Jaki laser kupic do 30 tys

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

rolandgda
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 66
Rejestracja: 09 lut 2010, 10:43
Lokalizacja: Gdańsk

#11

Post napisał: rolandgda » 10 lut 2010, 18:04

wojtekdgprint pisze:
Kolego
Gdybym dyskutował na ten temat 10 lat temu, to bym potwierdził to co piszesz.
Ale dzisiaj jest trochę inna sytuacja. 10 lat temu pracowałem na Mac wyprodukowanym w Stanach, dzisiaj mój nowy Mac jest produkcji chińskiej i nie narzekam.
Wracając do laserów. To jest tak proste urządzenie, że nie ma się co psuć, oczywiście poza tubą. A cena nowej jest śmiesznie niska. Z trwałością tego elementu jest różnie, może pracować dwa miesiące a może i rok.
Każdy ma swobodny wybór: czy kupować Mercedesa (też się psują) czy Kia
smiesznie niska to jaka? mówimy o szczelnie zamkniętych tubach a nie o szklanych... odnośnie maca, przecież tam siedzi procek Intela znany jako Xeon z tego co pamiętam, w macach żadnej rewolucji nie ma i nie było poza wydajnością systemu. MAC w obecnych czasach służy jako szpan :) nic poza tym jak ipody. to taki PowerPC - jednym slowem pic na wodę :) dla grafików
Kolego trudno mi dyskutować w ten sposób.
Na Macu pracuję ok 15 lat. W tamtych czasach kupowało się sprzęt, który był po prostu sprawny, gdyż to przekładało się na czas zarabiania pieniędzy.
Nie wiem co oznacza kupowanie sprzętu dla szpanu, gdyż swojego warsztatu pracy nikomu nie pokazuję. Po prostu otaczam się sprzętem , który ma być sprawny.

Teraz o laserach
Jeśli tuba pracuje pół roku bez problemów to jest dobrze czy źle............
Zarabia pieniądze i o to przecież chodzi.
Jeśli , ktoś chce wydawać większe pieniądze na " markowy sprzęt" to jest jego sprawa.
Ja wydaję pieniądze na sprzęt optymalny i tyle.



Tagi:


a-dor
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2010, 09:48
Lokalizacja: gdańsk

#12

Post napisał: a-dor » 20 mar 2010, 09:53

Witajcie
Proszę was o pomoc otóż zamierzam rozszerzyć swoją działalność o usługi cięcia i grawerowania laserowego na wszystkich typach materiału a stół obróbczy miał wymiary ok 600 x 1200 powiedzcie co warto kupić a dosyć sie spieszę chcąc skorzystać z dopłat


bald_man
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 20 sty 2010, 08:58
Lokalizacja: z domu

#13

Post napisał: bald_man » 26 mar 2010, 10:20

a-dor pisze:Witajcie
Proszę was o pomoc otóż zamierzam rozszerzyć swoją działalność o usługi cięcia i grawerowania laserowego na wszystkich typach materiału a stół obróbczy miał wymiary ok 600 x 1200 powiedzcie co warto kupić a dosyć sie spieszę chcąc skorzystać z dopłat
z takim polem pracy to za te bazowe 30 tys to może być ciężko kupić coś nie made in china

Awatar użytkownika

qoptics
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 121
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#14

Post napisał: qoptics » 30 mar 2010, 02:51

a-dor pisze:Witajcie
Proszę was o pomoc otóż zamierzam rozszerzyć swoją działalność o usługi cięcia i grawerowania laserowego na wszystkich typach materiału a stół obróbczy miał wymiary ok 600 x 1200 powiedzcie co warto kupić a dosyć sie spieszę chcąc skorzystać z dopłat
mamy do sprzedania chińczyka o wymiarach stołu 120/80 cm z 100W tubą oczywiście uzywany jakieś 800do 1000 r/h tuba ma jakieś 200 r/h bo wcześniejsza nam poszła jak się przeprowadzaliśmy, niewielki modyfikacje jak wspomaganie chłodzenia klimatyzacją oświetlenie led itp. ploter ma rok fakture również wystawiam więc z dopłatami nie ma problemu jak coś to wal na [email protected]
cena 28 tysięcy
to jest taki ploterek tylko ez plastra miodu (ruszt do cięcia)
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”