Niestety polityczyno-gospodarcze...

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#11

Post napisał: bartuss1 » 12 paź 2015, 08:26

a czytałem o tym na portalu "w polityce". Chodziło o to ze kupili ziemie bez licytowania się, po prostu za tyle ile agencja rolna wystawiła, nie przepychali się i za to własnie posądzono ich o zmowę i po chamsku zakuto w kajdanki - jednego sciagneli z traktora prosto z pola, a drugiego w domu, ponoć był sam z 2 latkiem i wybłagał ze zadzwoni do zony bo policja prawie chciała 2 latka samego w domu zostawić - i to sie nazywa praworządne panstwo.


https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#12

Post napisał: mc2kwacz » 12 paź 2015, 12:59

Jeszcze się dowiemy z "niezależnych mediów" a już na pewno na jakimś wiecu PiS z udziałem pana M. na psychotropach, że tego z traktora ściągnęli a traktor pojechał dalej bez kierowcy, zaś dwulatka nie skuli tylko dlatego że takich małych kajdanek AKURAT nie mieli :lol:

No po prostu niesamowite! Policja aresztuje ludzi podejrzanych o przestępstwo gospodarcze. I to jeszcze rolników, niepokalaną sól tej ziemi. Skandal po prostu! O takie Polskie walczylimy? :lol:

Awatar użytkownika

grg12
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1686
Rejestracja: 03 sty 2007, 14:27
Lokalizacja: Wiedeń

#13

Post napisał: grg12 » 12 paź 2015, 16:30

Pytanie brzmi czy paru ludzi umówiło się który wygra a reszta robi za "dekoracje" żeby nie unieważniono licytacji (nie wiem czy jest to nielegalne - pewnie tak) czy też "ludzie z układu" aktywnie uniemożliwiali osobom trzecim udział w licytacjach (gazwyb wspominał coś o organizowaniu licytacji przed oficjalnym terminem ale konkretów brak). Jesli to drugie - chyba nikt nie ma wątpliowści że jest to nielegalne....

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#14

Post napisał: bartuss1 » 12 paź 2015, 16:46

a moze było tak zwyczajnie że aż podejrzanie?

odnosnie pisow i pozostałych partii z opozycji i kandydujących, to jednak platforma sama dąży do zaorania się, dzisiaj o tym gazoporcie taka sama szopka jak z Bronkiem i budową autostrady, gdzie robotnicy w tle robili coś zupelnie bez sensu, a w gazoporcie wygonili wszystkich wlacznie z rusztowaniami zeby w zasiegu kamer nie było widać zadnych robot.
Ot taka propaganda sukcesu, więc jak taki telewidz tefałenu moze nie wierzyć w to co pokazują mendia, zwłaszcza te z tzw misją, bezstronne i w ogóle ?
kwacz, ty panu M do piet nie dorastasz, wiesz tylko tyle co pokazują media i demotywatory z jego śmiesznymi minami.
poczytaj lepiej co koń który mówi zmajstrował ostatnio ...
aha, pare dni temu zobaczyłem zajebiaszczy fotoartykul porównawczy, boki zrywać i skojarzenia podsuwać ...
http://wpolityce.pl/polityka/267990-skr ... -pociagiem
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#15

Post napisał: mc2kwacz » 12 paź 2015, 21:22

Psychiczny M pojawia się w mojej mieścinie okresowo. Na spotkania z nim chadzają lokalne oszołomy i przede wszystkim dziadki kursujące zwykle między domem i kościołem (w którym nawiasem mówiąc słyszą prawie to samo). W ich oczach i im podobnych mogę nie dorastać M nawet do pierwszej warstwy plastiku w jego pantoflach. Mam się tym martwić? Mieć poważanie pisdzielców to miałby być niby jakiś splendor? :lol:
Demotywatory też są dla takich jak Ty, nie dla takich jak ja. Ja tego nie oglądam ani nie uznaje za zabawne, bez względu na temat. Żeby coś było zabawne, twórca najpierw musi być inteligentny powyżej przeciętności. Głupek bywa zabawny tylko przez przypadek.
Jest takie powiedzenie które celnie i uniwersalnie opisuje mechanizm działania mediów: "mądry pisze dla zabawy, dureń czyta bo ciekawy". Z obrazkami, filmami itp jest tak samo.

Wybory to szopka. Przykre, że żeby rządzić i realizować sensowny program, najpierw trzeba odwalić pańszczyznę przed narodem imbecyli, odtańczyć przed ogniskiem rytualny taniec brzucha z przepaską z trawy na tyłku. Żeby przeciętny kretyn-WYBORCA-piwożłop ucieszył japę i wydał goryli bek zadowolenia a potem postawił krzyżyk gdzie trzeba. Dla własnego dobra, choć świadomości takiej oczywiście nie posiada, bo to powyżej jego poziomu percepcji.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#16

