Kolejna frezarka do warsztatu

DMG DMC czy to ma sens?

Dyskusje o frezarkach typu Deckel

Autor tematu
Cinek84
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 75
Rejestracja: 08 paź 2009, 20:22
Lokalizacja: Dublin

Kolejna frezarka do warsztatu

#1

Post napisał: Cinek84 » 01 lip 2023, 15:34

Hej,

Zastanawiam się nad kolejną frezarką CNC do warsztatu. Obecnie posiadam Mikron VCE 500. Minusem tej maszyny przy mojej obróbce są obroty max 7.5k RPM, sztywność przy obróbce stali nierdzewnej. Na kolejną maszynę myślę odejść od HAAS-a i na tapecie mam DMG DMC 63v lub DMG DMC 635v. Co myślicie o takim wyborze? Na co trzeba uważać przy tych maszynach? Jak z serwisem? Dostępność części zamiennych?


Have a little faith in yourself.


ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 937
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Kolejna frezarka do warsztatu

#2

Post napisał: ak47 » 09 lip 2023, 09:32

DMG DMC 63v na heidenhein 430 znam ale to ma 8000 rpm tylko, a przynajmniej moja wersja. Obrabiając hardox (lemiesze do jakiejś jebitnej koparki), trzeba już zjechać z parametrami bo się wszystko trzęsie. W NC , 40H ,C45 idzie pięknie. Da radę też i w hartowanym robić ale nie mam dużego doświadczenia więc nie wiem na ile można jej dać do pieca, a i niewiele tym frezuję bo mam drążarkę. Nierdzewki nie robiłem. Unikam tego jak tylko mogę. Nie ma natomiast żadnego problemu z serwisem i częściami. Pompa czy śruba przyszła w ciągu dwóch tygodni. Serwisantów miałem dwóch, obaj znający się na rzeczy, nie dzwonili i nie latali co 10 minut tylko sprawdzili na czym polega problem i zabrali się do roboty.

Maszynę mam być może już trochę wypracowaną ale jednak odnoszę wrażenie, że to nigdy nie była przesadnie sztywna maszyna.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarki Deckel, Maho, Aciera, Abene ”