Jaki laser kupic do 30 tys

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
michal295
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2010, 19:35
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Jaki laser kupic do 30 tys

#1

Post napisał: michal295 » 05 lut 2010, 19:46

Witam

Chcę zakupic wycinarko grawerkę w cenie około 30 tys złoty.
Urządzenie ma służyc do grawerowania nadruków na aluminium powlekanym.

Ponaddto chciałbym je wykorzystywac do dodatkowych celów, np.
grawery na długopisach, ołówkach, breloczkach, grawerowanie obrazków na drewnie itp.

W tej cenie nie ma zawielkiego wyboru.
Czytałem na forum że nie ma sensu kupowac chińszczyzny, więc sie rozejżałem za czymś lepszym i znalazłem:

Laser pro c180 12W około 30 tys netto

Zing Laser System Model CTL 1421 30W moc lasera, pole pracy 406mm x 305mm - ten około 33 tys netto

Co o nich sądzicie?



Tagi:


modyo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 127
Rejestracja: 21 wrz 2008, 11:01
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: modyo » 06 lut 2010, 14:01

może po prostu zrób laser

ja mam laser 35W 2000x1000mm własna konstrukcja
kosztował mnie 5000 zł przy cenie dolara 2,2

12W to co najwyżej karton będziesz mógł ciąć
jadną z korzyści efektu cieplarnianego jest fakt że ludzkośc będzie mogła wyprodukować więcej laserów CO2


Autor tematu
michal295
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2010, 19:35
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

#3

Post napisał: michal295 » 06 lut 2010, 19:27

Nie posiadam takiej wiedzy, planuję kupic gotowy, gościu mówił, że te 12 na metalowej tubie są jak 30 - 40 chińskie - prawda ?


wojtekdgprint
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 21 paź 2009, 11:59
Lokalizacja: Ostrow Wielkopolski

Re: Jaki laser kupic do 30 tys

#4

Post napisał: wojtekdgprint » 09 lut 2010, 15:16

z calym szacunkiem dla Pana modyo, prosimy nie rozsiewać bredni :) i nie wprowadzać Pana Michała w błąd. Az poczułem się zirytowany tym co Pan napisał. Panie Michale, jestem użytkownikiem Trotec speedy 100 12W i dzisiaj ciąłem przy kliencie pleksę 5 mm. Także z tym kartonem użytkownik modyo przesadził i to zdecydowanie. Panie Michale proszę spróbować z rayjetem 30W posiada tubę synrada - jest bardzo wydajny i prosty w obsłudze - byłem posiadaczem i zarobił na siebie w bardzo krótkim czasie. Do gcc c180 raczej bym się nie skłaniał, zwłaszcza, że z tego co wiem rayjet jest teraz w fajnej cenie, a to system od Troteca, a więc dużo nie trzeba dodawać - notabene też wahałem się między c180 a rayjetem. I cieszę się z wyboru bo Trotec to ... stabilność, dokładność i święty spokój z eksploatacją. Jak coś zapraszam na prv to dam namiary do człowieka który wszystko Panu powie... bez ściemniania i zachwalania i wciskania kitu jak to robią młodzi przedstawiciele handlowi (bajkopisarze dla pokolenia ludzi starszej daty, bez obrazy oczywiście - ale wiemy o co chodzi :))

Pozdrawiam


modyo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 127
Rejestracja: 21 wrz 2008, 11:01
Lokalizacja: kraków

#5

Post napisał: modyo » 09 lut 2010, 17:54

zyczę powodzenia

zwłaszcza że przedmówca bardzo chce złapać klienta na ploter
jadną z korzyści efektu cieplarnianego jest fakt że ludzkośc będzie mogła wyprodukować więcej laserów CO2


rolandgda
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 66
Rejestracja: 09 lut 2010, 10:43
Lokalizacja: Gdańsk

Chińskie lasery

#6

Post napisał: rolandgda » 09 lut 2010, 23:51

Prawie wszystko produkowane jest w Chinach. Nawet markowy sprzęt amerykański.
Laserów do bulu kolega znajdzie na stronie www.alibaba.com. Ceny i producenci różne.
Przykład Laser 80W 1200x800 cena ok 3500$ zapasowa tuba 400$, soczewka 60$ lustro 30$
Transport do Gdyni ok. 300$.


wojtekdgprint
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 21 paź 2009, 11:59
Lokalizacja: Ostrow Wielkopolski

