Ploter DMP-60 DL Pomocy!

Plotery tnące

Autor tematu
Damian-str
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 69
Rejestracja: 28 lut 2009, 20:04
Lokalizacja: Zawiercie

Ploter DMP-60 DL Pomocy!

#1

Post napisał: Damian-str » 23 kwie 2010, 15:46

Witam.

Właśnie okazyjnie kupiłem używany ploter pisakowy DMP-60 DL.

Jest to mój pierwszy ploter i nie mam pojęcia jak go się obsługuje.
Wiem że jest to stare urządzenie. Może ktoś z Was mi podpowie jaki program powinienem zainstalować abym mógł podłączyć ploter do komputera?
Czy można nim sterować bezpośrednio na przykład z autocada?
Zależy mi na szybkiej odpowiedzi ponieważ muszę sprawdzić czy ploter jest sprawny.

Pozdrawiam Damian



Tagi:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: diodas1 » 23 kwie 2010, 18:27

Nie wiem jak nowsze autocady ale np ACAD14 ma w sobie sterownik do tego plotera. Żeby jednak zadziałał trzeba go zainstalować w komputerze. Robi się to tak: Po otwarciu ACADa klikasz w menu "narzędzia/parametry" W otwartym okienku dialogowym wybierasz zakładkę "drukarki", następnie klikasz "nowa" a z wyświetlonej listy sterowników wybierasz Houston Instrument ADI 4.2 i idziesz dalej zgodnie z kolejnymi poleceniami czyli wybierasz model plotera i parametry jego pracy. Kiedy skończy się proces instalacji i podłączysz ploter do komputera wówczas możesz już coś wyplotować Poleceniem plik/drukuj. W tym poleceniu też masz kilka opcji do poznania i wykorzystania.
Można też plotować z Corela ale wówczas trzeba zainstalować inne sterowniki które powinny jeszcze błąkać się gdzieś w sieci . Instaluje się je z pozycji start/ustawienia/dukarki/nowa. Tak jest przynajmniej w win98 :)


Autor tematu
Damian-str
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 69
Rejestracja: 28 lut 2009, 20:04
Lokalizacja: Zawiercie

#3

Post napisał: Damian-str » 24 kwie 2010, 13:59

A wie ktoś co zrobić gdy wyskakuje "device error 15" wiem ze jest coś nie tak z komunikacją, ale co?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”