Post napisał: bartuss1 » 12 paź 2015, 22:57

punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, wiec mozesz miec swje racje ale i tak nie masz wplywu na ksztalt polityki w Polszy, wskutek czego musisz sie dostosowac do wymagan podatkowych takich, jakie narzuca ci odgorna wladza, jedna władza idzie w zapartte na dno, druga chce coś zmienic, trzecia czwarta i piata duzo krzyczy itp itd, wiec wg teorii spisku najlepiej olać wybory? bo ten ma krzywy ryj a ten i tamten trzesie się na widok koryta ... i w ogole juz wszystko sprzedane i ustawione.
Moda na Kordianów juz mineła niestety
tacy jak ja nie biorą na powaznie demotów, ale potrafią smiać się z siebie i miec dystans, wskutek czego nie popadają w samouwielbienie lub uwielbienie kogos tam, raczej kierują się zdrowym rozsądkiem. Nie poradzę ze nie lubisz dyskusji uważając ze twoje zdanie jest ok a reszta to banda baranów dających się strzyc.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


ma555rek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1214
Rejestracja: 15 paź 2007, 00:45
Lokalizacja: nie ważne

#17

Post napisał: ma555rek » 12 paź 2015, 23:08

Podatków czy gospodarki Ci nie zmienią, ani jedni ani drudzy, ale sprawy światopoglądowe to jak najbardziej
- wszyscy do kościoła
- albo na tęczowy pochód ( obok Kalisza pod rączkę z Grodzką!!! :mrgreen: )
- albo róbta co chceta na ile zdrowia wystarczy, wszego własnego, bo wspomagania i leczenia brak.

Bartuś ile w szkole jest / było godzin ścisłych a ile religii? Znasz trend z 10 lat?
Pasjonat


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#18

Post napisał: mc2kwacz » 13 paź 2015, 00:41

A jaki ja mam punkt siedzenia? Inny niż Ty??? Czy może raczej tylko patrzę na świat w inny sposób?
Osobiście mam gdzieś wszystkich polityków razem wziętych, choć ze szczególnym uwzględnieniem takich toksycznych szkodników, których moim zdaniem należałoby wrzucić do dołu i zalać wapnem. Dla dobra ogółu.
Głosuję na PO nie z miłości do nich i nie z powodu różnych pierdół które są przedmiotem przepychanek głównie medialnych, ale dlatego że jest to jedyna formacja skupiająca w sobie potencjał ludzki zdolny sprawnie i skutecznie zarządzać.
Pamięć mam dobrą i jak sobie pomyślę o tym zastoju i paraliżu jaki jest związany z PiS, gdziekolwiek się nie dorwie do władzy, to po prostu szkoda kraju. I szkoda tych naiwnych ludzi, którzy jak ćmy do płomienia bezmyślnie są gotowi oddać im władze z różnych przyziemnych i zupełnie nieistotnych powodów.
Szkoda nawet pół roku, żeby tacy jacy tworzą PiS rządzili. To czas najnormalniej w świecie zmarnowany dla kraju i jego obywateli. Na co ludzie liczą? Że będzie im lepiej? Śmiech na sali! lepiej nie będzie - na to jest gwarancja. Za to jak gospodarka przysiądzie, a jest na to bardzo duża szansa, będzie im gorzej.
Te powtarzane jak zaklęcie pierdoły, o "sprzedaniu Polski", o "kraju niewolników" o "zapaści gospodarczej" i "polskiej niesprawiedliwości" i "kraju w ruinie", oczywiście działają na tłum który myśli wszystkimi innymi częściami ciała tylko nie głową. Tak samo jak każda rewolucja, która w efekcie doprowadza do upadku i nędzy całe narody, populistyczne rządy karmią się takimi hasłami w drodze do władzy. Niestety są to tyko hasła za którymi nigdy nie idzie poprawa (bo nie ma za wiele do poprawiania za to jest co zepsuć) i niestety ludzie raz na jakiś czas muszą się boleśnie poparzyć, żeby NA JAKIŚ CZAS zmądrzeć. Dopóki dorośnie do głosowania kolejne nieświadome pokolenie, które musi połamać zęby na własnych błędach, bo na uczenie się na cudzych jest jeszcze za głupie.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2015, 12:06 przez mc2kwacz, łącznie zmieniany 1 raz.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 16257
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#19

Post napisał: kamar » 13 paź 2015, 05:26

bartuss1 pisze:Moda na Kordianów juz mineła niestety
bartuss1 pisze:.
aha, pare dni temu zobaczyłem zajebiaszczy fotoartykul porównawczy, boki zrywać i skojarzenia podsuwać ...
Ty to masz zestaw lektur :) Dziady i wPolityce.pl. No , no.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#20

Post napisał: bartuss1 » 13 paź 2015, 09:07

mc2kwacz pisze:ale dlatego że jest to jedyna formacja skupiająca w sobie potencjał ludzki zdolny sprawnie i skutecznie zarządzać.
serio?
jaja sobie robisz? bo ta ekipa jest tak nieudolna, że to kwesta 2 tygodni jak zostanie usunieta w niebyt i zadecydyuje o tym conajmniej kilkanascie milionów ludzi i niekoniecznie wsioki z browarem przy kompie smiejący się z głupawek, tudzież rozrywkowi emeryci wpatrzeni w obrazek maryjny na scianie.
Są jakieś granice przyzwoitosci a nie tylko koryto, są jeszcze wartości polskie.

[ Dodano: 2015-10-13, 09:10 ]
kamar pisze:Ty to masz zestaw lektu
zdziwiłbys sie kamarze hehe
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”