
Forma do odlewania z ołowiu
-
- Specjalista poziom 1 (min. 100)
- Posty w temacie: 2
- Posty: 115
- Rejestracja: 10 lut 2009, 15:39
- Lokalizacja: oostrozebeke
http://www.twolefthands.nl/Zwart%20Krui ... gieten.htm
ten pan ma fajne pomysly w zwiazku z odlewaniem kul
i nie tylko
fotki niezle
ten pan ma fajne pomysly w zwiazku z odlewaniem kul
i nie tylko
fotki niezle
-
- Specjalista poziom 2 (min. 300)
- Posty w temacie: 2
- Posty: 420
- Rejestracja: 29 gru 2007, 21:01
- Lokalizacja: Warszawa
Forma musi być metalowa i najlepiej na jeden pocisk. Ważna jest tu cała gimnastyka z własciwą temperaturą formy i ołowiu, co ma wpływ na jakość i powtarzalność odlewanych pocisków, a to z kolei wpływa na osiągane wyniki. Forma na wiele pocisków, nawet starannie wykonana, nie pozwoli na odlanie jednakowych pocisków, bo nie utrzyma własciwej temperatury. Oczywiście mówimy o formie do ręcznego odlewania przy wykorzystaniu kociołka. Taki przynajmniej pogląd panuje w strzeleckim środowisku. Zreszta odlewanie to także atrakcja, nie mniej istotna od samego strzelania
Ja mam pojedyncze formy, odlewam max po 200 pocisków i jest ok. Nawet kiedyś myślałem o wykonaniu formy do maxiballi w kalibrze .45, ale jakoś nie odczuwam takiej potrzeby, więc leję z fabrycznych kupionych po 80-100zł w Polsce.

pozdrawiam
Maciek
miłośnik maszyn parowych i silników GAD
Maciek
miłośnik maszyn parowych i silników GAD
-
- ELITA FORUM (min. 1000)
- Posty w temacie: 2
- Posty: 1182
- Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:56
- Lokalizacja: bydgoszcz
Odlewamy z ołowiu artykuły wędkarskie, mamy formy gdzie odlewa się 6 identycznych detali na raz, formy sa z litej stali drążone, odlewanie jest ręczne i cały pic polega na doborze rodzaju ołowiu , w mieszance musi byc pewien procent miękkiego jaki twardego, mówie oczywiście o ołowiu zakupionym w hucie bez zanieczyszczeń bo zanieczyszczony do odleawnia to udręka , formy sa podgrzewane.