[Prośba o pomoc] Konwersja dxf do gcode

Proste programy do obsługi maszyn CNC, vivery, itp. Programy darmowe, napisane przez użytkowników forum

Autor tematu
Babalu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:31
Lokalizacja: Warszawa

[Prośba o pomoc] Konwersja dxf do gcode

#1

Post napisał: Babalu » 26 gru 2014, 20:46

Witam,
pracuję nad prostą aplikacją sterującą małą amatorską dwuosiową wycinarką laserową. PC komunikuje się z urządzeniem poprzez RS232. Gotowe są już interpretacja gcode po stronie mikrokontrolera sterującego silnikami, jak i wspomniana komunikacja po RS232. Napotkałem jednak na spory problem przy dodawaniu konwersji plików dxf na gcode - zupełnie nie mam pomysłu jak to zrealizować. Piszę w języku C#, rzucałem już okiem na kod ace convertera, jednak nie mogę się w tym odnaleźć, a tym bardziej przejść na C#. Znalazłem też ten kod: http://www.codeproject.com/Articles/156 ... rmat-Files pozwalający na odczyt dxf i "przerysowanie" ścieżki w oknie programu i próbuję jakoś kombinować z przejściem tu na gcode, ale słabo mi to idzie. Być może ktoś tutaj okazałby się tak miły i wspomógł jakąś radą, bądź algorytmem pozwalającym na wykonanie takiej operacji.

Z góry dziękuję, Babalu.



Tagi:


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: bubels » 26 gru 2014, 22:40

Widziałeś może źródła dxf2gcode?
Może to będzie dla ciebie punktem wyjścia?
Apeluje o wpisywanie lokalizacji w profil! Czasem okazuje się że mieszkamy po sąsiedzku. Jako pasjonaci, hobbyści możemy sobie pomóc nie tylko anonimowo przez forum....

Awatar użytkownika

andmar2005
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 190
Rejestracja: 15 sie 2009, 08:55
Lokalizacja: kujawsko-pomorski
Kontakt:

#3

Post napisał: andmar2005 » 28 sty 2015, 21:50

zobacz to
http://www.sheetcam.com/downloads
w demie chyba 180l lini kodu wygeneruje
wczytujesz DXF

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Software”