Szukam oprogramowania

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 6107
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#11

Post napisał: oprawcafotografii » 29 sty 2010, 14:04

Piotr Rakowski pisze:Ja nie odmawiam, tylko mam taką jasną opinię, że skoro Ty, kol. Centro będziesz sprzedawał maszynę za powiedzmy 30 tys zł. możesz mi zaoferować np 10% od każdego sprzedanego egzemplarza, tym bardziej, że bez niego (w sensie oprogramowania) Twoja maszyna pracować nie będzie, a więc jej nie sprzedasz.

Poza wszystkim ja także przygotowuję linię tanich ploterów plazmowych z pełnym moim oprogramowaniem (eduCAD 3.0 + STEP2PLAZM), specjalizowanym do tego celu (np. z automatycznym generowaniem punktu wpalenia). I jeśli mi nie zapewnisz rozsądnych zysków, ja nie mam powodów wspomagania Twojej sprzedaży moim dobrym i sprawdzonym w wielu maszynach oprogramowaniem.

Przemyśl kol. moje słowa - to nie jest takie pozbawione sensu.
Czy kolega byl wczesniej moze notariuszem?
Oni tez maja ochote miec udzial % w moim sprzedawanym mieszkaniu.

Przyznam, ze sie usmialem :)))

To <> taka propozycja jakby Microsoft udzielal licencji na Windows
jako procent od obrotow firmy. Zgodzilbys sie na to?
Roznica jest taka, ze bez Win. lezalbys i kwiczal a dla step2cnc
sa alternatywy...

Nie umniejszajac zalet Twojego programu oczywiscie...

J.



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12

Post napisał: Piotr Rakowski » 30 sty 2010, 07:18

Notariuszem - dobre, ja też się uśmiałem :grin: . Jestem inżynierem-technologiem z wykształcenia.

Nie chcę Cię kolego "oprawcafotgrafii" martwić, ale Microsoft to bardzo cwana firma i zabezpiecza się jeszcze lepiej niż ja: wymyśla tzw. konieczność upgrade korporacyjnych. Każde wprowadzenie nowej wersji Windows implikuje bezwarunkową konieczność jej zakupu. Policz sobie ile taki zapis jest warty w firmach mających np. 100-200 komputerów. A są przecież znacznie większe.

Ad rem - wiem panowie, że praca ludzka ma wartość tylko wtedy, gdy ją widać. Za tzw. "komuny" tak było zawsze - robotnik spawający konstrukcje był zawsze lepszy od inżyniera, który je konstruował. W tym przypadku jest podobnie: pospawamy konstrukcje, pofrezujemy tu i tam, a soft sterujący weźmiemy za grosze.

Tak więc jeśli moja propozycja jest w waszym mniemaniu jest "uciskiem" - naprawdę mamy wolny rynek, czytaj wybór. Najprościej jest przecież skorzystać ze "wszechpolularnego" Macha w polskiej wersji.

Akces swój zgłosił kolega jancnc1, który pokazuje nam realizację kol. z naszego forum: http://www.proma-elektronika.pl/index.p ... 0&Itemid=8
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 6107
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#13

Post napisał: oprawcafotografii » 30 sty 2010, 07:34

Notariuszem - dobre, ja też się uśmiałem :grin: . Jestem inżynierem-technologiem z wykształcenia.

Nie chcę Cię kolego "oprawcafotgrafii" martwić, ale Microsoft to bardzo cwana firma i zabezpiecza się jeszcze lepiej niż ja: wymyśla tzw. konieczność upgrade korporacyjnych. Każde wprowadzenie nowej wersji Windows implikuje bezwarunkową konieczność jej zakupu. Policz sobie ile taki zapis jest warty w firmach mających np. 100-200 komputerów. A są przecież znacznie większe.
Koszt takiego upradu jest na jedno stanowisko o wiele nizsz niz u mnie w malej firmie.

