Ploter laserowy Grand central instrukcja obsługi

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
164G
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2018, 23:11

Ploter laserowy Grand central instrukcja obsługi

#1

Post napisał: 164G » 25 kwie 2019, 19:29

Witam, czy jest tu ktoś kto uzytiuje ploter laserowy Grand central 1390? Potrzebuję do niego instrukcje obsługi i mam parę pytań z nim związanych.



Tagi:

Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

Re: Ploter laserowy Grand central instrukcja obsługi

#2

Post napisał: bratanek65 » 28 kwie 2019, 16:47

Wnioskując po formacie to jakiś zwykły "chińczyk".
Dowiedz się jakie ma sterowanie i znajdź instrukcję do sterownika. To wystarczy.
W reklamie internetowej widzę że: "Minimalne znaki litery 0.5mm".
Przed zakupem każ sobie wygrawerować te "litery 0.5mm" bo jak dla mnie to kłamstwo.
"Let's Go Brandon"

Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

Re: Ploter laserowy Grand central instrukcja obsługi

#3

Post napisał: abyss » 28 kwie 2019, 20:00

bratanek65 pisze:
28 kwie 2019, 16:47
W reklamie internetowej widzę że: "Minimalne znaki litery 0.5mm". Przed zakupem każ sobie wygrawerować te "litery 0.5mm" bo jak dla mnie to kłamstwo.
Robiłem dosyć precyzyjne próby na kamieniu i soczewką, którą testowałem (2.5") da się zejść praktycznie do około 170dpi. 1.5" z pewnością mniej. Jednak problemem jest znalezienie materiału na którym to będzie sensownie widać :)
Poniżej test ww - szpilka ma średnicę 0.62mm a jej główka w najszerszym miejscu 1.72mm (mierzone mikrometrem). Ponieważ cień nieco ukrywa "grubość" szpilki - to zestaw linia+czarny pasek po lewej ma szerokość 0.3mm
Obrazek Zdjęcie i próbki moje, nie chciało mi się odpalać mikroskopu - tylko z telefonu i stąd taka jakość. Przy tych wielkościach problemem jest sama rozdzielczość "materiału" - by było to czytelne. Może z głowicą z podwójną soczewką się da coś czytelnego - tylko kto to będzie czytał?!? (Te głowice dostępne były początkowo chyba po 230$, teraz są tańsze - do kupienia u tych, co kolejno "kradli" rozwiązanie i sprzedawali taniej.)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”