Mała frezarka do S355 i Alu

Mały gabaryt do 30k

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
troy
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 9
Posty: 25
Rejestracja: 21 sie 2009, 13:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Mała frezarka do S355 i Alu

#1

Post napisał: troy » 24 mar 2019, 17:24

Potrzebuję maszyny do wykonywania małych 100x100x100~ elementów, głównie ze stali S355, czasem detali z Alu 7075. "Dostałem" lokal z podpiętą siłą, gdzie wreszcie mógłbym wstawić maszynę, ale limitacją jest wejście do obiektu. Maszyna musi się przecisnąć przez zwykłe drzwi 90ki, a na podłodze leżą zwykłe kafle + bóg wie co pod nimi, także przemysłowe maszyny raczej odpadają...

Mam na to (maszyna plus narzędzia) wszystko 20-30tys. Nie, nie mam opcji "dozbierania i kupna czegoś lepszego", albo zmiany lokalu.
Nie potrzebuję jakiejś szalonej dokładności, 0.05mm mi wystarczy, szybkość obróbki też nie jest priorytetem (robię mało rzeczy, maszyna może zatem pracować sobie spokojnie i robić swoje).

Natrafiłem w zasadzie na 3 opcje:

CNC Profi 3040

http://tnijurl.com/c4a77f3ab328/

tutaj ich filmik, z pracy maszyny


Żeliwna, mały gabaryt, pole obróbki wystarczające, opcja wrzeciona wolnoobrotowego, całkiem mocne krokowce z enkoderem, wózki. Musiałbym chyba do stali jakieś chłodzenie dorobić + wannę? Ogólnie nic nie mogę znaleźć na temat tej maszyny, sama firma raczej handluje chinolami..., ale nie wygląda to najgorzej chyba? Waży najwięcej z całej 3ki. Trochę się boję tego Macha 3 po USB i skręcanej śrubami bramy...

2gą i trzecią opcją są maszyny od MLM, z tego co udało mi się znaleźć na forum, to też szału nie ma. Bardziej momenty tych krokowców napawają mnie obawami, bo niecałe 2Nm do stali to raczej bieda.

http://tnijurl.com/8677c823a665/

oraz

http://tnijurl.com/49bf3addb16a/

Mam takie imadło z Bisona z podstawą obrotową:
http://www.bison-bial.pl/imadla/6517-m125

Czy jest sens je w ogóle montować do tak małych maszyn, czy lepiej jakieś łapy dokupić do tego, a imadło sprzedać?

Dodane 2 godziny 7 minuty 47 sekundy:
Aha, robię takie elementy. Tego dużego już nie, ale pi razy drzwi, tego typu rzeczy ze stali:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I z alu coś takiego:
Obrazek




Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4143
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mała frezarka do S355 i Alu

#2

Post napisał: Steryd » 24 mar 2019, 20:11

Nie chcę Cię zbytnio studzic ale na tych zabawkach zejdzie Ci z miesiąc na sztukę w stali. W alu z tydzień. O tolerancjach nie będę się wypowiadać.
Można?
Morzna!!!

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Mała frezarka do S355 i Alu

#3

Post napisał: adam Fx » 24 mar 2019, 22:03

Co do PROFI - maszyna nie wiem ale sama firma to dla mnie złe wspomnienia (nabyłem towary -> cisza -> dopominam się -> cisza -> po ok miesiącu dowiaduje się ze nie posiadają sprzedawanych towarów i mogą mi je ściągnąć za miesiąc -(pani nic nie wie szefa niema itp.) po to kupiłem drożej u nich by nie czekać na wysyłkę z chin - to sytuacja w wielkim skrócie)
MLM ma Pafełek ogólnie maszyna robi mu robotę w alu (możesz go podpytać o szczegóły) ale przyszła niezabezpieczona (na połamanej plecie tylko zastreczowana , gdy robił przebudowę osi Z na wielowrzeciono i poprosił producenta o rozstawy (po to by nie musiał rozebrać by tylko zmierzyć i przerywać produkcji) - producent odmówił współpracy (jasne miał pełne prawo ale nic by nie stracił a tylko mógł zyskać wdzięczność własnego klienta)

tu 3nm ale śruby 10 (wiem parametry za wysokie ale bałem się ze wrzeciono stanie i złamie się frez) maszyna przewidziana do plastiku

Ale masz racje gdybyś chciał mieć wrzeciono typowe do stali to silniki dla większych ap musiałbyś mieć mocniejsze
tu co prawda śruby trapezowe i kradły mi sporo momentu ale siniki 8,5Nm
troy pisze:Żeliwna, mały gabaryt, pole obróbki wystarczające, opcja wrzeciona wolnoobrotowego, całkiem mocne krokowce z enkoderem, wózki. Musiałbym chyba do stali jakieś chłodzenie dorobić + wannę? Ogólnie nic nie mogę znaleźć na temat tej maszyny, sama firma raczej handluje chinolami..., ale nie wygląda to najgorzej chyba? Waży najwięcej z całej 3ki. Trochę się boję tego Macha 3 po USB i skręcanej śrubami bramy...

faktycznie brzmi najlepiej... brama skręcana to nie problem , macha (żeby nie kupować ) pewnie niewielkim kosztem można na linuxcnc zmienić ogólnie cena jest straszne niska jak na żeliwna maszynę z tolerancją +-0,008 na szynach 20 i serwokrokowcach i jeszcze osłony ma
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
troy
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 9
Posty: 25
Rejestracja: 21 sie 2009, 13:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mała frezarka do S355 i Alu

