Kompresor uniwersalny 50 L - dobry i niedrogi

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Kompresor uniwersalny 50 L - dobry i niedrogi

#11

Post napisał: bear » 12 lis 2023, 17:27

szopenn pisze:
12 lis 2023, 16:42
na uzwojeniu silnika są termiki, ale to jest chyba plus. Żaden markowy nawet kompresor z butlą 50L - mowa o takich amatorskich, nie będzie mógł pracować 6h non stop... dobrze żę chociaż termiki dali.
Markowy chiński chciałeś napisać ;)




tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2942
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Kompresor uniwersalny 50 L - dobry i niedrogi

#12

Post napisał: tristar0 » 12 lis 2023, 18:26

bear pisze: Według mnie ten ABAC to to samo co Kupczyk czy Noname, chińczyk inaczej nazwany
Bo robią bez nazwy a nazwa producenta u nas jest naklejana, tak robi u nas dużo firm z pneumatyką jest identycznie kupisz reduktor chiński za 5 dolarów a jak dostanie naklejkę jednej z większych firm polskich to już kosztje 200pln.

Dodane 3 minuty 30 sekundy:
bear pisze:Chińczyki 50l mam dwa i oby dwa mają ten sam problem, 5-6 włączeń pod rządz przy malowaniu i wyrzuca silnik z przegrzania
bo zwór zwrotny przepuszcza powietrze i presostat nie odpowietrza pompy .wymień tą gumkę w zaworku i będzie pan zadowolony,nawet nie ma sensu w inwestowanie w cały nowy zawór .
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 11594
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Kompresor uniwersalny 50 L - dobry i niedrogi

#13

Post napisał: RomanJ4 » 12 lis 2023, 21:12

bear pisze:
Chińczyki 50l mam dwa i oby dwa mają ten sam problem, 5-6 włączeń pod rząd przy malowaniu i wyrzuca silnik z przegrzania
U mnie się tak nie zdarzało, przy dłuższym malowaniu głowica miała temp 85-115°C, a termik, owszem wywalało mi, jak to kolega już opisał, kiedy zwrotny szwankował, i start był ciężki..
pozdrawiam,
Roman


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1946
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Kompresor uniwersalny 50 L - dobry i niedrogi

#14

Post napisał: szopenn » 12 lis 2023, 21:44

bear pisze:Markowy chiński chciałeś napisać


Nie chciałem napisać to, że nawet jeśli markowy byłby rzeczywiście markowy to również w tej kategorii "wagowej" miałby te termiki i nie mógłbyś pracować w cyklu 100%. Więc akurat to, że tam typowy chińczyk po godzinie czy dwóch się przegrzewa na termikach nie świadczy o nim źle.


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Kompresor uniwersalny 50 L - dobry i niedrogi

#15

Post napisał: bear » 13 lis 2023, 07:25

tristar0 pisze:bo zwór zwrotny przepuszcza powietrze i presostat nie odpowietrza pompy .wymień tą gumkę w zaworku i będzie pan zadowolony,nawet nie ma sensu w inwestowanie w cały nowy zawór

Jak jest zawór padnięty to silnik 2.8kW w tych chińczykach (według producenta) nie ma siły nawet ruszyć a co dopiero o wystartowaniu.
szopenn pisze:Więc akurat to, że tam typowy chińczyk po godzinie czy dwóch się przegrzewa na termikach nie świadczy o nim źle.
Nikt tu nie pisał nawet o 30min a co dopiero 2 godzinach, stary Polmo AHS w tym czasie się nawet ciepły nie robi.

Swoją drogą jest aktualnie promocja na chińczyki 50l na all...


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1946
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Kompresor uniwersalny 50 L - dobry i niedrogi

#16

Post napisał: szopenn » 13 lis 2023, 07:42

bear pisze:Polmo AHS


Kolego to jest dziadostwo jakich mało, raz że grzejnik, dwa to klucza udarowego tym nie zasilisz. Czy ty tym w ogóle miałeś okazje pracować? Przecież ja to miałem za łebka to jest na pompce ze stara. I to jeszcze na pompce starego typu bo nowa pompka stara ma płyty zaworowe listwowe a ta AHS ma zawory sprężynowe jak w ursusach - dziadostwo nie wiem jak możesz to wogóle polecać. To się nawet dla początkującego modelarza nie nadaje. Do chinki nawet nie ma polotu.. o czym ty mówisz w ogóle. Chwaliłeś tu również WANA, czy K czy innego - nie polecam nikomu. Dzisiaj każda chinka 2x65 czy 2x90 lepsza niż stary wan. Żeby was nie kusiło nigdy na takie konstrukcje bo będziecie chwalić dzień w którym kupicie sobie chinkę. Z ciekawszych konstrukcji polskich które bym chciał mieć to 1JS60 - przenośka mini - do kolekcji. A sam posiadam dwie nowe sprężarki na wiertarkę CELMA - podejrzewam że ta sprężarka jest lepsza niż AHS :)


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Kompresor uniwersalny 50 L - dobry i niedrogi

#17

Post napisał: bear » 13 lis 2023, 12:41

szopenn pisze:olego to jest dziadostwo jakich mało, raz że grzejnik, dwa to klucza udarowego tym nie zasilisz.

