Poprawna konfiguracja drukarki

Dyskusje dotyczące druku i drukarek 3D

Autor tematu
mpkmateusz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2016, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Poprawna konfiguracja drukarki

#1

Post napisał: mpkmateusz » 24 kwie 2016, 14:26

Witam. Ostatnio kupiłem mniejszą dyszę do drukarki. Wcześniej miałem 0,4 a teraz mam 0,2. Nie wiem czy dobrze poustawiałem wartości w slicerze, bo podczas wydruku powstaje siateczka (tak jakby za mało materiału wychodziło z extrudera). Ma ktoś może na to sposób?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 25 kwie 2016, 13:33

Witam

Nie ma uniwersalnego sposobu a raczej plku na konfiguracje drukarki. Każda drukarka żyje "swoim życiem". Zawsze możesz dodać filnamentu albo go ująć, zmienić prędkości rektrakcji oraz same prędkości posuwu. To trzeba moim zdaniem zrobić samemu na zasadzie prób i błędów - ale podkreślam to jest moje zdanie

Druga sprawa, że można coś spróbować pomóc ale trzeba znać typ drukarki i rodzaj filnamentu.

robert


Krowal
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 24 lut 2016, 15:40
Lokalizacja: Mazowsze

#3

Post napisał: Krowal » 26 kwie 2016, 12:05

Jeśli masz dyszę 0,2mm, to wysokość warstwy 0,2 mm jest moim zdaniem za duża.

Jak sam zauważyłeś wygląda na to, że z ektrudera wychodzi za mało materiału. Jeśli masz filament o nominalnej średnicy 1,75mm, nie musisz wpisywać dokładnie takiej - możesz podać np. 1,65 i zobaczyć, czy będzie lepiej.

Poza tym na zdjęciu wydruku widać trzy strefy, o różnym stopniu wypełnienia. Czy masz wypoziomowany stół? Jeśli tak, to czy filament jest równo podawany, nie zacina się? Może ma dość mocno różniącą się średnicę?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Drukarki 3D, RepRap”