Ty proponujesz cene programu zwiazana z przychodem klienta :))))))))
Ad rem - wiem panowie, że praca ludzka ma wartość tylko wtedy, gdy ją widać. Za tzw. "komuny" tak było zawsze - robotnik spawający konstrukcje był zawsze lepszy od inżyniera, który je konstruował. W tym przypadku jest podobnie: pospawamy konstrukcje, pofrezujemy tu i tam, a soft sterujący weźmiemy za grosze.
Nie zrozumielismy sie. Nie kwestionuje wartosci Twojego oprogramowania.

Do lez rozsmieszyles mnie propozycja "udzialow" w sprzedazy konkurencji :)
Sytuacja powinna byc dokladnie odwrotna - przychodzi klient, ktory bedzie
kupowal wiecej licencji do dalszej odsprzedazy. Dla kazdej firmy programistycznej
ten czlowiek zostaje dystrybutorem i dostaje spory RABAT a nie wyzsza cene.
Tak dziala wolny rynek :)
Tak więc jeśli moja propozycja jest w waszym mniemaniu jest "uciskiem" - naprawdę mamy wolny rynek, czytaj wybór. Najprościej jest przecież skorzystać ze "wszechpolularnego" Macha w polskiej wersji.
Uff!
Inaczej musielibysmy placic za step2cnc procent od wlasnych dochodow :))))

Na szczescie jak sam zauwazyles rynek nie znosi prozni, a chytry traci dwa razy ;)

Jakub

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14

Post napisał: Piotr Rakowski » 30 sty 2010, 07:56

Tak Jakubie masz rację - 2 programy współpracujące ze sobą idealnie, w sumie 4 lata wytężonej pracy, około 1.5 linii kodu -> jestem normalne strasznym CHYTRUSEM!

Dlatego z pewnością stracę nie sprzedając swojego "dziełka" za grosze. Natomiast będę go uparcie dodawał do swoich maszyn (oczywiście za darmo).

PS1. Zapraszam do wypełnienia tej próżni. Może zamiast prowadzić ze mną dyskusję, oczywiście niezmiernie głęboko merytoryczną (patrz wyżej), zabierzesz się do napisania takiego oprogramowania?

PS2. Gdzie napisałem o sprzedaży "udziałów" konkurencji, bo jakoś nie "skumałem"?

PS3.
Ty proponujesz cene programu zwiazana z przychodem klienta :) )))))))
A co w tym złego? Ja chcę być traktowany, jak sprzedawca powiększający swoją pracą wartość konkretnej maszyny. Pomyśl, gdybyś był dealerem takiej firmy - dostałbyś procent od każdej sprzedanej maszyny - czyż nie?
Ostatnio zmieniony 30 sty 2010, 08:02 przez Piotr Rakowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 6107
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#15

Post napisał: oprawcafotografii » 30 sty 2010, 08:01

PS1. Zapraszam do wypełnienia tej próżni. Może zamiast prowadzić ze mną dyskusję, oczywiście niezmiernie głęboko merytoryczną (patrz wyżej), zabierzesz się do napisania takiego oprogramowania?
Bez sensu - rynek IMO taki sobie o ile nie produkuje sie maszyn.

Poza tym mam juz swoja nisze w ktorej mi dobrze :)
PS2. Gdzie napisałem o sprzedaży "udziałów" konkurencji, bo jakoś nie "skumałem"?
Nigdzie. Ja nie napisalem, ze tak napisales :)

J.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#16

Post napisał: Piotr Rakowski » 30 sty 2010, 08:03

Do lez rozsmieszyles mnie propozycja "udzialow" w sprzedazy konkurencji :)
To nie są Twoje słowa?

PS. Dodałem też cytat do poprzedniej wypowiedzi.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 6107
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#17

Post napisał: oprawcafotografii » 30 sty 2010, 08:09

Piotr Rakowski pisze:
Do lez rozsmieszyles mnie propozycja "udzialow" w sprzedazy konkurencji :)
To nie są Twoje słowa?
Tak, to sa moje slowa. To komentarz do Twojego pomyslu zeby klient za program
mial placic procentem ceny sprzetu. Czyli "propozycja udzialow w sprzedazy konkurencji".

