Amator potrzbuje pomocy :)

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
IMPORTEL
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2010, 16:21
Lokalizacja: Białystok

Amator potrzbuje pomocy :)

#1

Post napisał: IMPORTEL » 04 mar 2010, 16:32

Witam
Pierwszy raz udzielam sie na tym forum , prosze o wyrozumialość :).
Jestem zainteresowany grawerowaniem fotek w akrylu - ciecie akrylu, chciałbym abyście mi doradzili jaka maszyna spełniłaby moje wymagania , ewentualnie link do oferty ceny .
Prosze tez aby ktos kto ma o tym pojecia podpowiedzial czy to skomplikowana sprawa, czy mozna sie tego w miare szybko nauczyc, ewentualnie gdzie mozna o tym poczytac , moja wiedza jest prawie zerowa. Jednak mam pomysł co z tym robic stad moje zainteresowanie.
Jesli chodzi o oferty maszyn nie musza byc najtansze, interesuje mnie maszyna prosta w obsłudze dobrej jakości, z łątwo osiągalnym serwisem.
Poniższe zdjęcie przedstawia mniej wiecej to co chce robic.
POZDRAWIAM I Z GORY DZIEKUJE ZA WSZELKA POMOC
KRZYSIEKObrazek

ObrazekObrazek


Krzysiek _ IMPORTEL

Tagi:


bald_man
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 20 sty 2010, 08:58
Lokalizacja: z domu

#2

Post napisał: bald_man » 05 mar 2010, 09:17

Proponuje poszukać w googlach producentów ploterów laserowych które grawerują.
Coś takiego można osiągnąć każdym porządnym urządzeniem nie chińskim.
Producentów jest wielu więc zwróć uwagę na pole pracy lasera (od tego będzie zależało jak duże produkty będziesz mógł obrabiać) no i moc urządzenia. Tuba oczywiście nie powinna być chińska bo to szajs.

Natomiast jeżeli chodzi o sam kształt z pleksy i jej ewentualną grubość to pewnie będzie ci potrzebny laser o większej mocy lub jakaś frezarka mechaniczna.

Awatar użytkownika

qoptics
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 121
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#3

Post napisał: qoptics » 09 mar 2010, 02:01

bald_man pisze:Proponuje poszukać w googlach producentów ploterów laserowych które grawerują.
Coś takiego można osiągnąć każdym porządnym urządzeniem nie chińskim.
Producentów jest wielu więc zwróć uwagę na pole pracy lasera (od tego będzie zależało jak duże produkty będziesz mógł obrabiać) no i moc urządzenia. Tuba oczywiście nie powinna być chińska bo to szajs.

Natomiast jeżeli chodzi o sam kształt z pleksy i jej ewentualną grubość to pewnie będzie ci potrzebny laser o większej mocy lub jakaś frezarka mechaniczna.
ŻADEN CHIŃCZYK NIE JEST W STANIE WYKONAĆ TAKIEJ GRAWERKI !!!!!!
to nie ta prędkość i dokładność, zjadłem zęby na chińczyku i w końcu przeznaczyłem go do prac po obrysie i cięcia, musiałem kupić coś lepszego efekt można zobaczyć na naszym sklepie allegro http://cncopole.na.allegro.pl/ lub stronie domowej www.cnc.opole.pl (sory ale nie mam czasu na jej dokończenie)
wracając do tematu potrzebny Ci jest kolego jakiś laserek typu EXPLORER II lub SPIRIT firmy GCC lub konkurencyjnych jak TROTEC EPILOG itp.
za żadne skarby nie kupuj jakiegoś kitajca
poniżej podaje również przykładowe obrazki wykonanych przez nas statuetek oraz zegarów

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Obrazek


Tak więc jeśli chcesz mieć taką maszynę szykuj gdzieś koło od 80 do 150 tysi w zależności jakie interesuje Cie pole robocze i moc laserka
oczywiście to jeszcze nie koniec bajki trzeba się nauczyć odpowiednio konwertować fotki bo nie wszystkie się nadają , a robić to trzeba odpowiednim programem . Koszt to w porównaniu z samym ploterkiem już niewielki bo około 2,5 tysiąca oraz zaopatrz się w dodatkowe soczewki .
Jak by co to pytajcie , a w miarę możliwości postaram się od-powiedzieć na pytania.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2010, 22:28 przez qoptics, łącznie zmieniany 1 raz.


bald_man
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 20 sty 2010, 08:58
Lokalizacja: z domu

#4

Post napisał: bald_man » 09 mar 2010, 12:08

qoptics pisze:
bald_man pisze:Proponuje poszukać w googlach producentów ploterów laserowych które grawerują.
Coś takiego można osiągnąć każdym porządnym urządzeniem nie chińskim.
Producentów jest wielu więc zwróć uwagę na pole pracy lasera (od tego będzie zależało jak duże produkty będziesz mógł obrabiać) no i moc urządzenia. Tuba oczywiście nie powinna być chińska bo to szajs.

