Laser do hexapoda

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Kri$$
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2010, 22:10
Lokalizacja: Wrocław | Valencia

Laser do hexapoda

#1

Post napisał: Kri$$ » 10 maja 2010, 23:01

Witam wszystkich!

Jestem tu nowy, dlatego proszę o wyrozumiałość, zarówno w zakresie merytorycznym jak i formalnym. Jeżeli taki temat istnieje już na forum albo umieściłem go w nieodpowiednim dziale, to przepraszam i proszę admina o przeniesienie go.

Realizuję pracę magisterką której celem jest wykorzystanie konstrukcji o kinematyce równoległej do budowy stanowiska obróbkowego. Za wzór konstrukcji obrałem hexapod jak na rysunku poniżej i chciałbym zaadaptować do niego laser - umożliwić przytwierdzenie głowicy laserowej do ruchomej platformy. Co oprócz tejże głowicy jest potrzebne do skonstruowania takiej obrabiarki (układ chłodzenia, zasilanie itd.)? Pomijam napęd i sterowanie - bo te funkcje będzie spełniać hexapod. Jestem laikiem jeśli chodzi o lasery, dlatego jeszcze raz proszę o wyrozumiałość i nieodsyłanie mnie do google. Nie proszę, dlatego że jestem leniwy i chcę wszystko "kawa na ławę", ale ponieważ na razie szukam informacji "po omacku" i nie mogę nic znaleźć, a czas mnie coraz bardziej goni.

Przestrzeń robocza obrabiarki ma wynosić mniej więcej 600x600x400mm.

Jaką masę i moc ma głowica którą chcę umieścić?

Czy moglibyście podać przykładowe firmy u których można by szukać sprzętu potrzebnego do skonstruowania takiej obrabiarki?

z góry dziękuję i pozdrawiam

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us



Tagi:

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#2

Post napisał: skoti » 10 maja 2010, 23:08

A co tym laserem masz zamiar robić ?


Autor tematu
Kri$$
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2010, 22:10
Lokalizacja: Wrocław | Valencia

#3

Post napisał: Kri$$ » 10 maja 2010, 23:23

Może przedstawię sprawę - nie mam narzuconego rodzaju obróbki, dlatego mam z jednej strony mam dość dużą dowolność, natomiast przestrzeń robocza jest stosunkowo niewielka i determinuje rodzaj obróbki. Myślę, że można przyjąć że wycinanie detali z blachy o skomplikowanym kształcie. W mojej pracy bardziej chodzi o ukazanie możliwości zastosowań konstrukcji równoległych w przemyśle i przyjąłem obróbkę laserem jako alternatywę dla frezowania i wiercenia.


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2826
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#4

Post napisał: koala.g » 10 maja 2010, 23:25

Ile masz kasy ?
Tuba kosztuje 1500zł
http://www.allegro.pl/item1020943364_tu ... erowy.html
Dochodzi jeszcze optyka i zasilanie + jakieś statyw/osłona.


Autor tematu
Kri$$
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2010, 22:10
Lokalizacja: Wrocław | Valencia

#5

Post napisał: Kri$$ » 10 maja 2010, 23:34

Nie mam żadnego ograniczenia jeśli chodzi o budżet. Muszę zamodelować stanowisko do obróbki, dlatego muszę uwzględnić wszystkie elementy które się będą znajdować w jego obrębie - stąd moje pytanie: co jest potrzebne (jakie elementy)?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”