#7

Post napisał: wojtekdgprint » 10 lut 2010, 07:53

modyo pisze:zyczę powodzenia

zwłaszcza że przedmówca bardzo chce złapać klienta na ploter
Witam, nie rozumiem? jak złapać? Mówiąc prawdę jak jest? Potencjalnego nabywcę interesuje kilka istotnych rzeczy m.in. mnie - wydajność, prosty, przyjazny i kompatybilny z kazdym OS'em soft, żywotność, jakość podzespołów... i można wymieniać więcej. Pana tuba szklana ile wytrzyma? Wie Pan zapewne, że jest tylko kilka firm liczących się na świecie które robią tuby i m.in. Synrad się do nich zalicza... a Trotec nie ukrywajmy stawia na jakość ... Wszystko z początku wygląda ładnie a z czasem jak? RolandGDA - mylisz się, firmy dla których istotą jest jak najwyższa wydajność/jakość nie lecą po kosztach i m.in. to się przekłada na cenę. Dowód? proszę wziąć do ręki jakiś markowy sprzęt typu Toshiba, Denon or something like that i spojrzeć na etykietę, made in japan, itd. Naprawdę proszę nie narażać ludzi na straty jeśli dysponują większą gotówką... najlepiej przed zakupem porównać systemy! Do mnie panowie z Printy Poland (ULS) mieli przyjechać na testy porównawcze i ... cisza, a mieli wlecieć w środku tego tygodnia - nie wiem czy się przestraszyli czy po prostu im się nie opłaca...


modyo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 127
Rejestracja: 21 wrz 2008, 11:01
Lokalizacja: kraków

#8

Post napisał: modyo » 10 lut 2010, 09:02

tak tak
kupi sobie 12W i bedzie obrabiał aluminium
baju baju będziesz w raju
jadną z korzyści efektu cieplarnianego jest fakt że ludzkośc będzie mogła wyprodukować więcej laserów CO2


rolandgda
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 66
Rejestracja: 09 lut 2010, 10:43
Lokalizacja: Gdańsk

#9

Post napisał: rolandgda » 10 lut 2010, 11:51

wojtekdgprint pisze:
modyo pisze:zyczę powodzenia

zwłaszcza że przedmówca bardzo chce złapać klienta na ploter
Witam, nie rozumiem? jak złapać? Mówiąc prawdę jak jest? Potencjalnego nabywcę interesuje kilka istotnych rzeczy m.in. mnie - wydajność, prosty, przyjazny i kompatybilny z kazdym OS'em soft, żywotność, jakość podzespołów... i można wymieniać więcej. Pana tuba szklana ile wytrzyma? Wie Pan zapewne, że jest tylko kilka firm liczących się na świecie które robią tuby i m.in. Synrad się do nich zalicza... a Trotec nie ukrywajmy stawia na jakość ... Wszystko z początku wygląda ładnie a z czasem jak? RolandGDA - mylisz się, firmy dla których istotą jest jak najwyższa wydajność/jakość nie lecą po kosztach i m.in. to się przekłada na cenę. Dowód? proszę wziąć do ręki jakiś markowy sprzęt typu Toshiba, Denon or something like that i spojrzeć na etykietę, made in japan, itd. Naprawdę proszę nie narażać ludzi na straty jeśli dysponują większą gotówką... najlepiej przed zakupem porównać systemy! Do mnie panowie z Printy Poland (ULS) mieli przyjechać na testy porównawcze i ... cisza, a mieli wlecieć w środku tego tygodnia - nie wiem czy się przestraszyli czy po prostu im się nie opłaca...


Kolego
Gdybym dyskutował na ten temat 10 lat temu, to bym potwierdził to co piszesz.
Ale dzisiaj jest trochę inna sytuacja. 10 lat temu pracowałem na Mac wyprodukowanym w Stanach, dzisiaj mój nowy Mac jest produkcji chińskiej i nie narzekam.
Wracając do laserów. To jest tak proste urządzenie, że nie ma się co psuć, oczywiście poza tubą. A cena nowej jest śmiesznie niska. Z trwałością tego elementu jest różnie, może pracować dwa miesiące a może i rok.
Każdy ma swobodny wybór: czy kupować Mercedesa (też się psują) czy Kia


wojtekdgprint
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 21 paź 2009, 11:59
Lokalizacja: Ostrow Wielkopolski

#10

Post napisał: wojtekdgprint » 10 lut 2010, 15:06

Kolego
Gdybym dyskutował na ten temat 10 lat temu, to bym potwierdził to co piszesz.
Ale dzisiaj jest trochę inna sytuacja. 10 lat temu pracowałem na Mac wyprodukowanym w Stanach, dzisiaj mój nowy Mac jest produkcji chińskiej i nie narzekam.
Wracając do laserów. To jest tak proste urządzenie, że nie ma się co psuć, oczywiście poza tubą. A cena nowej jest śmiesznie niska. Z trwałością tego elementu jest różnie, może pracować dwa miesiące a może i rok.
Każdy ma swobodny wybór: czy kupować Mercedesa (też się psują) czy Kia
smiesznie niska to jaka? mówimy o szczelnie zamkniętych tubach a nie o szklanych... odnośnie maca, przecież tam siedzi procek Intela znany jako Xeon z tego co pamiętam, w macach żadnej rewolucji nie ma i nie było poza wydajnością systemu. MAC w obecnych czasach służy jako szpan :) nic poza tym jak ipody. to taki PowerPC - jednym slowem pic na wodę :) dla grafików

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”