Natomiast jeżeli chodzi o sam kształt z pleksy i jej ewentualną grubość to pewnie będzie ci potrzebny laser o większej mocy lub jakaś frezarka mechaniczna.
Co za typ ludzie .....
jak ktoś kto pewnie niewiele miał doczynienia z laserami albo tylko z takimi które mają moc powyżej KW może coś powiedzieć na temat takiego grawerowania.
ŻADEN CHIŃCZYK NIE JEST W STANIE WYKONAĆ TAKIEJ GRAWERKI !!!!!!
to nie ta prędkość i dokładność, zjadłem zęby na chińczyku i w końcu przeznaczyłem go do prac po obrysie i cięcia, musiałem kupić coś lepszego efekt można zobaczyć na naszym sklepie allegro http://cncopole.na.allegro.pl/ lub stronie domowej www.cnc.opole.pl (sory ale nie mam czasu na jej dokończenie)
wracając do tematu potrzebny Ci jest kolego jakiś laserek typu EXPLORER II lub SPIRIT firmy GCC lub konkurencyjnych jak TROTEC EPILOG itp.
za żadne skarby nie kupuj jakiegoś kitajca
poniżej podaje również przykładowe obrazki wykonanych przez nas statuetek oraz zegarów








Tak więc jeśli chcesz mieć taką maszynę szykuj gdzieś koło od 80 do 150 tysi w zależności jakie interesuje Cie pole robocze i moc laserka
oczywiście to jeszcze nie koniec bajki trzeba się nauczyć odpowiednio konwertować fotki bo nie wszystkie się nadają , a robić to trzeba odpowiednim programem . Koszt to w porównaniu z samym ploterkiem już niewielki bo około 2,5 tysiąca oraz zaopatrz się w dodatkowe soczewki .
Jak by co to pytajcie , a w miarę możliwości postaram się od-powiedzieć na pytania.
Ja broń boże nie namawiam nikogo do kupna chiniola bo wiem że są złe.
Urządzeń jest masa, ale szukając dla swojego szefa ofert ze wszystkich na które się natknałem najmadrzejsze byly z firm: GCC, Trotec, Wichary Technologies, Universal, Zing.

Ogólnie kwestia dobrego poszukania i napewno trafisz na coś porządnego. Nie ma co tu polecać jakiejś określonej firmy bo każda ma swoje plusy i minusy.


Autor tematu
IMPORTEL
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2010, 16:21
Lokalizacja: Białystok

#5

Post napisał: IMPORTEL » 09 mar 2010, 15:49

Witam
Dziękuje za wskazówki.
80-150 tys zl calkiem sporo .
A co powiecie na oferte firmy z linku ponizej:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=916024077
Oto odpowiedz na temat grawerowania własnie tych statuetek.
"Witam,

Tak, jak najbardziej może Pan grawerować naszymi laserami m.in wzory z podanej aukcji i dodatkowo bezproblemowo ciąć akryl - pleksi do 15 mm grubości.
Szkolimy naszych klientów w zakresie obsługi urządzeń, na prezentacji na którą Zapraszam podpowiadamy jak daną rzecz wykonać.

W załączniku przesyłam kilka zdjęć obrazujących jakość pracy i precyzję naszych urządzeń oraz niektóre z licznych ich zastosowań.

"
A oto zdjecie wykonane tym ploterkiem.
Cena znacznie nizsza i jakość zdjecia zadowalajaca????
Co o tym myslicie, CZY KTOS ZNA WYROBY TEJ FIRMY ??
POZDRAWIAM
KRZYSIEK

[ Dodano: 2010-03-09, 15:53 ]
To dzieło tej maszyny...
Załączniki
pleksi.jpg
pleksi.jpg (73.86 KiB) Przejrzano 757 razy
Krzysiek _ IMPORTEL

Awatar użytkownika

qoptics
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 121
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#6

Post napisał: qoptics » 09 mar 2010, 22:36

Czy kolego porównałeś prędkości pracy tego laserka (nie łudź się na realne 1000mm/s jakie tam opisują w specyfikacji 600mm/s to max) z laserami przykładowo GCC weżmy pod lupę choćby SPIRITA ponad 2m/s ?
Czy kolego zapytałeś jakiej wielkości jest ten obrazek ? spojzyj na gradację i rozdzielczość, fajnie przystosowane zdjęcie dla celów reklamowych choć znawca i tak tbędzie wiedział z czym to zjeść jeśli przyjdzie Ci zrobić takie same o wielkości 5/5 cm to się posrasz wyjdzie cale zlane nieczytelne. porównaj to co podesłali z tym kawasaki lub wilkiem zaznaczam , że tarcza zegarka ma 100mm)
Zapytaj jak długo się grawerował ?
przykładowo statuetkę zegarek na walentynki zamieszczony powyżej format 20/20 cm grawerowałem razem z cięciem około 7 minut a te większe wilk i kawa format 30/23cm około 12 min
wszystkie w rozdzielczości 600dpi
podejżewam , ze takie same fotki będą tam trwały wieki a czas to pieniądz i może się okazać , że nie wyrobisz się z 470ma statuetkami na przyszłe walentynki w ciągu 2 tygodni :)

to kilka tylko zagadnień

myślę że chcesz kupić mercedesa a zastanawiasz się nad koreańskim daewoo , jeśli chcesz kupić coś małego to i nawet mozna kupić za 40 tysięcy ze stołem 40/40 i 30Wtubą która i tak jest wydajniejsza od 60ki chińskiej

a z resztą , spuszczać się nie ma co bo i tak jak ktoś się uprze to kupi kitajca

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”