#4

Post napisał: troy » 24 mar 2019, 22:57

adam Fx pisze:
24 mar 2019, 22:03
Co do PROFI - maszyna nie wiem ale sama firma to dla mnie złe wspomnienia

faktycznie brzmi najlepiej... brama skręcana to nie problem , macha (żeby nie kupować ) pewnie niewielkim kosztem można na linuxcnc zmienić ogólnie cena jest straszne niska jak na żeliwna maszynę z tolerancją +-0,008 na szynach 20 i serwokrokowcach i jeszcze osłony ma
Co do zakupu, to raczej bym odbierał osobiście + test na miejscu, raczej nie chcę kota w worku za 25k. Do Św Katarzyny z Wrocławia mam rzut beretem. Na "wsparcie" raczej nie liczę przy tej cenie. Bardziej się boję niespodzianek pt. łożyska kulkowe, albo jakieś inne smaczki w postaci braku prostopadłości między osiami. Oferta wygląda aż za dobrze...

Oglądałem Twoje filmy i bardzo mi się podoba to co robisz. Po rozmowie z Adrianem (kolegą po fachu), dla którego robiłeś ciężką bramówkę też bym chętnie skorzystał z Twoich usług. Problem w tym, że nie mam projektu, i potrzebuję maszyny wykonanej od a do z w ciągu dajmy na to najbliższych 2 miesięcy max. Pytanie czy w ogóle da się coś takiego zrealizować w takim budżecie, czy zostają wyżej wspomniane wynalazki?


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mała frezarka do S355 i Alu

#5

Post napisał: strikexp » 25 mar 2019, 00:40

troy pisze:
24 mar 2019, 22:57
+ test na miejscu, raczej nie chcę kota w worku za 25k.
Żebyś się nie rozczarował z tym testowaniem na miejscu, handlarze chińszczyzną tych maszyn na oczy nie widzą. A takie za 25k to trzeba czekać 3 tygodnie aż przypłynie paleta z Chin :mrgreen:

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mała frezarka do S355 i Alu

#6

Post napisał: Petroholic » 25 mar 2019, 08:47

https://www.cormak.pl/pl/frezarko-wiert ... -7055.html

Jesli planujesz wsadzic ja przez te drzwi i zostaje blisko 17k zapasu budzetu to spokojnie da rade ja w tej cenie zautomatyzowac :) Ewentualnie moze byc potrzeba zdjecia stolu do wejscia...

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Mała frezarka do S355 i Alu

#7

Post napisał: adam Fx » 25 mar 2019, 21:20

troy pisze:dla którego robiłeś ciężką bramówkę
a tam robiłeś :) sam zrobił ja mu tylko uspawałem szkielet ;)
troy pisze:też bym chętnie skorzystał z Twoich usług
ja i tak w tym roku walczę z moja frezarką kolumnową
troy pisze:potrzebuję maszyny wykonanej od a do z w ciągu dajmy na to najbliższych 2 miesięcy max.
tak jak pisałem Profi wcale może nie mieć tej maszyny na stanie i nie wiadomo czy dadzą rade tak szybko ściągnąć.
Jak ktoś am firmę i może taka maszynę budować 8h dziennie to pewnie w 2 miesiące by zrobił
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
troy
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 9
Posty: 25
Rejestracja: 21 sie 2009, 13:57
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mała frezarka do S355 i Alu

#8

Post napisał: troy » 25 mar 2019, 21:43

Petroholic pisze:
25 mar 2019, 08:47
https://www.cormak.pl/pl/frezarko-wiert ... -7055.html

Jesli planujesz wsadzic ja przez te drzwi i zostaje blisko 17k zapasu budzetu to spokojnie da rade ja w tej cenie zautomatyzowac :) Ewentualnie moze byc potrzeba zdjecia stolu do wejscia...
Nie no, bez przesady. Wydawać 30 koła na maszynę na jaskółczych ogonach 4razy wiekszym gabarycie, przy mniejszej wadze niż ten chinol czy mlm to raczej bez sensu.

Udało mi się znaleźć tego chinczyka z CNC Profi na aliexpress. Ceny od 2000USD z najsłabszym wrzecionem do 5800USD na serwach (ale znowu te serwa jakies turbo slabe 1.5Nm jesli dobrze pamietam, albo 1.28Nm) i pełnej opcji dodatków.
Obrazek

Z 2 strony trochę strach wysyłać taką kasę i czekać 2 miesiące na paczkę...

Jeszcze widziałem, że kolega @MarLip z forum sprzedaje swoją maszynę

frezarka-stalowa-400x350x150-ocena-i-po ... 88959.html

Po przejrzeniu tematu, mam trochę obaw. Cena też średnio mnie urządza.

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Mała frezarka do S355 i Alu

#9

Post napisał: Petroholic » 26 mar 2019, 00:18

Podalem tylko przyklad maszyny, ktora masz od reki i mozesz zobaczyc na targach w Kielcach :)

Jak sie nie myle kolega Roman ma cos w tym stylu i daje rade :)

Kolega Grzes tez oferuje ramy na forum i to solidne to jak masz czas skladac to polecam :)


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

Re: Mała frezarka do S355 i Alu

#10

Post napisał: InzSpawalnik » 26 mar 2019, 09:01

Odpusc sobie temat wytwarzania na frezarce we wlasnym zakresie. Te elementy bedziesz dlubal tygodniami, precyzja bedzie srednia. Skoro idzie ci dobrze projektowanie I sprzedawanie to skoncentruj sie na tym. Nawet duze firmy po 300-400 ludzi nie robia wszystkiego tylko podzlecaja. Taki jest rynek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”