Dobór prasy

Prasa hydrauliczna 200t

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
SPFzachód
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2018, 09:54

Dobór prasy

#1

Post napisał: SPFzachód » 08 maja 2018, 10:19

Witam,

Mam pytanie do forumowiczów, mianowicie zdecydowałem się na zakup prasy hydraulicznej, która ma służyć do wykrawania oraz przetłaczania blach stalowych o grubości do 0.55 mm, i powierzchni do 0,24 m2. Poniżej znajduje się link do prasy która najbardziej mi odpowiada.
Duży stół, zmienna prędkość przesuwu, cena nie jest zbyt wygórowana, niestety nie miałem do czynienia w przeszłości z tym typem prasy. Zastanawia mnie sposób prowadzenia, który został w niej zastosowany, narzędzia do wykrawania w pierwszej fazie oraz przetłaczania w drugiej jakich używamy wymagają dużej precyzji prowadzenia co wpływa znacząco na ich żywotność pytanie czy ten typ prowadzenia mi to zapewni czy warto jednak poszukać prasy czterokolumnowej ? Czy, któryś z forumowiczów spotkał się w praktyce z podobną prasą i może mi coś o niej powiedzieć ? Interesuje mnie wszystko co wiecie od sterowania do konstrukcji mechanicznej, każda wskazówka, porada będzie przydatna, poniżej znajduje się link do aukcji :

http://allegro.pl/prasa-hydrauliczna-20 ... 34408.html


Z góry dziękuje za odpowiedź,

Kacper



Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7977
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Dobór prasy

#2

Post napisał: WZÓR » 08 maja 2018, 16:40

SPFzachód pisze:
08 maja 2018, 10:19
.... narzędzia do wykrawania w pierwszej fazie oraz przetłaczania w drugiej jakich używamy wymagają dużej precyzji prowadzenia co wpływa znacząco na ich żywotność pytanie czy ten typ prowadzenia mi to zapewni czy warto jednak poszukać prasy czterokolumnowej ? ....
Narzędzia takie powinny być osadzone na płycie górnej / dolnej przyrządu , gdzie prowadzenie zapewniają słupy i tuleje prowadzące.
Wybór takiej , czy siakiej prasy nie wpłynie więc na trwałość wspomnianych w tym temacie narzędzi .

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


stara_kuznia
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2012, 10:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dobór prasy

#3

Post napisał: stara_kuznia » 10 maja 2018, 22:24

WZÓR pisze:Narzędzia takie powinny być osadzone na płycie górnej / dolnej przyrządu , gdzie prowadzenie zapewniają słupy i tuleje prowadzące.
Wybór takiej , czy siakiej prasy nie wpłynie więc na trwałość wspomnianych w tym temacie narzędzi .


Dokładnie!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”