Ogólnie opinie na temat zakupu używanego WaterJeta.

Jaka maszyna jako pierwsza tego typu? Może Rychly Tom?

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

Autor tematu
Brezniew
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 57
Rejestracja: 12 wrz 2019, 13:08

Ogólnie opinie na temat zakupu używanego WaterJeta.

#1

Post napisał: Brezniew » 12 wrz 2019, 13:25

Witam wszystkich.
To jest mój początek na forum (ale czytałem już od jakiegoś czasu nie mając konta) więc pozdrawiam wszystkich, którzy mają podobną zajawkę do mojej :)

Chciałem kupić pierwszego waterjeta, ale że budżet jak to budżet ograniczony, to zastanawiam się nad używką.
Maszyna ma służyć z początku do cięcia różnych materiałów z racji tego, że w moim regionie jest zapotrzebowanie zarówno od kamieniarzy, przez fliziarzy na ślusarzach i stolarzach kończąc. Zależy mi na w miarę dużym stole ponieważ blaty kamieniarskie często mają format ~155-170 x 305-350cm.
Sam generalnie chciałbym się zająć wycinaniem elementów do użytku w szeroko pojętej motoryzacji, czyli generalnie z różnego rodzaju metali.

Wybierając używkę mam ograniczony wybór bo jest to co jest, ale jest od jakiegoś czasu na portalu ogłoszeniowym maszyna Rychly Tom 4020. Może ktoś już ją obejrzał? A może nie warto? Jest to maszyna w moim zasięgu finansowym.
Pracuje na programie Wrykrys, podobno pompa ma 23000 mth ale jest po dużym serwisie i dodatkowo jest stacja uzdatniania wody.
A może ktoś podsunie coś innego?

Dodam na koniec, że nie miałem jeszcze nic wspólnego z cięciem wodą, ale rysunek techniczny znam, pracowałem kiedyś na SolidWorksie więc programu się nauczę, a generalnie pracuję na różnych obrabiarkach więc tego typu zajęcia nie są mi obce.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”