Ploter - do wszystkiego

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

kowales
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 22 lip 2007, 00:43
Lokalizacja: Warszawa

#141

Post napisał: kowales » 22 mar 2009, 20:47

Witam wszystkich,
to mój pierwszy post na tym forum więc za wszelkie proste pytania z góry przepraszam ;-]
Od jakiegoś czasu pracuję nad projektem frezarki CNC, przyznam się, że dużo rozwiązań podpatrzyłem w konstrukcjach Gmaro i właśnie Piotrjuba. Ponieważ temat się odświeżył, chciałbym jeszcze popytać o parę rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych w tej frezarce.
Piotrjub, jak byś miał czas odpowiedzieć na kilka moich pytań, będę wdzięczny :)

1) gdzie można kupić nakrętki kulowe podwójne użyte w tej maszynie?

Obrazek

2) na stronie trzeciej jest zdjęcie przedstawiające sposób połączenia stołu z nakrętką, chciałbym wykorzystać to rozwiązanie, ale nakrętka nie byłaby centralnie pod stołem, tylko przesunięta w kierunku jednego z końców stołu. Czy takie przesunięcie może wpłynąc negatywnie na działanie całego układu?

Obrazek

3) jak wygląda przygotowanie podstawy do połączenia z bramą? Widzę na zdjęciach, że obie części skręcasz ze sobą. Czy jest tam np. jakieś kołkowanie, aby pozycjonować podstawę względem umieszczonej na niej płytki z otworami, kolejnej płytki i w końcu samej bramy? (mam nadzieję, że nie zamotałem za bardzo)

Obrazek

4) czy możesz pokazać bardziej szczegółowo sposób mocowania płyty z silnikiem do belki poprzecznej bramy?

Obrazek

5) pytanie ogólne, w jaki sposób zapewnić prostopadłość ustawienia podstawy względem bramy? Czy po to są u Ciebie te płytki/podkładki na podstawie i nogach bramy? Czy dzięki temu możesz używać powierzchni tych płytek jako powierzchni bazowych, obrabiać bramę i podstawę osobno (chodzi mi np. o przygotowanie rowków pod szyny), a potem po prostu połączyć obie części?


Pozdrawiam kowales



Tagi:


FROST1978
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 121
Rejestracja: 25 lip 2008, 22:47
Lokalizacja: Śląsk

#142

Post napisał: FROST1978 » 01 lis 2009, 17:26

Piękna robota .... gratulacje . Co do nas czyli Polaków i ich zdolności manualnych to mamy duże tylko chęci i niestety sponsoringu brak. Myślę jednak ,że gdy wszystko będzie jak dotąd w Polsce rozwijało to za 20 lat dogonimy japońców i resztę świata.
NARZĘDZIOWNIA
Precyzyjne szlifierstwo , elektrodrążenie na WEDM i EDM.

Awatar użytkownika

chomikaaa
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 988
Rejestracja: 19 cze 2004, 23:22
Lokalizacja: lodz

#143

Post napisał: chomikaaa » 01 lis 2009, 19:57

Nigdy ich niedogonimy niestety...

1 Wieczny burdel w kraju

2 Korupcja

3 Kolesiostwo

4 Brak czegokolwiek co mozna sprzedac i oprzec na tym gospodarke

5 Oni technologicznie sie ciagle rozwijaja wiec nie jest to mozliwe zeby ich dogonic lub wyprzedzic

Pozatym nie mamy zadnych kopalin ktore moga byc wykozystane w handlu na masowa skale

Co do maszyn w/w to mozna tylko brac z nich przyklad.

Srube napedowa w zasadzie mozesz przeniesc na jeden z bokow ale musisz zwiekszyc sztywnosc ukladu stolika tak aby podczas pracy wrzeciona na drugim koncu a na przeciiwnym sruba - uklad sie nie odksztalcal ponad zalaozona dokladnosc.

Najlepszym rozwiazaniem (jego superpozycja) jest umieszczenie śruby na srodku i lepiej jest trzymac sie tego.
Dlatego ze w tym przypadku wypadkowy blad dla dokladnosci obrobki bedzie najmniejszy z mozliwych dla tego rozwiazania.


d.b.c
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 86
Rejestracja: 20 lis 2008, 16:35
Lokalizacja: znikąd

#144

Post napisał: d.b.c » 01 lis 2009, 20:01

:sad:


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1542
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#145

Post napisał: upadły_mnich » 01 lis 2009, 21:58

kolego Kowales....
litości.. miłe jest to, że przepraszasz za pierwszy post ale...
odp1 nakretki podwójne mozna kupic często u dystyrybutorów nakrętek pojedynczych....
czasami wyłącznie u nich...dziwna zależność ale istnieje i nie wiem czemu.
Btyłem złosliwy ale..
Czytam kolegi pytania i wydaja mi się dziwne...
Przepraszam kolegę pewnie kolega Piotrjub będzie bardziej wyrozumiały.
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej

Awatar użytkownika

chomikaaa
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 988
Rejestracja: 19 cze 2004, 23:22
Lokalizacja: lodz

#146

Post napisał: chomikaaa » 02 lis 2009, 08:07

Mam pytanie odnosnie montazu podstawy maszyny na podstawie :mrgreen:

Mianowicie czy warto jest zastosowac podkladki gumowe ze srubami z obu koncow tzw wibroizolatory czy sobie darowac je?

Czy warto maszyne wibroizolowac od podstawy, maszyny zapewne wpadaja w drgania. Czy one przenosza sie na podloge gdzie maszyna zostala ustawiona?
Pytanie dotyczny malych maszyn budowanych tu na forum.

Wibroizolator mialby sie znajdowac miedzy maszyna jej podstawa a podstawa na ktrorej maszyna zostala ustawiona lub jest z nia skrecana.


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#147

Post napisał: 251mz » 02 lis 2009, 08:18

Wydaję mi się , że jeśli maszyna w miarę lekka to zastosowanie wibroizolatorów jest opłacalne , lecz jeśli cięższa to tylko dobre poziomowanie i na sztywno do betonu...


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#148

Post napisał: olo_3 » 02 lis 2009, 10:12

wszystkie maszyny (nawet te po 15t ) stoją na wibroizolatorach
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.

Awatar użytkownika

chomikaaa
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 988
Rejestracja: 19 cze 2004, 23:22
Lokalizacja: lodz

#149

Post napisał: chomikaaa » 02 lis 2009, 10:21

To akurat wiem ze duze maszyny stoja na wibroizolatorach badz poduszkach pneumatycznych ale czy jest sens i potrzeba je stosowac w malych urzadzeniach?

Jesli tak to co lepiej wibroizolowac sama maszyne czy maszyne wraz z podstawa na ktorej zostala umieszczona badz z nia skrecona?


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#150

Post napisał: olo_3 » 02 lis 2009, 10:29

ja myślę ze sama maszynę - ponadto można wtedy ustawić ja do wagi; ale jeśli połączenie ze "stolikiem" i sam stolik jest na tyle masywny to całość
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”