Ploter Lynx 1120K - podpięcie pod USB

Problem z podpięciem plotera Lynx po USB

Plotery tnące

Autor tematu
UnluckY
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 02 sie 2019, 18:44

Ploter Lynx 1120K - podpięcie pod USB

#1

Post napisał: UnluckY » 02 sie 2019, 18:52

Cześć,
od dwóch dni walczę z ploterem Lynx 1120K, zakupionym niedawno z drugiej ręki. Próbuję podłączyć go pod USB (ploter fabrycznie posiada złącze RS232). Dokupiłem kabel RS232-USB, oraz poinstalowałem sterowniki oraz oprogramowanie ArtCut z płytki, która otrzymałem wraz z ploterem od sprzedającego.
Przyznam, że jestem trochę zielony w tych sprawach, nie miałem wcześniej styczności z ploterem tnącym, tym bardziej urządzeniami podpinanymi po złączach RS232.
Czy mógłbym liczyć na jakieś wskazówki, pomoc w doborze sterowników, kabli, tak aby skutecznie uruchomić ploter?




zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ploter Lynx 1120K - podpięcie pod USB

#2

Post napisał: zibi » 05 sie 2019, 06:56

Z reguły urządzenia z RS232 nie lubią przejściówek usb. Czasem potrzebny sprzętowy port szeregowy w laptopie do samej transmisji programu do urządzenia. Oprogramowanie do przesyłania musi widzieć port np COM1 a parametry transmisji na porcie com i w urządzeniu muszą być takie same i zgodne ze standardem urządzenia odbierającego dane.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”