WSPÓŁPRACA przy budowie CNC

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

kakate
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 05 lut 2005, 11:30
Lokalizacja: KrakĂłw

#11

Post napisał: kakate » 20 sty 2006, 15:55

Troszkę spóźniona odpowiedź...
Fakt PiotrJub ma rację... to śruba dwuzwojowa - skok 10mm.
Natomiast kiedys napisałem, że maksymalna prędkośc z jaką próbowałem cokolwiek robić to 200mm/sek. Ostatnio z przekory wykonałem próbę - maszyna wykonała 100 kwadratów 1000x1000mm , jeden po drugim z tąże prędkoscią. Przeloty bez obróbki. I cóż cuda sie zdazają - nie wykryto zgubienia kroku. Czyli.... maszyna "made in Częstochowa" górą. Zresztą goraco polecam zapoznanie się z ofertą i mozliwościami maszyn pana Przemka Kimli (www.kimla.pl)



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#12

Post napisał: Piotrjub » 21 sty 2006, 00:52

Kolega ma racje, ale nie do końca cuda były by wtedy, kiedy by osiągał te przesuwy a miał skok śruby 5mm tak jak pisał prędzej. Proszę pamiętać ze kolega podawał skok śruby 5mm i przesuw 200mm a okazuje się, że ma skok 10mm, dlatego mówiłem o cudach.
To naprawdę pięknie brzmi jak się komuś mówi przesuw 200mm/s a skok 5mm a prawda jest brutalna i to w dwóch wersjach albo przesuw 100mm/s i skok śruby 5mm albo przesuw 200mm/s a skok śruby 10mm. Prawda, że to mała różnica takie małe niedopowiedzenie, ale jak ktoś porówna parametry z podanymi prawidłowo to jak to wygląda.
Mała dygresja, albo kolega nie wiedział, co ma i po prostu tak sadził albo ktoś z polecanej przez niego firmy wprowadził go w błąd.
„Zresztą goraco polecam zapoznanie się z ofertą i mozliwościami maszyn pana Przemka Kimli”
Ja już się zapoznałem i to osobiście z możliwościami tych maszyn.


kakate
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 15
Rejestracja: 05 lut 2005, 11:30
Lokalizacja: KrakĂłw

#13

Post napisał: kakate » 04 lut 2006, 09:12

PiotrJub lubi sie kłocić bo mu w zyciu nie wyszło..... Generalnie chodzi o predkość pracy czyli przesuw a nie o skok sruby. W końcu faktury wystawia się za czas pracy a nie za skok śruby :P

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#14

Post napisał: DZIKUS » 04 lut 2006, 13:44

kakate pisze:PiotrJub lubi sie kłocić bo mu w zyciu nie wyszło.....
eeeee... chcialbym, aby mi tez tak "w zyciu nie wyszlo", przynajmniej na plaszczyznie zawodowej. tez lubie sie klocic, wiec chyba jestem na dobrej drodze, nie?

tekst bez wazeliny rzecz jasna.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#15

Post napisał: Piotrjub » 05 lut 2006, 02:57

Kolego kakate jak na razie w życiu wychodzi mi wszystko, co zamierzam, ba nawet mogę śmiało powiedzieć, że nie było takiej rzeczy, która by mi nie wyszła.
Kolega zapomniał ze w dotychczasowej dyskusji a nie kłótni wyszło, że to kolega do końca nie wie, o czym mówi.
Widzę, że dla kolegi niedomówienia są naturalną stroną życia (mam na mysli skok śruby) i najważniejsze abym to ja miał zawsze racje (wstydzę się za te insynuacje :lol: ).
„Generalnie chodzi o prędkość pracy, czyli przesuw a nie o skok śruby”
Generalnie każdy argument jest dobry byle prowadził do celu, ale takiego odwracania kota ogonem dawno nie widziałem.
Aby kolega mógł to jeszcze bardziej zrozumieć mówimy o trzech czynnikach, które są ze sobą połączone i zależne od siebie, skok śruby silnik krokowy (a dokładnie jego obroty) i przesuwy możliwe do osiągnięcia.
Faktura w tym wypadku jest tak logicznym argumentem, że przyznać musze nie wiem, co odpowiedzieć, ale może dam koledze rade nie wiem czy kolega z niej skorzysta, ale może warto zastanowić się nad zwiększeniem skoku śruby np. do 20mm zwiększą się nam przesuwy (dwukrotnie) a to ma jak kolega pisze odzwierciedlenie na fakturze :idea: .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”