projekt pkm...

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
ArieLoOo_
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:37
Lokalizacja: Tczew

projekt pkm...

#1

Post napisał: ArieLoOo_ » 22 maja 2010, 17:51

Witam!
Mam prośbę odnośnie projektu z PKM'u. Mianowicie mam zaprojektować chwytak, który przeniesie 25kg kawalek stali z jednego tasmociagu na drugi... przy tym max sila jakiej moge uzyc to 150N (15kg)...
mam juz pewna koncepcje... ale mam problem z zaprojektowaniem samego chwytaka, ktory bylby prosta w budowie i skuteczna konstrukcja. Najlepiej jak bylby to chwytak rozwiazany za pomoca mechaniki, (niekoniecznie hydrauliki). Uwazam ze dobrym pomyslem bylby chwytak z rownoleglymi szczekami o rozastwie powyzej 150mm bo tak szeroki jest przedmiot do podniesienia. Prosilbym o jakakolwiek pomoc... Nie oczekuje, a nawet nie chce zeby ktos zrobil za mnie projekt bo to mijaloby sie z celem, a jedynie prosze o jakies porady, moze jakis pomysl na rozwiananie problemu... Z gory dzieki.
Pozdrawiam.



Tagi:


Ciowiec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 315
Rejestracja: 03 wrz 2006, 13:50
Lokalizacja: polska

#2

Post napisał: Ciowiec » 23 maja 2010, 12:24

Np. coś takiego:

Obrazek

Obrazek

w Twoim przypadku a/b>=25/15

Robiłem projekty podobne do tego, jak chcesz to pisz na gg, może coś jeszcze pomogę.....

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”