To Twoje slowa? ;)
Polecam więc moje oprogramowanie STEP2CNC.
Ale nie za tyle, za ile sprzedaję je ludziom, a za procent od każdej sprzedanej maszyny.
J.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18

Post napisał: Piotr Rakowski » 30 sty 2010, 08:17

No zaraz: nie klient, a sprzedawca maszyn ma płacić ten procent. Stawiam się w pozycji poddostawcy, który nie jest opłacany stałą kwotą.

Dobra - odwróćmy sytuację, bo widzę, że nie możesz mnie pojąć. Powiedzmy, że kol. Centro buduje maszyny, a ja jestem jego dealerem. Kupuję więc taką maszynę bez systemu sterowania i oprogramowania za pewną kwotę. Jako dealer mam upust dealerski, którego wielkość stały np 10%. W ramach tego upustu ja dodaję swoje oprogramowanie i sterowanie. Czyli zarabiam 10%, ale tym więcej im droższa jest maszyna.

Teraz już rozumiesz?

PS. Cholerka musimy przestać na łamach forum spierać się o kasę, bo powiedzą, że ten kawał o tym, jak powstał cienki drut miedziany to będzie, że o ten grosz to pokłócił się "krakus" z "warszawiakiem", a nie z "poznaniakiem" :wink: (bez obrazy;-).
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 6107
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#19

Post napisał: oprawcafotografii » 30 sty 2010, 08:30

No zaraz: nie klient, a sprzedawca maszyn ma płacić ten procent.
Pianiadze "sprzedawcy" to biora sie skad? Z powietrza? :)

Producent maszyny kupuje od Ciebie soft do dalszej sprzedazy -
bez wzgledu na to jakimi slowy to opiszesz.
Stawiam się w pozycji poddostawcy, który nie jest opłacany stałą kwotą.
A dlaczego ma nie byc oplacany stala kwota za jedna licencje?

Malo tego - w kazdej branzy jest tak, ze im wieksza sprzedaz tym
dostawca dosteje mniejsza kwote za "sztuke" bo stosuje rabaty.
Dobra - odwróćmy sytuację, bo widzę, że nie możesz mnie pojąć. Powiedzmy, że kol. Centro buduje maszyny, a ja jestem jego dealerem. Kupuję więc taką maszynę bez systemu sterowania i oprogramowania za pewną kwotę. Jako dealer mam upust dealerski, którego wielkość stały np 10%. W ramach tego upustu ja dodaję swoje oprogramowanie i sterowanie. Czyli zarabiam 10%, ale tym więcej im droższa jest maszyna. Teraz już rozumiesz?
Mozesz sobie "w ramach 10%" robic cokolwiek - to nie na temat.

Tu dyskutujemy o pomysle dostawania za licencje oprogramowania (takiego
samego) % od ceny maszyn (roznych). W kazdym przypadku wyzszych
niz standardowa cena oprogramowania sprzedawanego luzem.

Oczywiscie producent maszyn moze sie na taki uklad zgodzic,
ale szczerze mowiac musialby byc frajerem :)

To dokladnie tak jakbys za nawigacje GPS w pudelku mial zaplacic wiecej
tylko dlatego, ze jezdzisz drozszym autem.

Na szczescie rynek blyskawicznie takie pomysly weryfikuje :)

J.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20

Post napisał: Piotr Rakowski » 30 sty 2010, 08:40

Przyznaję Ci rację. Wygrałeś. Koniec na tym. Dyskusja jest moim zdaniem bez sensu.

Rynek zdecydowanie zdecydowanie już mnie zweryfikował. I na tym poprzestańmy.

A kol. Centro ma dalej problem...
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”