Praktyka przy maszynie :)

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC
Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#21

Post napisał: CNCRob » 30 lip 2009, 23:50

dobra pensja to powiedzmy dla szarego zjadacza chleba to 600e netto na tydzien i wiesz ze zyjesz majac wszystko w du***
masz te dane z obecnej chwili? bo jakoś jestem w UK i takie zarobi są możliwe naprawde w bardzo wąskim gronie... może irlania jest inna (w co mocno wątpię) ale w danej chwili ktoś, kto zarabia 300-400e/tydz. może się cieszyć. stawki mocno spadły w ostatnim czasie.


- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Tagi:

Awatar użytkownika

chomikaaa
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 988
Rejestracja: 19 cze 2004, 23:22
Lokalizacja: lodz

#22

Post napisał: chomikaaa » 31 lip 2009, 11:37

Ja nie napisalem ze tyle dostaniesz ale ze dobra pensja wynosi tyle wiem bo ojciec mojej chrzesnicy tyle zarabia pracuje przy drukarce wielkoformatowej gdzie firma zatrudnia 2 osoby na produkcji

oczywiscie masz racje rynek jest duzo mniejszy bylem tam 3 miesiace w dublinie i nie moglem znalezc pracy i wrocilem

a 400e to raczej przecietna placa nie przy wykladaniu towaru na polki w spare

mozesz poszukac pracy na irishjobs.ie podaja stawki

[ Dodano: 2009-07-31, 11:40 ]
zarabiajac 400e tyg oplacasz pracujac tydzien wynajecie pokoju 1 os w odbrym standardzie
dtugi tydzien pracujesz zeby miec co jesc a z reszta mozesz zrobic co ci sie podoba fakt ze pracy nie ma

jak chcodzilem po dublinie mnostwo firm sie pozwijalo i pelno biur bylo do wynajecia niestety kryzys zabil developerke a z nia padlo wszystko

minimalna placa to 8,65e/h tyle dostajesz na starcie idac dzwigac na magazynie osoba z doswiadczeniem z wysp w pracy dostanie lepsza stawke ale to praca fiz inzynierowie zarabiaja duzo wiecej lecz polak bez doswiadczenia na wyspie ma 98%szans na magazyn albo wykladanie towaru w sklepie


Endrju76
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 351
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:17
Lokalizacja: Śląsk

#23

Post napisał: Endrju76 » 31 lip 2009, 21:14

Może z tej strony coś skorzystasz?
http://www.emco.co.uk/schools.htm
Endrju
Zaznacz "POMÓGŁ" - to nie boli


qdii
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:02
Lokalizacja: olsztyn

#24

Post napisał: qdii » 03 sie 2009, 21:59

mam pytanie czy często stosuje się następującą praktykę: piszesz program ustawiasz maszynę, puszczacz program, idziesz do następnej w innym pomieszczeniu robisz to samo, (programy idą ok. 3 do 10 godzin) zostaje pracownik który wie że jakby coś sie działo to czerwony przycisk, a ty po pracy do domu, a rano pretensje że a to że frez nie wytrzymał, a to jakis alarm typu brak oleju itp.

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#25

Post napisał: CNCRob » 03 sie 2009, 22:03

qdii pisze:mam pytanie czy często stosuje się następującą praktykę:
nie, to tylko tak u ciebie :)
tak bardziej poważnie, nie ma sensu zatrudniać programisty-ustawiacz i osobno operatora do maszyn na których robi się jednostkowe rzeczy. zazwyczaj jedna osoba robi od początku do końca, co najwyżej, można powieżyć komuś przypilnowanie maszyny jeśli musimy od niej odejść.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


qdii
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:02
Lokalizacja: olsztyn

#26

Post napisał: qdii » 03 sie 2009, 22:19

przypilnować rozumiem , ale chyba nie na pare godzin bez mozliwości wpływania przez ten czas na prace maszyny?


glopijasio
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 34
Rejestracja: 24 lip 2009, 02:11
Lokalizacja: z Polski

#27

Post napisał: glopijasio » 04 sie 2009, 00:38

Do qdii: widzę, że się dziwisz. Ja czasami mam dyżury:

1. Przychodzę w niedzielę o 6.00 - od strażnika biorę klucz do zakładu, bo nikogo w firmie nie ma - ściągam detal z frezarki, zakładam nowy, planuję, puszczam obróbkę zgróbną, przez dwie godziny czekam aż zgrubna się skończy, potem bazuję głowice wykańczającą - 3-5 minut, puszczam, czekam o,5 godz. resetuję, sprawdzam wymiar, jeśli jest O'K to bazuję jeszcze raz gł. wyk. puszcz. i idę do domu. po 12 godzinach (jest 18.00) przychodzę, obracam detal o 180stopni i j.w. Co ma się stać?! tego typu detal jest u nas robiony w ten sposób od pół roku i nic się do tej pory nie stało.

Są różne detale i do każdego trzeba podchodzić indywidualnie, ale jak się obrabia podobne sztuki, to dochodzisz do rutyny .

Ps. Te w/w detale to ok.40%przychodów ze sprzedaży naszej firmy, tak więc czy niedziela, czy sylwester i Nowy Rok, to maszyna musi iść. Kwestią jest tylko cena za dyżury.

Awatar użytkownika

bodekbodek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 07 sie 2009, 22:18
Lokalizacja: łódzkie

#28

Post napisał: bodekbodek » 07 sie 2009, 22:42

Witam :neutral: Jestem tu nowy.Mam pytanie czy ktoś miał kontakt z tokarką Masturn70CNC ??Dostaliśmy taką w firmie.dwie osoby były na TYGODNIOWYM kursie w Czechach i nic nie wiedzą.Ja jestem tokarzem ale nie pracowałem na tokarce już 12 lat.Podstawy się pamięta.Potrafie włączyć w trybie ręcznym,ale to do du...y.Brak wyczucia bo wszystko hydraulika.Od czego zacząć?Może ktoś ma do czynienia z taką tokarą.Oprogramowanie Haidenhaima.Bardzo chcę się nauczyć obsługi ale czy to możliwe w krótkim czasie??

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#29

Post napisał: CNCRob » 07 sie 2009, 23:55

bodekbodek pisze:Oprogramowanie Haidenhaima
CNC PILOT? jeśli tak to znam bardzo dobrze to sterowanie i mogę pomóc jak i również przeprowadzić ponowne szkolenie w języku polskim u was w firmie.

Tak na marginesie, co oni robili tam przez cały tydzień, że się nic nie nauczyli? :shock: Zazwyczaj szkolenia trwają max 3 dni! Ja po 4 dniowym szkoleniu kilka lat temu, szkoleniowiec gadał do mnie w języku czeskim i niemieckim a ja do niego w angielskim i polskim (hehe) potrafiłem już sam ustawić maszynę i ją zaprogramować w zupełnie nowym mi sterowaniu.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Awatar użytkownika

bodekbodek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 07 sie 2009, 22:18
Lokalizacja: łódzkie

#30

Post napisał: bodekbodek » 08 sie 2009, 12:24

Dzięki za odp. Szkolenie robiła jakas firma która sprowadzała nam tokarke i obecnie gość który prowadził to szkolenie nawet telefonu nie odbiera.... :!: W poniedziałek dowiem sie więcej szczegułów to się odezwę.Całe oprogramowanie jest w jez. polskim.Nie zwracalem uwagi na drobiazgi ale teraz wszystkiego się dowiem i odpiszę co i jak.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”