Mazatrol smoothX-cykle/wewnętrzne chłodzenie

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
andrzejb_74
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 23 lis 2014, 18:34
Lokalizacja: Śląsk

Mazatrol smoothX-cykle/wewnętrzne chłodzenie

#1

Post napisał: andrzejb_74 » 12 paź 2021, 15:14

Witam, mam mały problem jeżeli chodzi o cykle na smoothX oraz problem z wewnętrznym chłodzeniem i szukam rozwiązania jak sobie z tym poradzić.

1. Nie jestem w stanie programowo włączyć chłodzenia przez wrzeciono, M7, M51 nie działa(wyskakuje błąd o złym kodzie M). Jest jakiś inny M kod który je włączy lub jakiś parametr za to odpowiedzialny?

2.Przy cyklu wiercenia definiuje fazę którą chciałbym zrobić w otworze np. 1mm i cykl robi mi tylko wjazd w osi Z(a chciałbym żeby zrobiło fazę po interpolacji bo fazownik jest mniejszy od otworu). Jak najlepiej i najprościej to zrobić?

3.Jak ustawić w cyklu/parametrach żeby była możliwość frezowania otworu po spirali, wszystkie które wypróbowałem robiły otwór płaszczyznami i zsglebialy się pionowo(nawet w cyklu pogłębiania tak robi i nie wiem za bardzo jak to zmienić)

Z góry dziękuję za wszelkie rady i pomoc




Cris992
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 143
Rejestracja: 25 lut 2019, 21:54

Re: Mazatrol smoothX-cykle/wewnętrzne chłodzenie

#2

Post napisał: Cris992 » 19 paź 2021, 12:14

1. Być może nie masz odblokowanej opcji M51. W katalogu od Mazaka jest to określone jako opcja - czyli trzeba dopłacić, podstawą jest M8.

2 i 3. Frezowanie cyrkulacyjne powinno pomóc. Jeśli cokolwiek rozumiesz z tego beznadziejnego podręcznika.

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”