Praktyka przy maszynie :)

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC
Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#31

Post napisał: CNCRob » 08 sie 2009, 22:36

czy może znasz imie tego kolesia, który prowadził wam szkolenie? był może czechem? znam jednego czecha, mieszka może w Pilzen i chwali się wszystkim, że ma naprzeciw domu browary pilsnera? :) jeśli tak to on tak ma, dobra gadka jak robi szkolenie, po szkoleniu jak kasa wzięta to kontakt się urywa... jest dobry w tym co robi i wiekszośc firm w czechach jego wynajmuje do przeprowadzania szkoleń.


- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Tagi:

Awatar użytkownika

bodekbodek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 07 sie 2009, 22:18
Lokalizacja: łódzkie

#32

Post napisał: bodekbodek » 10 sie 2009, 20:44

Drogi Draco. System jaki jest na tokarce to HAIDENHAIN MANUAL plus 4110 SINUMERIK 810D MANUAL TURN. JEŚLI COS CI TO MOWI TO JESTEM ZAINTERESOWANY jakąś pomocą.Jak to uruchomić w trybie automatycznym,wgrać jakiś prosty program do obróbki np.wzdłużnej itp. Nie mam instrukcji programowania CNC :sad: Jeżeli możesz to byłbym wdzięczny za jakąś pomoc. :smile: Ten gość który prowadził szkolenie to polak. Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

chomikaaa
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 988
Rejestracja: 19 cze 2004, 23:22
Lokalizacja: lodz

#33

Post napisał: chomikaaa » 10 sie 2009, 21:40

bodekbodek, czy ty czasem nie pracujesz w GE

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#34

Post napisał: CNCRob » 10 sie 2009, 21:54

bodekbodek, szczerze nie bawiłem się w tym programie ale daje głowę urwać, że po paru godzinach samodzielnie spędzonych przy maszynie spkojnie bym już ją programował i ustawiał. wygląda na bardzo prosty sterownik. jeśli chcesz możemy go wspólnie rozpracować i mogę tobie w tym pomóc. tylko nie mam tego na swoim kompie, więc jedyne rozwiązanie na odległość to spora ilość fotek wszystkich okien lub szkolenie na miejscu w waszej firmie.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Awatar użytkownika

bodekbodek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 07 sie 2009, 22:18
Lokalizacja: łódzkie

#35

Post napisał: bodekbodek » 10 sie 2009, 22:17

po paru godzinach samodzielnie spędzonych przy maszynie spkojnie bym już ją programował i ustawiał. wygląda na bardzo prosty sterownik

Hej! Dzięki za chęci zobacze co się będzie działo dalej.Podobno ma ktoś przyjechać kto pracuje na takich maszynach ale .....jakoś nikogo nie widać.... Będę się odzywał w temacie. Porobię troszkę fotek i zobaczymy.Próbuję sam to ogarnąć przy pomocy tego forum i dostępnych tutaj informacji,podręczników,itp. Coraz więcej się dowiaduję.Dzięki za dobre chęci :grin: W miarę możliwości dołącze fotki poszczególnych okienek.Pozdrawiam!

[ Dodano: 2009-08-14, 21:48 ]
Ok ludzie! Udało mi się uruchomić to cudo :smile: Super sprawa bo można pracować w trybie ręcznym ze wspomaganiem tryby automatycznego. Po kilku godzinach spędzonych przy kompie poradziłem sobie jakoś.Dzięki za wszelką pomoc :!: Draco stwierdził że wygląda na bardzo prosty sterownik..... i tak rzeczywiście jest.
Można się złościć ale nie można krzywdzić.

Awatar użytkownika

Autor tematu
luk_asz01
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 306
Rejestracja: 22 sty 2008, 17:12
Lokalizacja: k3n

#36

Post napisał: luk_asz01 » 02 wrz 2009, 20:19

hm.. temat o praktyce, a znajduja sie posty z problemem sterownika itp. szkoda ze, ja jako zalozyciel tematu nie mam mozliwosci kasowania postow ,ktore sa nie na temat :). mogla by byc taka opcja. moze mala ankieta ;/ - ankiete stworze wraz z nowym tematem

a tak pozatym, to wlasnie zaczalem kurs 6 miesieczny. pierwsze dni to zapoznanie sie z bezpieczenstwem przy stanowisku pracy i ogolnie o zasadach i regulach bezpieczenstwa. typowe BHP. zastanawiam sie czy nie nie zalozyc tematu, praktyka . opisywalbym wszystko co robie na tym kursie. bo i tak zapewne bede robilprojekty 3d rysunkow i pisal z reki programy - takie jest zalozenie kursu. rysowanie bryl na kartce plus pisanie proramow uzywajac g-kodu. nastepnie zabawa po kazdym progranie przy maszynie, glownie to beda frezarki. czekam na wasze opinie czy zalozyc cos takiego, jesli bedzie do wam potrzebne do smialo piszczie, ze cos takiego chcecie, jesli nie bedzie zadnych odpowiedzi , to znaczy ze jest to zbedne i bede pisal posty z zapytaniami, co dalej....
zaznacze jeszcze ze oprocz pisania z reki g-kodu , bedziemy miec takze praktyke z mastecam. wiec prosze was o linki z cwiczeniami ,
ten juz mam :P
tak ten :P

[ Dodano: 2009-10-02, 09:47 ]
witam
minal wlasnie pierwszy miesiac kursu. zostalo jeszcze 5 miesiecy
maly opis tego wszystkiego:
-pierszy tydzien to zapoznanie sie z G-kodami i M-kodami ktore kazdy powinien znac,
nie bede ich wymienial , ale naprwde podstawy okolo 15-20 polecen
- pozniejniejsze ty3 tygodnie wygladaly tak, ze grupe 16stu osob podzielono na polowe, pierwsza grupa 8 osobowa uczy sie podstaw toczenia na tokarkach manualnych druga odpowiednio na frezarkach manualnych, w kazdy piatek odbywaja sie wyklady gdzie :
- czytamy rysunki techniczne
- robimy rzuty bryl
- plus teoria - ostanio bylo na temat posuwu a dzis to sie okaze ....

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”