120. Konstrukcja aluminiowa.

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
gaspar
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1714
Rejestracja: 13 sty 2006, 16:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#21

Post napisał: gaspar » 15 maja 2006, 16:07

bartuss1 pisze:... czy przy wstępnym skręceniu ramy, te boczne równoległe do śrub kształtowniki nie ulegną zginaniu lub wyboczeniu ?
Może inaczej, wyjaśnie jak skręcałem konstrukcję:

Najpierw dociołem profile na wymiar po 2 pary by utworzyć prostokątna ramę.
Następnie dwa idealnie połączone ze sobą wrzóciłem na wiertarkę stołową i wykonałem odwiert fi 20mm. Połączyłem 2 krótsze odcinki prętami gwintowanymi, i wstawiłem 2 dłuższe odcinki. Następnie dokręciłem aby konstrukcja się zaparła, posprawdzałem kąty, i pozaznaczałem miejsca na otwory dla metalowych kątowników. Potem odwierty i ponowne skręcenie w celu sprawdzenia poprawności wykonanych otworów. Wszystkie kąty się zgadzają, długości też identyczne.

Wbrew pozorom trzeba by było mocno dopierdz**, aby powyginać te rurki. Pamiętajmy, że w środku jest wypełnienie. Stawiając profile pionowo spowodowałem większą sztywnośc ramy, niż jak bym je miał położyć na płasko.
Ja mam zamiar pozostawić te pręty na stałe, w tym wypadku od przybytku głowa nie zaboli a i tak dociążają tą w miare lekką konstrukcję.

pozdrawiam Kacper

[ Dodano: 2006-07-14, 10:23 ]
Witam.

Prace z tym projektem zostały zawieszone, może w chwilach wolnych wrócę do tego tematu i zrobię maszynkę czysto do zabawy.

Aktualnie jestem po 2 miesiącach projektowania i budowy rozsądniejszej frezarko grawerki.
Zdjęcia z budowy już w weekend.

pozdrawiam,
Kacper



Tagi:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”