Klucza udarowego to nawet nie zasilisz sprężarką z zbiornikem 100l a co dopiero pierdziawką 50l która w rzeczywistości ma ~40l chyba że pasuje Ci odkręcanie 1 śruby i czekanie na ciśnienie. Puśc Polmo i chińczyka na pracy ciągłej (malowanie ze zbiornikiem 50l) i zobaczymy który dłużej wytrzyma.
szopenn pisze:Chwaliłeś tu również WANA, czy K czy innego - nie polecam nikomu. Dzisiaj każda chinka 2x65 czy 2x90 lepsza niż stary wan. Żeby was nie kusiło nigdy na takie konstrukcje bo będziecie chwalić dzień w którym kupicie sobie chinkę.

Daj konkrety, co masz lepszego w chińce 2065 czy nawet 2090 (biorąc pod uwagę że to jednorazówki)?
Wydajność rzeczywistą 2065 ma podobną co WAN K (330 l/min) tyle że chińczyk chodzi na ~1200obr/min a WAN na 600obr/min.
2090 w V ma niby realną wydajnośc na poziomie 600l/min a zapotrzebowanie na moc taką samą co Wan, cuda panie cuda :lol: :lol:


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1946
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Kompresor uniwersalny 50 L - dobry i niedrogi

#18

Post napisał: szopenn » 13 lis 2023, 14:54

bear pisze: Re: Kompresor uniwersalny 50 L - dobry i niedrogi
Zgłoś ten postCytujCytuj#17Nieprzeczytany post napisał: bear » 13 lis 2023 12:41
szopenn pisze:
olego to jest dziadostwo jakich mało, raz że grzejnik, dwa to klucza udarowego tym nie zasilisz.

Klucza udarowego to nawet nie zasilisz sprężarką z zbiornikem 100l a co dopiero pierdziawką 50l która w rzeczywistości ma ~40l chyba że pasuje Ci odkręcanie 1 śruby i czekanie na ciśnienie. Puśc Polmo i chińczyka na pracy ciągłej (malowanie ze zbiornikiem 50l) i zobaczymy który dłużej wytrzyma.


Polmo nie ma szans do chińczyka, klucze udarowe 1/2 zapierdzielają na chińskiej 50tce aż miło i to na jednotłokowej. A ta dwutłokowa to już nic więcej do klucza nie trzeba. Po co zresztą baniak 100 czy 150L targać pod klucz udarowy? Jeśli kręcisz tiry calówką to co innego.
bear pisze:aj konkrety, co masz lepszego w chińce 2065 czy nawet 2090 (biorąc pod uwagę że to jednorazówki)?


Mam taką chinkę na kompresorze walter hd520, chodzi 20 lat i niejednokrotnie robiła za support przy piaskowaniu po 6h. Zresztą sama też na dyszy 3mm dzielnie piaskuje. Drugi kolega ma waltera gk1400 na pompie v707. Również ponad 20 lat - zero awarii lekko nie ma. NIe mam nic do zarzucenia tym kompresorom. WANa jakbym miał to od razu bym zamienił na chinkę, a widzę zę i chetnych by nie brakowało na taką zamianę - wielbicieli prlowskiego złomu nadal dostatek widzę;). W chince choćby mam realną wydajność 420L przy obrotach na pompie 800. Zrób to wanem z jego sprężynowymi wkładkami, tłoki spłyną. :mrgreen:

Zresztą, po co mi jakiś plebiscyt z tobą. Nic mi z tego i tak nie przyjdzie. Przerobiłem kompresory o których tu mowa, swoje wiem.


Autor tematu
Fresz
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2021, 15:22

Re: Kompresor uniwersalny 50 L - dobry i niedrogi

#19

Post napisał: Fresz » 13 lis 2023, 15:40

Panowie, zaręczam wam, że nie mam najmniejszej ochoty bawić się w jakieś starocie, samoróby, ani przeróbki. W tym przypadku chcę zapłacić za coś, co będzie w miarę bezproblemowo działać przez parę lat, a jak coś się nawet zrypie, to żeby był do tego serwis lub chociaż bezproblemowa dostępność części.
A miał ktoś do czynienia z dolnopółkowymi Fini? Jak z jakością, jak z ich serwisem?


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Kompresor uniwersalny 50 L - dobry i niedrogi

#20

Post napisał: bear » 13 lis 2023, 16:13

szopenn pisze:Mam taką chinkę na kompresorze walter hd520, chodzi 20 lat i niejednokrotnie robiła za support przy piaskowaniu po 6h.

Podrzuć film z nabijania zbiornika do pełna, będzie fajny eksperyment ile ma wydajności.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”