Nazwa starego typu maszyny

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
boringbored
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2023, 01:31

Nazwa starego typu maszyny

#1

Post napisał: boringbored » 25 lip 2023, 01:37

Jest taki typ maszyny, konkretnie tokarki. Sterowanie polega na tym, że maszyna cały czas porusza się, dzięki napędzanemu wałowi, po którym porusza się pręt sterujący całą maszyną. Na tym wale są różne wnęki i inne geometrie. Są tam takie blaszki, dokręcane po prostu śrubami na imbusach, które z kolei odpowiadają za korekty. Na przykład obrót jedną śrubą o 180°, robimy korektę o 0.1mm itd. Nie pamiętam jak się ona nazywała, jedyny trop to to, że nazywała się podobnie jak, skoczkowa, czy kroczkowa, no i był to pierwszy sposób programowania maszyn, bez użycia żadnej elektroniki.
Byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś przypomniał mi jak się one nazywają, ponieważ chcę wykorzystać ich koncept, ale jest to niemożliwe by znaleźć jakiś schemat, gdy nie wie się jak ona się nawet nazywa. :P




Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4150
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nazwa starego typu maszyny

#2

Post napisał: Steryd » 25 lip 2023, 01:39

Automat krzywkowy?
Można?
Morzna!!!


Autor tematu
boringbored
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2023, 01:31

Re: Nazwa starego typu maszyny

#3

Post napisał: boringbored » 25 lip 2023, 01:42

Steryd pisze:
25 lip 2023, 01:39
Automat krzywkowy?
Dokładnie tak, aż nie wierzę że dostałem tak szybką odpowiedź. Pomyśleć że byłem tak blisko nazwy, a i tak walczyłem cały dzień z jej znalezieniem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”