Jaką techniką wykonać taki detal

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

priv
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2005, 16:53
Lokalizacja: dolnoslaskie

jaka technika wykonac

#11

Post napisał: priv » 03 lip 2009, 08:36

najlepiej WYOBLANIE /z niemieckiego - drykowanie/
sporo warsztatow wykonujacych detale do lamp i zyrandoli ta metoda
jest / bylo w latach 2000 - 2005 / w Blachowni k/ Czestochowy, adresow nie moge podac
bo zapomnialem, najlepiej pojechac i popytac, w Blachowni bylo to mocno rozwiniete
rzemioslo - :wink:


Krzysztof

Tagi:


Autor tematu
Tanner
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2009, 20:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#12

Post napisał: Tanner » 03 lip 2009, 14:18

zolax pisze:
Nie ma na rynku czegoś takiego
Na szybko znaleziony link http://www.rainchain.com/copper_rain_chain.htm (na dole) - jest wzmianka o tym, że mają gorsze właściwości akustyczne :>.

Ja się na tym kompletnie nie znam, nigdy tego nie używłem ale nie wystarczy znaleźć doniczki plastikowe o odpowiednim kształcie i dorobić te łańcuchy? Albo wykorzystać je jako bazę do dalszej obróbki.
\
Na rynku polskim, nie dodałem:) Rozumiem, że wykonanie z plastiku to daleko idący kompromis, ale chciałbym móc zaoferować taki produkt co najmniej 10x taniej niż miedziane odpowiedniki. Takie łańcuchy deszczowe mogę zaoferować jedynie w cenach około 1000zł za sztukę, nie będę się reklamował swoją stroną www, jak ktoś chce to znajdzie :)
wladca-swiata pisze:moim skromnym zdaniem wykonanie tego łańcucha z tworzywa "zabije" jego charakter. Pewnie mając seryjną produkcję można by zaoferować tańszą, plastikową wersję. Wydaję mi się, że jednak matalowy, np. miedziowany łańcuch to było by to, klasa, elegancja, a nie tanie połączone plastikowe doniczki.
Dokładnie tak jak piszesz, ale myślę ze w kraju znaleźliby się chętni na łańcuchy deszczowe, ale bez takiej gotówki.

O wyoblaniu poczytam, może faktycznie wyjdzie taniej niż import, ale nie sprzedaje jeszcze setek sztuk na miesiąc aby opłacało rozpocząć produkcje na miejscu. Tak samo z modelami, oferuje wszystkie producenta, ale niektóre nigdy nawet nie zostały zamówione :) Nie dysponuje funduszami na składowanie łańcuchów które mogą się sprzedać za np. pół roku albo rok. Myślałem, że uda się coś tworzywa sztucznego ale widzę, że to jeszcze nie czas na ten temat:) Wcześniej napisałem do kilku firm zajmujących się termoformowaniem, zobaczymy co odpiszą :)

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#13

Post napisał: maz » 03 lip 2009, 14:27

Jestem z Blachowni koło Częstochowy, znam tych ludzi co to robią ;)
Ale na wyoblarce tego nie zrobisz, bo masz kształtowe krawedzie. Jesli chcesz to robic z blachy, to rozwiazanie -tłocznik-wykrojnik. Robilem podobne rzeczy.
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


blemish
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 18 lis 2004, 21:46
Lokalizacja: podkarpacie

#14

Post napisał: blemish » 09 lip 2009, 00:25

polecam termoformowanie i obcinanie,

jak nei wiesz, gdzie ot zrobić dawaj na priv


No_bo
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 40
Rejestracja: 07 sie 2009, 19:57
Lokalizacja: Kraków

#15

Post napisał: No_bo » 07 sie 2009, 20:12

zgadzam się z przedmówcą - dla małych serii z tworzywa termoformowanie jest jak najbardziej wskazane :).
Zapraszam po szczegóły na priv :)

pozdrawiam,

Awatar użytkownika

qoptics
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 121
Rejestracja: 23 lis 2008, 10:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Jaką techniką wykonać taki detal

#16

Post napisał: qoptics » 06 wrz 2009, 12:19

Tanner pisze:Szukam sposobu na wykonanie takiego detalu z tworzywa sztucznego,
nieprzeźroczystego, barwionego, najlepiej aby można było wybrać kilka kolorów.


Wymiary:
-108mm średnicy górnej
-38mm średnicy dolnej
-140mm wysokości
Chodzi mi o sam kielich, bez mocowań itp :)

Co możecie polecić? Do firm oferujących która technologię wysyłać zapytanie?
Czy ta się to wykonać w sensownej cenie? Na początek nie chciałbym zamawiać
setek sztuk, zależałoby mi tylko na kilkudziesięciu...
Takie elementy wykonuje się metodą formowania na tokarce (robi się najpierw negatyw czyli środek a następnie kawałek alu powoli dociska się stopniowo na wirującym wrzecionie)


AHHH sory to ma być z plastiku więc tylko odlew wchodzi w grę (najtaniej ale tysiące sztuk)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”