Okładzina prowadnic

Dyskusje na temat przesuwu liniowego stosowanego w maszynach
Awatar użytkownika

Autor tematu
kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

Okładzina prowadnic

#1

Post napisał: kostner » 12 kwie 2008, 10:49

Witam
Nie wiem czy to o czym pisze nazywa sie okladzina prowadnicy ale chodzi mi o tworzywo sztuczne ktore naklejone jest na jedna strone prowadnicy np jaskółczego ogona. Na zdjeciu ponizej widac o co mi chodzi.

Czy ktos z Was wie gdzie to kupic, jak sie to fachowo nazywa, ile kosztuje i jak sie wymienia ??

Pozdrawiam
Daniel
Załączniki
okladzina.jpg
okladzina.jpg (55.42 KiB) Przejrzano 4746 razy


Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(

Tagi:


Frantz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 281
Rejestracja: 14 lis 2007, 21:19
Lokalizacja: Śląsk

#2

Post napisał: Frantz » 12 kwie 2008, 12:26

Witam .Ktoś poszedł na łatwizne i poszlifowaniu łoża aby nie dorabiać nowego klina przykleił tworzywo i w ten sposub podniósł suport .Wiem że potocznie mówi sie na to tworzywo TERKAJT.Widziałem jak wyklejano pod płytą suportową po przeszlifowaniu łóż tokarki.Z powodzeniem można zastosować także tekstolit .Prosze nie zapomnieć o porządnym doskrobaniu z zachowaniem geometrii.Chętnie odpowiem na kolejne pytania.Powodzenia!

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#3

Post napisał: ALZ » 12 kwie 2008, 12:42

Wygląda to dość dziwnie, ktoś się nie postarał. Dla Twojego problemu polecam produkty Chester Molecular maja oni preparaty do regeneracji min łóż tokarek Chester Metal Slide

Awatar użytkownika

Autor tematu
kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#4

Post napisał: kostner » 12 kwie 2008, 13:21

Frantz pisze:Witam .Ktoś poszedł na łatwizne i poszlifowaniu łoża aby nie dorabiać nowego klina przykleił tworzywo i w ten sposub podniósł suport .Wiem że potocznie mówi sie na to tworzywo TERKAJT.Widziałem jak wyklejano pod płytą suportową po przeszlifowaniu łóż tokarki.Z powodzeniem można zastosować także tekstolit .Prosze nie zapomnieć o porządnym doskrobaniu z zachowaniem geometrii.Chętnie odpowiem na kolejne pytania.Powodzenia!
Maszyna miala to tworzywo od nowosci - prowadnica nigdy nie byla szlifowana - zreszta na klinie jest to samo co widac na zalaczonym zdjeciu ponizej. Ponadto jak sie blizej przyjrzec to pod tym tworzywem widac ze powierzchnia loza jest niezbyt gladka - co moim zdaniem ma poprawic przyczepnosc tego tworzywa do loza. Maszyna ta to frezarka cnc a chodzi o loze osi X. W prowadnicach slizgowych to tworzywo stosuje sie juz kilkanascie lat.

Pozdro Daniel
Załączniki
klin.jpg
klin.jpg (44.07 KiB) Przejrzano 4668 razy
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(


Frantz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 281
Rejestracja: 14 lis 2007, 21:19
Lokalizacja: Śląsk

#5

Post napisał: Frantz » 12 kwie 2008, 13:51

Witam .Czy jest dokumentacja techniczna tam będzie na pewno napisane co to za mariał.W takim przypadku jest to element który sie zużywa więc w serwisie będą mieli części w postaci gotowych taśm do nalepienia .W ostateczności polecam Poliamid.Można go kupic w płytach tylko nie wiem jaka jest najmniejsza grubość handlowa.To dobry materiał na ślizgi .

Awatar użytkownika

Autor tematu
kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#6

Post napisał: kostner » 12 kwie 2008, 14:54

Panowie

Nowe maszyny sa robione w dwoch wersjach z prowadnicami slizgowymi, oraz z prowadnicami kulkowymi w roznych wersjach.

Prowadnice slizgowe maja zawsze z jednej strony tworzywo z drugiej szlifowane loze. Mi chodzi DOKLADNIE o tworzywo stosowane do prowadnic slizgowych a nie o tworzywa ktore mozna zastosowac.

Dokumentacji jeszcze nie przegladalem a serwis jest w Korei - firma ktora sprzedala ta maszyne w Niemczech nie ma pojecia z czym to sie je.

Pozdro
Daniel
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(

Awatar użytkownika

Wodzu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 674
Rejestracja: 29 lip 2006, 19:32
Lokalizacja: z sasiedztwa

#7

Post napisał: Wodzu » 12 kwie 2008, 15:35

Prawda leży pośrodku -Arystoteles.Może dlatego wszystkim zawadza -Wodzu.


wieslawbarek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 847
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:28
Lokalizacja: Bielsko Biała

#8

Post napisał: wieslawbarek » 12 kwie 2008, 16:52



walter~
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 141
Rejestracja: 22 sie 2007, 04:52
Lokalizacja: USA

#9

Post napisał: walter~ » 12 kwie 2008, 23:54

kostner pisze:Mi chodzi DOKLADNIE o tworzywo stosowane do prowadnic slizgowych a nie o tworzywa ktore mozna zastosowac.
Tak jak koledzy pisza, Turcite. Jednak stosuje sie to raczej na nowe powierzchnie bo musza one byc proste, poza tym ciezko to przykleic do zeliwa.

W uzywanych wiekszosc ludzi wymienia to na Moglice (o ktorej mozna przeczytac w ostatnim poscie mojego tematu).

Awatar użytkownika

Autor tematu
kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#10

Post napisał: kostner » 13 kwie 2008, 00:35

Walter ale moglice to zywice a tutaj ewidentnie powierzchnia jest przygotowana pod okladzine. Mysle ze zastosuje Turcite. Dzieki za podpowiedzi :)
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego”