LazyCam - wczytuje dxf kiedy i jak chce


Autor tematu
creative1agh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, 21:11
Lokalizacja: Kraków

LazyCam - wczytuje dxf kiedy i jak chce

#1

Post napisał: creative1agh » 03 lis 2010, 16:41

Witam,


mam dość dziwny problem z LazyCam, może ktoś się spotkał z takim zachowaniem programu - rysuję coś w AutoCad 2004 PL - powiedzmy linię. Zapis do dxf ( wszystkie możliwe dxf próbowałem ) - wczytuję do LazyCam i ... "No entities found". Próba powtarzana kilkunastokrotnie, z różnymi liniami, kształty rysowane tylko polilinią - nic nie wczytuje. Trochę mnie to zbiło z tropu i zacząłem się bawić programem dxf2gcode - o dziwo ten sobie radzi z każdym dxf. Jednak LazyCam nie wyłączyłem i po kilkunastu minutach zabawy dxf2gcode próbowałem jeszcze raz do niego wczytać te rysunki - o dziwo działa, wczytują się. Ktoś może się z tym spotkał i wie co się z tym dzieje??
Wiem, że to program który w nazwie ma "lazy" ale że aż tak ....



Tagi:

Awatar użytkownika

ARAS
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 220
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:51
Lokalizacja: PECNA

#2

Post napisał: ARAS » 04 lis 2010, 00:17

rysunki zapisuj jako plik[ DXF AUTO CAD R12/LT2 ]
musi odczytac Lazy Cam
jak nie czyta to podeślij mi ten twój rysunek
ARAS

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post napisał: Piotr Rakowski » 04 lis 2010, 07:36

DXF-y mają obecnie około 11 rodzajów zapisu, zarówno w trybie tekstowym, jak i binarnym. Informacja o nieznalezieniu wpisu ENTITILES jest informacją o tym, że program nie znalazł początku rekordów opisujących obiekty w pliku.

Najpewniej miał do czynienia z plikiem o zapisie binarnym. Zawsze możesz to łatwo sprawdzić - obejrzyj plik zwykłym Notatnikiem albo Wordpadem. Jeśli będziesz widział krzaczki - zapis jest binarny, jeśli słowa - tekstowy. Sam możesz odnaleźć słowo ENTITIES, żeby wiedzieć, czy LazyCAM się nie myli ;-)
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
creative1agh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, 21:11
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: creative1agh » 04 lis 2010, 22:25

Dziękuję za odpowiedzi,

mnie też się wydaje, że musi odczytać, tym bardziej, że zapisywałem w trzech dxf'ach jakie umożliwia autocad 2004 i żadnego nie chciał czytać. Myślę ze to jakiś problem z tym programem był czasowy, nie pomagało włączenie programu od nowa.
Pomógł restart systemu, dzisiaj czyta wszystkie :)
A rysunki to nic skomplikowanego, w akcie desperacji rysowałem nawet poziomą linę - jej też nie chciał wczytać :) a teraz działa.
Szczerze mówiąc to ten program mi się nie podoba, zdecydowanie lepszy ( pewnie też droższy ) jest SheetCam TNG - demo do 180 lini - jego obsługi nauczyłem się w pół minuty, wygenerowałem rysunek, przeszła symulacja a potem mach też nie protestował. Jedyne o czym trzeba pamiętać to włączyć postprocesor dla macha.
Linuksowy dxf2gcode w wersji na windows też daje sobię radę z machem, przynajmniej tak wynika z moich dotychczasowych prób.
Wiem, że z takich programów profesjonalnie korzystać się nie da, z racji ich mniejszych lub większych ograniczeń, jednak na początek zabawy z tematem dobre i to.
Dziękuję za odpowiedzi, mam nadzieję że więcej problemów już nie będzie ( ... będą, będą ... ).



Sprawdziłem te pliki dxf w notatniku: wszystkie są tekstowe, słowo klucz " entities" stoi jak wół :)

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Post napisał: Piotr Rakowski » 05 lis 2010, 07:37

Możesz także używać FreeMilla. Jest darmowy.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
creative1agh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, 21:11
Lokalizacja: Kraków

#6

Post napisał: creative1agh » 05 lis 2010, 22:59

Ściągam, zobaczę jak to wygląda :)
Dziękuję za informację :)


tomekuzi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2007, 19:51
Lokalizacja: ZELÓW

#7

Post napisał: tomekuzi » 17 lut 2011, 12:19

Witam mam ten sam problem z lazycam nie chce mi w ogóle wczytywać dxf próbowałem wyżej wymienionych metod i nic nie skutkuje pliki typu hpgl wczytuje ale je zniekształca tak jak by nie widział łuków tworzy jakieś dziwne proste proszę o pomoc


zery
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 75
Rejestracja: 01 cze 2009, 17:18
Lokalizacja: Wielkopolska

dxf

#8

Post napisał: zery » 06 kwie 2011, 21:38

może komuś to pomoże ale ja np wczytuję tylko pliki plt, bez problemów wszystko przerabia na gkody

Awatar użytkownika

ARAS
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 220
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:51
Lokalizacja: PECNA

#9

Post napisał: ARAS » 06 kwie 2011, 23:52

zery pisze:może komuś to pomoże ale ja np wczytuję tylko pliki plt, bez problemów wszystko przerabia na gkody
u mnie DXF i PLT :razz:
ARAS


karolwrzosek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 20 kwie 2010, 15:29
Lokalizacja: konin

#10

Post napisał: karolwrzosek » 29 kwie 2011, 19:41

Witam - mam dziwny problem.
Jak wykonam np. koło i zrobie dxf i wczytam do lcama jest ok. ale jak narysuję nad nim np linię w odległosści 56 od środka koła to lcam robi oldegłość 55,5, i tak znowu jak wczytam prosty kształt jest ok a jak dam jakiś skoplikowany to sie sypie o 0,5mm a dxf tworzę w solidedge - prosze o jakąś podpowiedź bo mam problem .
Dziękuję i pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „LazyCam”