materiały do cswp


Autor tematu
truciak
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 42
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:52
Lokalizacja: Katowice

materiały do cswp

#1

Post napisał: truciak » 12 maja 2017, 21:28

Witam

Czy ktoś z Użytkowników posiada materiały do nauki pod egzamin cswp oraz zadania które są na tym egzaminie ?

Jeżeli tak proszę o linki a także przyjmę wszystko co pomoże w nauce [email protected]

Niestety firmy szkoleniowe nie chcą udostępnić żadnych materiałów bo liczy się kasa .... . Przerobiłem wszystkie interesujące samouczki na youtube i chcę więcej :mrgreen:

Szkolę się sam dla siebie pod kątem części maszyn więc jak ktoś ma jakieś ciekawe rysunki któe warto przerysować także będę wdzięczny



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 12 maja 2017, 21:40

Nie do końca wiem, co chciałbyś otrzymać od firm szkoleniowych??? Firma może Cię zaprosić na kurs albo zaproponować naukę z dostępnych zasobów w internecie (za darmo). Nie sądzę też, by ktoś Cię obdarował np. podręcznikiem w ramach dobrego serca...

Samouczki to trochę mało jak na egzamin. Rozumiem, że to znasz? http://www.solidworks.com/sw/docs/CSWPSampleExam.pdf

Jest opisany zakres. Poszukaj też przykładowych pytań wrzucanych przez innych użytkowników. To, że ktoś prześlę Tobie screeny z egz. niewiele wniesie, ponieważ pytań jest dużo i trudno liczyć, że zadania się powtórzą.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
truciak
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 42
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:52
Lokalizacja: Katowice

#3

Post napisał: truciak » 12 maja 2017, 22:21

Właśnie szukam zadań które były na egzaminach . Chce jako formę nauki przerobić wszystkie i zobaczyć na czym stanę i pod jakim kątem mam teraz iść z ćwiczeniami .


Obecnie wyszykuje różnych rysunków wykonawczych jakiejś części i staram się zrobić na ich podstawie model 3d + rysunek wykonawczy . Jeżeli czegoś nie potrafię to szukam rozwiązania .

Tylko jedna firma szkoleniowa udostępniła mi zbiór 60 rysunków do ćwiczeń ( przerobiłem wszystkie)

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#4

Post napisał: bildder » 12 maja 2017, 22:36

Mam mieszane uczucia, chcesz przerobić wszystkie zadania z egz. CSWP i później pochwalić się, że zaliczyłeś ten egzamin?
Kiedyś, jak zdawałem prawo jazdy (ponad 20 lat temu) uczyło się wszystkich testów na pamięć (takie mam skojarzenia).

Więc jeżeli firma udostępniła zadania z CSWP - to jest naganne, a jeżeli inne rysunki - to mała w tym wartość, ponieważ setki rysunków są w internecie a poza tym egzamin nie polega na przerysowywaniu rysunków...

Przepraszam za szczerość.

poczytaj jeszcze to: http://www.3dengr.com/certification
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
truciak
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 42
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:52
Lokalizacja: Katowice

#5

Post napisał: truciak » 12 maja 2017, 22:50

sprecyzuję

Szukam materiałów które pozwolą mi jak najwięcej nauczyć się samemu w domu . To co znajduję i jest interesujące niestety jest płatne


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4136
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

#6

Post napisał: Steryd » 12 maja 2017, 23:28

Jak chcesz się pouczyć w domu, to przeglądaj na forum pytania o rysunki i rób te modele i do nich rysunki. To najlepsze cwiczenia, bo te wszystkie kursowe są opracowywane szablonowo pod konkretne funkcje programu, a tak nauczysz się i funkcji i jak z nich korzystać żeby zrobić to co Ci potrzebne.
Można?
Morzna!!!


jareks
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 105
Rejestracja: 25 sie 2015, 18:09
Lokalizacja: Wwa

#7

Post napisał: jareks » 13 maja 2017, 00:25

Tak dla jasności. Na CSWP masz modelowanie bryłowe z różnymi konfiguracjami i dla różnych konfiguracji musi zgadzać się masa modelu. Druga część to modyfikowanie już wstępnie zamodelowanego modelu. Trzecia część to złożenie z określonymi wiązaniami również w kilku konfiguracjach i na podstawie np. nowego układu współrzędnych który jest wyznaczony w zadaniu musisz podać środek ciężkości.

Tak na marginesie, to może zamiast skupiać się na certyfikacie, ogarnij Solida. Zanim poszedłem na kurs do CSWP już sporo ogarniałem tak aby to była tylko formalność a nie niepotrzebny stres przed kolejnym egzaminem. Wyjdzie na zdrowie ;)


Autor tematu
truciak
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 4
Posty: 42
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:52
Lokalizacja: Katowice

#8

Post napisał: truciak » 13 maja 2017, 16:08

a materiały do nauki tworzenia dokumentacji 2d gdzie szukać ? może ktoś się spotkał ? może ktoś ma materiały z takiego kursu ?

chodzi mi o naukę rysunków tego rodzaju

Obrazek
Obrazek

podstawowe rzeczy jak ustawienie arkusza , tabelka aby uzupełniała się z modelu , widoki , przekroje i wymiarowanie można powiedzieć że sobie radzę

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”