Megaplot Phidias

Opinie o ploterze Megaplot Phidias

Dyskusje o maszynach CNC wykorzystywanych do obróbki drewna, sklejki, płyt wiórowych

Autor tematu
maciej_sz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1

Megaplot Phidias

Post napisał: maciej_sz » 04 lis 2020, 22:32

Szanowni,

czy ktoś z tu obecnych może się podzielić opinią (własną bądź zasłyszaną) o ploterze Megaplot Phidias? https://pl.megaplot.org/ploter_frezujac ... idias.html

Sama konstrukcja to import. Jest sporo opinii o poprzednich modelach Megaplot xmd, przy czym od 2018 jest właśnie nowy model Phidias i o nim jak dotąd nie znalazłem szerszych informacji. Z jednej strony kusi ta modułowa konstrukcja (z racji ograniczeń obiektu nie jestem w stanie wsadzić plotera w 1 kawałku o polu roboczym 1500x2000 a taki min. potrzebuję), ale z drugiej strony boję się o trzymanie jakichkolwiek wymiarów, jeśli to będzie skręcane... Dodam że branża reklamowa, frezowanie tworzyw sztucznych, sklejki, czasem drewna i dibondu.

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia, albo coś wie o tej konstrukcji, to będę wdzięczny za info.

oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)

Re: Megaplot Phidias

Post napisał: oprawcafotografii » 05 lis 2020, 07:54

Na oko to nie osłonięte napędy mi się nie podobają. A co z resztą to tylko i wyłącznie testy praktyczne...

q
Kto w Polsce prowadzi firmę ten się z Monty Pythona nie śmieje.

QualKehk

Re: Megaplot Phidias

Post napisał: QualKehk » 22 lis 2020, 12:08

Witaj!
Ja posiadam owy frez od kilku dni i nie jestem wstanie Ci podać pewnych informacji o tym Phidias-ie.
Od wielu lat pracowałem na ich starszej maszynie zwanej ZMC 120. Maszyna była naprawdę solidna oraz dokładna mimo konstrukcji aluminiowej. Tnę miękkie materiały typu: PCV, dibond, plexa...
Wracając do tematu, Phidias posiada naprawdę stabilną podstawę. Konstrukcja składa się z boków stalowych (wpół otwartych, zasłoniętych komorówką), stół z kilku naprawdę ciężkich a zarazem solidnych ceownikach giętych jak i spawanych. Sama ta konstrukcja waży około tony. Oś X wraz z głowicą waży ponad 200 kilo. Wiem bo sam pomagałem monterom ją wnieść :) Modułowa konstrukcja tej maszyny pozwala zainstalować ją w pomieszczeniu z drzwiami 90 cm i wąskim korytarzu. Plusem tego modelu jest to, że głowica w osi Y może wyjść kilka cm poza stół co daje mi większe niż podają pole robocze. Firma pozwala na modyfikacje plotera wg upodobań klienta, np: chcę lekko zmienić format roboczy stołu. Na chwilę obecną nie mam żadnych zastrzeżeń do samej konstrukcji maszyny. Chętnie pomogę zainteresowanym tym modelem.
Pozdrawiam

Obrazek Tak na co dzień nie frezuje z takim bałaganem na stole :P

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Maszyny CNC do Obróbki Drewna”