PCB

Na tym forum rozmawiamy o elektronice nie związanej bezpośrednio z tematem CNC

Autor tematu
251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

PCB

#1

Post napisał: 251mz » 02 cze 2005, 23:36

dziendobry mam schemat z EP 12/2003 chodzi o spawarke TIG dc wiec tak przerysowałem w wiekszosci schemat do eagla . chcialem przekonwertowac schemat na pcb i tu sie zaczeły problemy bo zawsze mi wychodzi od 67 do 80 procent wykonania sciezek i nie umiem sobei z tym poradzic . czy umie mi ktos pomóc lub zaproponowac lepszy program który stworzy mi płytke sam itp bo z tym eaglem to jzu nie mam siły ;(



Tagi:

Awatar użytkownika

chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#2

Post napisał: chaos » 03 cze 2005, 01:25

Z płytkami jednostronnymi jest bardzo ciężka sprawa. Raczej nie znajdziesz programu, który odwali za ciebie robote rysowania ścieżek.
Płytki 2-stronne wychodzą już o wieeeele lepiej. Osobiście używam Protela i płytki rysuje ręcznie. 2 stronne robi praktycznie idealne, chociaż też często wymagane są poprawki.


cncracing
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 21 mar 2005, 15:35
Lokalizacja: kielce

#3

Post napisał: cncracing » 03 cze 2005, 10:55

Nie pomogę ci w wykonaniu PCB ale może podpowiem ci coś o samej spawarce co może zaoszczędzić ci pracy, podczas wykonywania tej spawarki kontaktowałem się z autorem projektu jest nim technik spawalnictwa z Politechniki Szczecińskiej pan Stanisław Krasicki przykro mi ale w schemacie i opisie są pewne błędy
a to część email od autora do mnie:
Jest mi przykro, ale Redakcja EP nie odpowiedziała na
żaden mój list. dot. korety błędów pomimo, że moje opracowanie wysłane do
druku było wolne od wad. Dostałem kilkadziesiąt e-listów (zdumiało mnie
zainteresowanie tym tematem) i jestem bezradny, ponieważ płytki drukowane
jak Pan widzi na fotografii wykonane są na "piechotę" i nie dysponuję tzw.
"fabrycznymi", do czego zobowiązała się Redakcja EP.
Dziwi mnie to, bowiem jak się spojży na wykaz "kitów" publikowanych w EP, to
spora część są rzeczywiście kitami, a sfabrykowanie płytek do mojego
opracowanie nie należy do zadań trudnych.
Pozdrawiam
St. Krasicki
[email protected]
jeżeli nie masz ich uwzględnionych to wstrzymaj się z robotą.
Mogę ci wysłać na email to co otrzymałem od autora lub sam się z nim skontaktuj to bardzo miły człowiek i na pewno odpowie na wszystkie twoje pytania.
Pozdrawiam.


Autor tematu
251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: 251mz » 03 cze 2005, 11:00

heheh z autorem to rozmawiam o tej spawarce juz od okolo roku:) płytek faktycznie nie ma ale autor dosłał mi korekte do schematu. apropo jak masz pytki do tego to zapodaj albo przeslij mi to czego jeszcze ja nie mam


Marky
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 79
Rejestracja: 04 paź 2004, 18:46
Lokalizacja: Płock/Warszawa

PCB Spawarka TIG

#5

Post napisał: Marky » 03 cze 2005, 11:25

Czasem w Eagle trzeba po prostu użyć ręcznie dodawanych zworek - to jedna z najłatwiejszych metod obejścia problemu autorutera w Eagle. Jeśli masz kompletny schemat w eagle, możesz spróbować podesłać - może uda się trochę zoptymalizować lub dokończyć. Na tym etapie nie jest to już chyba sensowmne zmieniać program.


Autor tematu
251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#6

Post napisał: 251mz » 03 cze 2005, 11:29

tak tymbardziej ze tamjest tylko 5 timerów ne555 a reszta to el. bierne. wykoncze schemat i podesle tobie. dobry by byl program którego autorouter sam ustawia sobie elementy:)


cncracing
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 21 mar 2005, 15:35
Lokalizacja: kielce

#7

Post napisał: cncracing » 03 cze 2005, 11:31

Płytki do spawarki robiłem na biega ręcznie i trawiłem mam 1 komplet zamontowany w spawarce ale prześle ci korespondencje jaką miałem z autorem sam bym się zaopatrzył w takie płytki miałem trochę dylematów przy robieniu spawarki może tobie to lepiej wyjdzie.


Autor tematu
251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#8

Post napisał: 251mz » 03 cze 2005, 11:34

[email protected] jak mozesz najszybciej:) dzieki. apropo ile cie wyniosła elektronika cała tzn tyrystory i diody i elementy na płytki i przekazniki. i jakie wymiary masz radiatorów przy tej spawarce??
ps zastanawiałes sie nad przerobieniem układu aby byl ac/dc


Marky
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 79
Rejestracja: 04 paź 2004, 18:46
Lokalizacja: Płock/Warszawa

PCB płytka TIG

#9

Post napisał: Marky » 03 cze 2005, 11:35

A można by tak poprosić o wystawienie gdzieś schematu? Może więcej osób będzie zainteresowabych w tym temacie. Jeśli dałoby się później do tego dołączyć gotową płytkę, to przecież już byłby kompletny projekt. Może do wykożystania w jakimś CNC automacie spawalniczym?


cncracing
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 21 mar 2005, 15:35
Lokalizacja: kielce

#10

Post napisał: cncracing » 03 cze 2005, 11:39

Ok. postaram się jak najszybciej wysłać to co mam i opisze ci co gdzie kupowałem i ile mnie kosztowało.

[ Dodano: 2005-06-03, 12:16 ]
Spawanie metodą TIG jest super pewnie każdy by chciał mieć taki sprzęcik w domu ale zautomatyzować tej metody się nie da. To spawanie ręczne ale bardzo precyzyjne z tego co pamiętam moja cała spawarka zamknęła się w cenie 400zł. kolega z serwisu spawalniczego załatwił mi używany palnik za 50zł potrzebny jest też gaz osłonowy (argon do spawania aluminium i argon lub mieszanka argonu z helemdo spawania stali)
Jeżeli chodzi o przerobienie na AC/DC to jeżeli jesteś na tyle biegły to czemu nie ale pamiętaj ze w spawarkach transformatorowych TIG/AC były montowane dodatkowo baterie kondensatorów,
ja zamówiłem w http://design77.republika.pl/ gotowe sterowanie AC/DC + dokumentację do układ bezdotykowego zapalania łuku i czekam na przesyłkę jak gość mi przyśle to się wypowiem co to jest warte, sprzedający twierdzi że spawali na tym sterowniku i było OK. Kusi mnie zrobienie sobie inwertora to dopiero zabawka.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika ogólna”